Google Chrome válcuje konkurenci, má přes 50% podíl na trhu

Google ChromeAmerická společnost Google si může mnout ruce. Většina uživatelů na počítačích používá jeho internetový prohlížeč Chrome, jehož oblíbenost stále roste.

 

Internetový prohlížeč Google Chrome vyhodil dle statistické společnosti Net Applications ze sedla svého největšího konkurenta Internet Explorer. Dle něj jej aktuálně používá 51 % uživatelů, což znamená, že se Chrome stal po Exploreru druhým webovým prohlížečem v historii, kterému se podařilo udržet si nadpoloviční podíl na trhu. Google Chrome v posledních šesti měsících zaznamenává příliv uživatelů. V červenci se podíl prohlížeče na trhu zvýšil o dvě procenta, přičemž v meziročním srovnání si přilepšil o neskutečných 23,1 %. Podle jiné analytické společnosti StatCounter se tržní podíl internetového prohlížeče Google Chrome přehoupl dokonce přes 58 %. Statistika od Net Applications však bývá zpravidla přesnější.

statscounter

Zatímco Internet Explorer se meziročně propadá velmi rychle (z 38 na 22 %), prohlížeč Mozilla Firefox si naopak pohoršil, oproti září 2015 klesl z 9 % na 6 %. Safari od Applu se drží zhruba na stejné úrovni. Ani nástupci Internet Exploreru se ledajak nedaří, Microsoft Edge v tabulce zaujímá pouhé 4 procenta. Zvýšený zájem o Chrome se strany uživatelů byl zřejmě podmíněn Microsoftem, který nedávno ukončil podporu pro prohlížeč Internet Explorer ve verzích 8, 9 a 10. Uživatelé tak buď museli přejít na Edge nebo si prohlížeč aktualizovat na nejnovější verzi IE11. Lidé si však vybrali jinou možnost - přešli ke konkurenci. S tím zřejmě Microsoft nepočítal. Jestliže to tak půjde dál, Google Chrome by mohlo ke konci roku používat přes 60 % uživatelů.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

To jsem osobně nečekal,že se Google Chrome dostane na tak vysokou úroveň.Ale stalo se a já to respektuji.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.