základovka MSI 865PE NEO2-PFS (MS-6728 v2.0

1.)Ahoj nevíte jak udělat boot flašku ?
2.)Ahoj nevíte jak přehrát z biosu přes flešku bios?

pokuď to tedy jde na této základovce přehvávat přimo v biosech
nemůžu se totiž dostat ne disk.

fotky biosu a provedení dopošlu

Obrázek uživatele McKaliki

heslo je : 1111

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, obávám se, že u tvojí desky půjde flešnout BIOS jen pomocí flešky s nabootovanym DOSem tady je návod (funkční zkoušel jsem jí vytvořit) http://www.pcporadenstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=57645&highlight=dos#57... , poslední příspěvek.

Stáhni si nový BIOS pro tvou desku a odzkoušej verzi 3.A, prý verze 3.8 a 3.9 jsou nějaké zmršené.

Obrázek uživatele McKaliki

vše jsem udělal podle toho návodu ale bez úspěchu
i když dal boot z flešky ve finále mi to napíše boot failed a že mám vložit disketu do a a tak bootovat

Obrázek uživatele Jiří Moos

Co chceš bootovat? Je lepší hledat návody přímo podle systému.. Linux, Win?

Obrázek uživatele McKaliki

chci nabootovad disk který se v biosech neoběvuje.mám windows xp takže s win

potřeboval bych na druhým pc udělat takovou flašku aby mi přeflashovali bios přimo z flešky aby se mi bios vinulovat neboť mám stále problém s baterkou (CMOS setting wrong) ta baterka je nová. počítač stále startuji přes propojejí drátků ze zdroje (zelená a černý) tím se mi to rozeběhne.

co je první možnost tak tak jsou ty disky tak se mi jen oběvuje DVD rom
a je tam tam zrychlenej ten čas a je tam i floppy disk

pak 2 tak je ten boot když na to nejdu první je floopy disk 2 by měl být disk a 3 je dvd rom i když to změním na flešku tak mi to ve fimále napíše boot failed a že to chce botvat z A (disketovky)

pak tam ještě je důležité to nastavování disku (Mám satu) i když to nastavím správně tak nic nastavuji to tak S-ATA a primární
zkoušel jsem to i jako s-ata prmární a s-ata both, pak P-Ata se S-ata s boot na S-ata nabo jako s-ata primární atd... prblém je že se mi to po vypnutí vynuluje neboť je tam ten problém s tou baterkou jediný co se mi vynynuluje je čas

Obrázek uživatele Michal Čížek

Tak ted nějak nechápu co vlastně chceš, boot flešku chceš kuli flešnutí BIOSu, nebo z ní chceš spouštět systém? Jak to čtu, tak boot flešku jsi vyrobil i z ní nabootoval, ale při samotném flešnutí biosu to potobě chce soubor na disketě? Když jsem to zkoušel, tak to po mě žádnou disketu nechtělo, odzkouším to znova.
V BIOSu jeden disk je vidět, to je ten na který chceš instalovat systém?

Obrázek uživatele McKaliki

chci abych měl 2 flešky jednu vyuzít na přehníni(flešnutí) biosu a druhou abych z ní pak mohl bootovat disk

heleĎ udělal jsem boot flešku z který se měl nabootovat disk ale nic to neudělá co mi pak jedině napíše je že to chce bootovat z disketocky A

flešnou bios se mi také nedaří

Obrázek uživatele Michal Čížek

Tak jsem našel článek s podobnou dysfunkcí desky MSI, jako máš ted ty.
Tady je ten článek, takže přehlížej, jestli natom pak běží Linux nebo widle. http://www.abclinuxu.cz/blog/Archar/2008/8/flashing-bios .
Odkazujou vněm na UniFlash 1.40 http://www.rainbow-software.org/programs.html#UniFlash . Tak si to pročti celé a dávej bacha na zaškrtávátka jako neudělal ten maník.
Zkontroluj u sebe v BIOSu, jestli tam nemáš položku BIOS UPDATE DISABLED, pokud ano, budeš to muset odemknout, než se bude flešovat.

Takže boot flešku vyrobit umiš a je funkční, ted akorát najít něco co po nabootování flešne BIOS. Ještě budu hledat a házet ti sem odkazy. Ty desky MSI jsou vážně dost debilní. Ještě mrknu jinam a budu ti sem házet odkazy.
Až selže veškerý pokus flešnout BIOS pomocí boot flešky, hodim ti sem postup výroby boot flešky s instal win XP, nebo to chceš pro w7?

Jak čtu ty články, vůbec se nedoporučuje provádět flash BIOSu přez MSI live update, pokud nemáš v PC funkční disketovku :D, pokud tam neni i tak to smaže BIOS.

Obrázek uživatele McKaliki

díky moc ,no disketovku sice mám ale co je mi to platný když se nedostanu přímo do windowsi abych to upgradovat :D

Obrázek uživatele Michal Čížek

Jestli jsem viděl správně, bios 1 HDD detekuje. Takže by neměl být ted problém naněj nainstalovat win XP takto:
Zde si stáhni win to flash http://wintoflash.com/download/en/ .
Budeš potřebovat flešku 1G stačí a nějakou instalačku win XP.
Dál po spuštění win to flash už jen klikej až k obrazovce se 2 poli, horní pole určuje umístění instalačky win XP, spodní určuje místo instalace takže cesta k té flešce, potvrd a čekej až to vyrobí boot flešku s instalací win XP, no a dál už jen nabootovat ve tvém PC.
Instalačka takto vyrobená je funkční, právě jsem si to odzkoušel.
Při instalaci win XP se ti zobrazí spouštěcí tlachání, kde tě budou zajímat první 2 řádky:
1st, text mode ........
2st, gui mode.........
hned zvol 1st ...... a dál už naběhne normální instalace.
Po prvnim restartu to musí zase nabootovat z flešky, ale zvolíš už druhý řádek 2st.....
myslím, že při dalšim restartu můžeš flešku vyjmout, nebo zní už nebootovat.

Obrázek uživatele McKaliki

jo. Heleď a šlo by z Ata tdsku který obsahuje jen win xp udělat primární disk a ten co jsem tam měl celou dobu tu sata jako sekundární.Tím pádem bych mohl vše udělat na druhém Pc pak to jen vložit do toho počítače a pak už jen nastavit.

myslím tím že z disku ATA by se jak bootovalo tak by tam byl i celý windown a až bych ho přes něj zpustil mohl bych SATU zas vráti do toho stavu jak byla a ATA odpojit
to by také vše mohllo vyřešit né ?

Obrázek uživatele McKaliki

včera jsem zkusit to mují možnost.....
Sata mi tam pořád nechtěla nabíhat tak jsem tam připojil ten ata disk a co se nestalo místo aby v Biosech neběhla Ata naběhla mi Sata.
Tak jsem to nastavi...
Standart CMOS features : disk byl na Primary IDE Slame : pak ten disk
pak jsem šel

Advance Bios Featuresl tam do Boot Device priority
1st > Floppy: 1.44 MB 3 1/2
2nd > Ide-o: st320011a
3rd> usb RMD- FDD : SanDisk Cruzel

pak ještě Set limit CPUID Stave : enabled

pak jsem nastavil ty disky jak maj jít

a dal jsem save & Exit setup namísto Exit WItnout saving (byl to překlik)

chvíli jsem čekal a za pár minut to bylo ve windousech,ale asi po 4 min se mi to restartovalo a takto to šlo pořád.

tak jsem to vypnul....

udělal jsem to znovu a nic....
pak jsem si všiml že když to odkliknu to save & exit setup že když se mi znovu nezapne obrazovka můžu to zas vypnou a dělat to znovu

(obrazovka jakoby se restatruje) když znovu nastoči ta dioda zeleně tak se do Pc dostatu když bude v oranžovím už nic s tím neudělám jen to zas vypnout

Obrázek uživatele Michal Čížek

save & Exit setup se musí zadávat po každé změně v BIOSu
SAVE= uložení
EXIT SETUP= ukončit/opustit nastavení

exit Without saving= konec bez uložení - tudíž se změny nastavení vBIOSu neprojeví.

Jinak aby instalačka win XP viděla SATA disk máš 2 možnosti, první je, že jsi nastavil v BIOSu detekování HDD jako IDE a pak ten disk by měla vidět i instalačka, nebo při spuštění instalačky dole naskočí CHCETE-LI NAINSTALOVAT JINÉ OVLADAČE ZAŘÍZENÍ .......... STISKNĚTE F6, vtuhle chvíli budeš muset mít někde na disketě, nebo flešce ještě SATA ovladač tvého disku, který se zavede a instalace win XP pak SATA disk normálně zobrazí.

Ve tvém případě bych tam dal jen 1 HDD a zprovoznil na něm windows, ale přímo na tvé desce, pokud na jiné základovce nainstaluješ celý systém, nebude ti po vložení HDD na jinou základovku systém fungovat.

Obrázek uživatele McKaliki

no asi to udělám až jindy neboť jsem zjitil že už námám žádnou windousocou licenci :

Obrázek uživatele Michal Čížek

a jakou tam máš ted na tom HDD?

Obrázek uživatele McKaliki

myslíš za windous ? na obouch je XP

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak z toho disku co byl v PC použij licenci

Obrázek uživatele McKaliki

a jak zjistím tu licenci ?

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak vetšinou bývá coa štítek nalepený na bedně, nebo přímo u instalačního CD, pokud toto nemáš a systém je legální a dokážeš spustit z toho disku systém, můžeš použít toto http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ostatni/produkey/


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.