můj pc jede neustále na 100%

Vždy když něco dělám na počítači( surfuju na internetu, hraju hry, promazávám si soubory) tak si můj pc dáva dovolenku. Již delší dobu totiž je strašně zpomalený. Často trucuje a seká se. Někdy je nutná i restartace. Vždy když mi při podobném zamrznutí po pár minutách naskočí správce úloh(usilovným mačkáním Ctrl+Alt+Delete) píše mi to "Využití CPU:100%" ale využití ram jen třeba čtvrita z max kapacity. Poraďte mi co můžu dělat. Mám si zvětšit paměť PC nebo něco promazat...nebo ho konečně vyhodit z okna?

Prosím pomozte a nezlobte se, že pokládám takto začátečnickou otázku:)

S přáním pevného zdraví
Brokof

EDIT by TheALuminium: změňte si prosím název tématu tak, aby odpovídal vašemu problému

Obrázek uživatele tatik

Vysvětleme si na začátek několik věcí, velice laicky.
Vytížení procesoru : procesor řeší všechny věci v počítači a organizuje dění v počítači. Čím víc mu dáte úkolů, tím víc musí pracovat. Stejně tak, čím bude úkol složitější, tím mu zabere více času. A když mu dáte více úkolů, seřadí si je do fronty a tu pak zpracovává. Pomiňme teď jak.
Paměť : paměť chystá data pro procesor a odebírá data zpracované procesorem. Pomiňme teď strukturu pamětí.

Jistě jste pochopil, že když je procesor plně vytížen a paměť nikoliv, je zbytečné přidat paměť.
Co tedy vytěžuje procesor? Spokojme se s tím, že jsou to úkoly, které někdo nebo něco požaduje zpracovat.
Pokud chcete ulehčit procesoru, musíte najít viníka vytížení, kterých může být více
1. neodpovídající hardware software. Jednoduše řečeno, máte slabý počítač
2. existují programy (nikoliv škodlivé), které mohou neúmyslně vytěžovat procesor. Já jsem kdysi řešil "spyware terminátor".
3. nějaká ta havěť.
4. máte spuštěné náročné operace - například nějaká ta grafika
5. nějaká ta chyba v software

Co s tím? Nejlepší by bylo, kdyby se Vám podařil spustit správce úloh, seřadit procesy podle vytížení procesoru a přiložit obrázek obrazovky, tzv. screenshot. Dále pak sem vložit log z programu hijackthis, který najdete na našich stránkách v sekci ke stažení.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.