Plné zobrazení u monitoru ASUS VS248H

Dobrý den,
před hodinou mi přišel tenhle monitor (dal jsem na doporučení z předchozích témat).
A teď tu řeším problém, že není úplně full screen..
Prostě z každé strany je černý pruh. Zkoušel jsem to přes HDMI kabel, pak jsem zkusil i DVI a tam to bylo přes celou obrazovku, ale "problikávalo to", prostě se dělaly takové pruhy.
Chtěl bych se teda zeptat, proč mi to tak dělá?
Mám notebook Sony VAIO VGN-FW41E s grafikou ATI Radeon HD 4650.
Zkoušel to i kámoš přes HDMI i DVI a jelo mu oboje v pohodě, ale má herní notebook od ASUSU.
Děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Budeš mít něco špatně v Catalystech (ovladač grafiky)
Pro HDMI je potřeba nastavit Scaling na 0% Overscan, to obraz vytáhne na celý panel. Nevím proč, ale i u mé grafiky (HD5770) to dělá.. Ale to problikávání si neumím představit.. Napadá mě spoustu možností..

Obrázek uživatele martinecek15

V catalystu jsem nic takového nenašel.. ale možná je to tím, že mám nejnovější verzi.. a tím problikáváním myslím to, že ten kabel asi není odstíněný, takže to jakoby dělá takové pruhy.. nevím jak to vysvětlit.. frekvence je ale na 60HZ..
doma jsem notebook normálně připojoval k 30" televizi a v pohodě to bylo přes celou obrazovku..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

V novejch Catalystech (vision engine) je to My digital flat panels -> scalling options

V monitoru to neni, když na jinej grafice - logicky - jede, ale v grafice by vada taky bejt neměla, když jiné DVI monitory jedou... Spíš si to nerozumí s tím rozlišením.. Můžeš ty pruhy vyfotit? DVI kabel je digitální -> magnetické rušení by nemělo hrát roli..

Obrázek uživatele martinecek15

Pardon, já si spletl kabel.. není to DVI ale VGA (modrá koncovka)
A ty pruhy jsou takové jemné jakoby vlnění.. viz foto

Bohužel v Catalystech jsem nic takového nenašel.. mám nějakou verzi Catalyst Pro Control Center v. 2011.0908.1355.23115

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ty pruhy jsou fujky fujky... Nemáš k dispozici DVI kabel?? VGA je náchylný na rušení, ale to bys ho musel vést skrz mikrovlnku, aby dělal toto..
Pardon, on je to NTB co? Nemá DVI výstup? a HDM -> DVI redukci počítám taky nemáš.. Stáhni si aspoň nové Catalysty www.amd.com - staré odinstaluj, odeber grafiku ve správci HW, restartuj, nainstaluj ovladač, restartuj..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Měl jsem stejný problém monitorem Acer s243hl. To mi dělalo po stažení nejnovějšího driveru ke grafice (Asus EAH 5780). Nechal jsem pak starší a je to ok.

Obrázek uživatele martinecek15

Už jsem to vyřešil.. :) nainstaloval jsem staré ovladače a v nich jsem našel ten overscan.. :D takže je to takové, jak to má být a bez pruhů.. :) děkuji a můžete zamknout.. :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.