CANON PIXMA MP190 - problém s doplněnou náplní (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den, u tiskárny Canon PIXMA MP190 mě došla barevná náplň a tak jsem si koupil refill kit (3 stříkačky s inkoustem - CMY) a prázdnou cartridge (CL-41) jsem podle návodu doplnil. Doplnil sem pro každou barvu zhruba 2,5 ml, jak to bylo v návodu. Ale vyskytl se problém - na tiskárně mě pořád svítí kontrolka, že barevná kazeta je prázdná a tu samou chybu mám i na PC u stavu tiskárny.
Tím pádem je tiskárna nepoužítelná a za chvíli nepůjde tiskonout vůbec, protože v cartridgi s černou (PG-40) už mám jen málo barvy.
Náplně nejsou originální - někde jsem četl, že to může být příčina tohoto problému a někdo také radil, že stačí koupit nějaký "reseter" a ten vrátí hodnotu náplně kazety na "plnou".
Chtěl bych prosím s tímto problémem poradit. Děkuji.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

odpověděl jsi si vlastně sám.. většna Canonů se chrání proti levnému refillu digitálním odpočtem spotřeby při tisku a ne že by řekla že je prázdno, ona si to spočte a je jí vlastně jedno, kolik tam je.. přibližně.. brání se tak z důvodu, že chtěí, aby jsi si kupoval jejich drahé originálně naplněné kazety.. tedy aby měli zisk.. vyplatí se to firmě, ale běžný člověk právě proto kupuje HPčka kde se dá doplňovat bezproblému..

o žádném reseteru jsem neslyšel, ale zkus zagooglit.. :)

Obrázek uživatele MirekPluskal

Ještě malá rada-po naplnění určité nádobky náplní,vynulujte počítač stavu,kde jste doplňoval.Najdete to na kartě-údržba tiskárny.Mě to také dělalo,měl jsem Canon Pixma 1500.

Obrázek uživatele sahig

Až na to, že tam nic takového není...

Obrázek uživatele MirekPluskal

Tak, to ani náhodou,je třeba-Tiskárna-Prav.tlač.myši-Vlastnosti tiskárny-Údržba a tam to najdete,co jsem popisoval,jako malou radu.Já jsem po čase přešel na doplňování injekcemi a měl jsem podobné problémy.

Obrázek uživatele sahig

Opravdu tam nic takového není a opravdu si nedělám legraci...

Obrázek uživatele MirekPluskal

Já jsem vám popsal,jak se dostanete na kartu údržba.Jinak už nevím,co bych vám poradil.

Obrázek uživatele sahig

MirekPluskal wrote:
Ještě malá rada-po naplnění určité nádobky náplní,vynulujte počítač stavu,kde jste doplňoval.Najdete to na kartě-údržba tiskárny.Mě to také dělalo,měl jsem Canon Pixma 1500.

Kartu údržba jsem samozřejmě našel, to je jasné. Ale vynulování počítače stavu tam nemám, jak jste napsal.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak si zkus stahnout novější verzi softwaru z canon.com..

Obrázek uživatele sahig

TOBiAS wrote:
tak si zkus stahnout novější verzi softwaru z canon.com..

OK, zkusím to a pak zase napíšu. :???:

Stáhl jsem, pořád stejný problém.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[41103] pixma mp190

Zdravím, mám podobný problém a nevím si rady, snad mi někdo poradíte. Koupil jsem si zmíněný typ tiskárny a po čase mi došla černá barva, tudíž jsem koupil novou kazetu a vyměnil ji. Tisknout mi sice šlo ale ve stavu tiskárny na pc se mi zobrazoval stále stejný ukazatel, že černý inkoust dochází (přestože byla vložena nová kazeta s inkoustem). Netrvalo dlouho a již mi nejde tisknout vůbec, stav mi ukazuje prázdnou kazetu s černým inkoustem, což je nesmysl když byla zcela nová a moc jsem netisknul.

Domnívám se že v kazetě je stále inkoust, jen tiskárna zobrazuje prázdný stav a tudíž odmítá tisknout. Nevím proč tomu tak je a co stím mám dělat, tiskárnu mám poprvé, prosím o Vaši radu a předem děkuju.

Obrázek uživatele sahig

Marcos wrote:
Zdravím, mám podobný problém a nevím si rady, snad mi někdo poradíte. Koupil jsem si zmíněný typ tiskárny a po čase mi došla černá barva, tudíž jsem koupil novou kazetu a vyměnil ji. Tisknout mi sice šlo ale ve stavu tiskárny na pc se mi zobrazoval stále stejný ukazatel, že černý inkoust dochází (přestože byla vložena nová kazeta s inkoustem). Netrvalo dlouho a již mi nejde tisknout vůbec, stav mi ukazuje prázdnou kazetu s černým inkoustem, což je nesmysl když byla zcela nová a moc jsem netisknul.

Domnívám se že v kazetě je stále inkoust, jen tiskárna zobrazuje prázdný stav a tudíž odmítá tisknout. Nevím proč tomu tak je a co stím mám dělat, tiskárnu mám poprvé, prosím o Vaši radu a předem děkuju.

Už jsem to vyřešil. :???:
Až dojde barva, tak se klidně můžou koupit neorigo barvy a doplnit. Na tiskárně pořád bude svítit kontrolka, že došla barva, ale tiskárna bude bez problémů tisknout.
Stačí mít vypnutý ten program MyPrinter. Svítí mě teď obě kontrolky (black a color), že není barva, ale tiskárna mě pořád dál tiskne.