Panel 5.25" (*VYŘEŠENO*)

Ahoj potřeboval bych poradit, koupil jsem si panel GateWatch na měření tepla a otáček vantylátorů a nevím kam zapojit kabely které mají konektory se 3 piny, je to na cpu,vga,case a hdd.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no nejspíš do zadní strany toho 5.25" panelu.. budou tam pro ně označená místa :) stejně tak senzory, které by měly být součástí balení a ty přichytíš na chladiče, jejichž teploty chceš měřit..

Obrázek uživatele frana09
[41161] Panel 5.25

ne my jsme si nerozuměli u toho panelu vedou je tam napájeni, audio, usb, senzory ale ještě tam jsou 4 kabílky na cpu, hdd,vga a case kam tyhle zapojit, našel jsem v hdd ale kam do cpu nebo vga a case ? na procesoru není žádný konektor nechápu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to bych chtěl vidět, jelikož si nejspíš nerozumíme.. kablíky od ventilátorů na příslušných místech připojíš na konektory na tom panelu na příslušných místech..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to bych chtěl vidět, jelikož si nejspíš nerozumíme.. kablíky od ventilátorů na příslušných místech připojíš na konektory na tom panelu na příslušných místech..

Obrázek uživatele frana09
[41164] Panel 5.25

Tady to je to jsou kabílky co vycházejí z panelu http://s1.imgupload.cz/img/237806/ZqSkK/Sn-mek-001.jpg

Obrázek uživatele frana09
[41165] Panel 5.25

Já to chápu tak že ty 4 konektory jsou na větráky ? ale jsou 3 pinové tak musím koupit větráky se 3 piny mám se 4 :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, pokud jsi trochu zručný, upravíš si konektory na potřebné.. ale 3pin neumožní sledování otáček, pouze reguilaci.. proto by to chtělo větráčky se 4piny, ale když dodržíš polaritu, můžeš tam nasázet i 3piny, regulovat to bude taky nel nebude to vědět kolik to právě točí..

Obrázek uživatele frana09
[41167] Panel 5.25

Já už jsem objednal redukce ze 4 na 3 ale ten panel má kabílky na 3 piny tak by to mělo jít uvidíme, mě tam zmátlo že ty kabílky na větráky jsou tak divně popsané měli tam napsat fan a každý by tomu rozuměl, já se ptal prodávajícího proč to neni návod myslím v češtině a napsal že jak se nejedná o náhradní díly tak to být nemusí. Díky moc za čas.

Obrázek uživatele frana09
[41168] Panel 5.25

Jo ještě na ty paměti jak jsi mi poradil 2*2GB DDR3 hyper x čekám už 14 dní hrůza :D a na aukru se mi někde zatoulal HDD :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ty popisky sou vcleku primitivní :)
cpu procesor
hdd disk
vga grafika
case skříň..

jinak je jedno kam si co připojíš jen si musíš pamatovat co tam máš připojeno, jinak přední sací fan bych dal na hdd a case bych dal ten zadní.. cpu a gpu znáš.. ale tak tam to má vlastní docela logickou automatiku a ne vždy se vyplatí zasahovat, abys nestahl otáčky a pak je nezapomněl zvednout v záěži a neupek sis grafiku..

Obrázek uživatele frana09
[41170] Panel 5.25

ted máš na mysli ty konektory na větráky ? Taky jsem se zapoměl zeptat kam se tak nejčastěji dávají ty termo čidla kam to mám dát např. na vga nebo cpu ? do bedny to někam dám na hdd to můžu na něj.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

asi takhle - můžeš si to dát kamkoliv chceš - co chceš měřit.. omg tak to dopadá, když si malý dítě (sorry) koupí nějakou vymoženost když ani neví, k čemu mu vlastně bude.. kdybys ty peníze raději vyhodil za nějaký kus lepšího HW, než za takovouhle kravinu.. :)

ty čidla si dej kam chceš - na skříni asi neni moc proč měřit teplotu :D grafika, procík, disk, možná hlavní čipset desky.. nevím jak jsou ale řešeny ty sensory, minimálně mesi sensorem a chladičem by měla být pasta a sensor by měl být co nejblíže základně chladiče..

Obrázek uživatele frana09
[41172] Panel 5:25

Dobře díky, nějak se musí začít ne :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

což to jo ale zrovna gatewatch nepatří k nejlevnějším záležitostem :)

Obrázek uživatele frana09
[41174] Panel 5.25

To máš pravdu ale peníze neni moje slabá stránka, ja měl sen si postavit pc tak na tom pracuju :))