Overclock AMD Athlon 64 3800+ AM2 (*UZAMČENO*)

zdarec, tak už sem přišel na to jak to přes bios nataktovat, zrychlil sem FSB,
původní 200MHz x 12 násobič = 2400MHz
přetaktnul sem 225MHz x 12 násobič = 2700MHz
maximum jde až na 300MHz x 12 = 3600MHz
chci se zeptat, jak moc to až mužu nataktovat aby to vydrželo? čim mužu sledovat teplotu CPU? Everest ukazuje pouze teplotu základní desky a v CPUZ taky nic...
díky za pomoc

Obrázek uživatele BoB

Aby se zobrazovala teplota v everestu stačilo by k větráčku dokoupit čidlo...stojí cca 50kč....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

lool, tak to nevim, s timle dokupováním, leda až budu něco obědnávat zas, tak bych si to k tomu přidal, ale kde to seženu? na CZC sem nin nenašel a od jinejch to moc nechci, moc jjim nevěřim...

btw, zkoušel sem to dát na FSB 250MHz (CPU 3.0GHz) a vyplivlo mi to "overclocking failed..." :D

Obrázek uživatele BoB
[17967] čidlo

mno tak já ty čidla dostal autamiticky k větráčkům Thermatlake který jsem si koupil, ale jinak by to měli mít v obchodech s přišlušenstvím....zkus zeptat a uvidíš...za optání nic nedáš....

Obrázek uživatele BoB
[17968] takt

a s tim taktovánim...nemam sice až tak moc velký zkušenosti ale tky už jsem to zkoušel.... mam sice bloclou základovku že nemůžu měnit násobič...ale poku přetáhneš taktování tak se to automatický hodí na minimální frekvenci, pak musíš přehodit jumper na základovce spustit...hodit z5 funkční takt a pak dát jumper z5 na svoje místo... jestli tohle s něčim pomůže

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mam ASUS M2N MX a žádnej jumper nikde, násobič taky nemužu měnit, jne rychlost FSB v BIOSu... :shock:

Obrázek uživatele BoB
[17970] jumper

je divný že nemáš žádnej jumer na desce ne ? a to že nejde měnit násobič je tim že je zamčená deska.... dá se to udemknout ale technicky a do toho se mi nechtělo... jestli máš zájem tak na netu jsou návody jak přepálit můstek apod :D ale nvim... docela riziko

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

na to kašlu, ono mi to nehcce zustat peřtaktlý, furt to píše overclocking failed, takže sem to zas "odtaktoval"
Please LOCK

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Jak si přeješ. Uzamykám.
Detaily o přesunutí či zachování tohoto tématu nechávám na adminech!