Sestava do 20.000

Ahoj měl bych zájem sestavit PC do 20.000KČ. Jednalo by se jen o case tu už mám vybranou http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64736 myslím že je dost perfektní :-) A byl by na hraní her,koukaní filmů,muziky...atd.Monitor mám Asus- VW221 22'' 1680x1050 mám ho skoro už 3 roky a zatím mě nezklamal.Ale bude už třeba potřeba koupit novej ale to zatím myslim počká.OS taky koupím ale nezahrnuju ho do ceny ani case takže 20k je na hardware. Budu rád za vaše návrhy děkuju :-)

Obrázek uživatele Elendier87

Ano celkem rychle :-) Ještě bych se chtěl zeptat jestli ma cenu jit do intelu nebo čekat na buldozera.Co jsem četl tak se psalo že je výhodnější AMD do 20-25 tisíc sestavit.Jenže kdo má možnost z ,,normálních lidí '' :D dávat tolik do PC opravdu jen nadšenci nedočkavci a jak by řekli aristokrati lepší lidé :D :D:D trochu jsem odbočil sorry :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Za 20K už bych to asi viděl na něco víc, i když Malignus šel cestou komfortu.. Musíš si rozmyslet, jestli máš dobré reproduktory/sluchátka a oplatí se ti lepší zvukovka, jestli máš v plánu taktovat CPU a GPU, aby se ti oplatila ta Noctua.. Rozhodně bych dal lepší zdroj, vyhl se Seasonicu, šel bych do Core i5 2500K, pamětí Corsair Vengance...

EDIT: AMD se vyplatí v sestavách 20-25K ale celkem se vším, ne jen bedna bez bedny :D Tady už je to spíš na Core i5, i když je možné i Bulldozer, ale extrémní výkon se spíš zbožné přání, a nikdo neví, jak to bude. Hlavně ještě tak měsíc čekat... To se ti chce?

Obrázek uživatele Elendier87

právě nechce :-) ja potřebuju už dlouho PC jen pořád čekám :-D do intelu bych šel budu mít v plánu přetaktovat CPU co se týče repraků a sluchátek stojí za h.... :D:D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ono Intel je o dost dražší volba - dražší CPU a hlavně základovka, pokud má být kvalitní, A víceméně se tak dostaneme na stejný výkon při menším komfortu.. Ta 955 je slabá pro HD6950 Toxic, kor kdyby se ti ji BIOSem povedlo odemknout na HD6970, jenže dá se přetaktovat a to docela dost.. i5 2500K je až moc výkonný a hlavně deska pod něj skoro 4K, to už se vyplatí jít do Phenomu na Malixnusem zmíněné "Bulldozer capable" desce a časem, když to bude situace vyžadovat, si ho koupit..

Jinak bych se tomu AMD nebránil, ale možná bych dal 975BE přetaktovat, k tomu HD6970 by se vešla, bez té zvukovky, resp s obstojným čipem na desce, 4GB ram zatím, brzy dokoupit další, reps 4GB ram je otázka trapných 1000 korun.. Určitě bych ale brutálně přidal na zdroji a vzal 500W Enermax PRO82..

Obrázek uživatele Elendier87

Ano to je pravda.to už jsem premýšlel před několika měsíci jít do intelu s patici 1156 jenže přisla zase nová 1155 a zas byl problém :-) U AMD je to jíné no s MB :-) no já to budu kupovat po částech i když je to tak naprd ale jinak bych to asi ani nekoupil což mě dost štve :-(

Obrázek uživatele Elendier87

Tak tedy půjdu do AMD který CPU teda vzít ? jak si psal + ten zdroj? ještě otázka koukal jsem se na monitory a zaujal mě http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94871 u asusu zůstanu mají velmi pěkné monitory desingově...navíc mám doma taky Asus VW221 už 3 roky starý jak jsem psal :D a jsem s ním velmi spokojen

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Pokud bys dovedl zjistit, jaký je rozdíl mezi VE248H, který jsem už viděl a VS248H, tak uvidíme.. VE248H je poměrně slušný..

Jo, já bych to posadil na AMD, dal tam M5A99X EVO, Phenom 955 nebo podle ceny 965, 697 - to záleží kde kupuješ.. Ten zdroj pokud plánuješ hoooodně velký přetakt, tak by ta 425W verze (pokud plánuješ toto) nemusela úplně stačit - to je už hodně specifické podle kompletního HW počítače.

Obrázek uživatele Elendier87

Tak ten CPU který teda vybrat? Psal si kdyby se mi povedlo odemknout HD6950 na 6970 tak bys osadil 975BE ohledně té zvukové karty tu zatím nebudu kupovat možná časem :-) Takže jak by to mělo vypadat celé? dnes budu něco kupovat tak ať mám jasno. Díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Domu přijedu až v neděli, abych to mohl finálně poskládat, tady na netbooku mi to moc nejde, nemám pak přehled :D Co za komponenty chceš tedy kupovat? Ideálně M5A99X EVO, 1600MHz CL8 Corsair Vengance 2x2GB, Enermax PRO82+ 525W, HD6950 Toxic, Phenom 965 - v jakém shopu chceš kupovat, abych se koukl na ceny a porovnal výhodnost?

Obrázek uživatele Elendier87

Dobře :-) vše ideálně :D :D no až to finálně poskládáš tak uvidím.Na czechcomputer budu kupovat

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Pak připadá cenově v úvahu jedině Phenom 955BE..

Obrázek uživatele Elendier87

Takže jaká bude finální verze? :-) ohledně zdroje stačí 500W? ptám se pro jistotu :-)

Obrázek uživatele Elendier87

Jo vešli :-D ještě přemýšlím že bych tam dal 965BE + http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72788 nebo něco protože to vychází kolem 22 981 jak si sepsal :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Při současné ceně (nějak mi ten cenový pokles unikl) je 965 BE jasnou volbou, za Enermax ti sestava poděkuje.. Navíc budeš mít k tomu CPU i kód pro Shogun II, který by se mohl dát zpeněžit..

Jinak koukám, že jsi si už vybral PRO87+, no on není o moc dražší, a jednoznačně bude spolu s grafikou dominantou tvé sestavy, i když i ta grafika je proti němu málo exkluzivní.. Budu brečet se svým PRO82+ 425W :D

Obrázek uživatele Elendier87

Dobře to by mělo být asi vše co jsem potřeboval vlastně ještě ne :D Potřebuju nějakou radu ohledně monitoru (do 5000) jaký si vybrat :-) poton ti dám už pokoj snad :D:D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

K téhle kartě něco většího.. 5K už je pěkná suma, za mě poměrně slušný VE248H, který si na mou radu koupil i kamarád a je fakt super.. Mám VH226H, který má ještě starí CCFL podsvícení a je menší, ale teda ten je obrazově úplně parádní, to VEčko na můj vkus malinko duchuje co se týče odezvy GtG - ta je obecně dobrá, ale posun černé po šedivém je kvůli TN technologii skrze bílou a je to tu trochu vidět.. Ale pozná to fakt jen šťoural a trénované oko grafika.. Obecně fakt jen málokdy se setkáš s posunem černého textu přes šedé pozadí (3D modelling, ATI Catalyst menu) a jinak to není vidět.. Takže za mě parádní monitor s přijatelnou cenou..

Obrázek uživatele Elendier87

Ahoj ještě mám otázku jestli opravdu bude stačit na tuhle sestavu ten zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72788 kdybych chtel někdy i přetaktovat.Radši se víckrát zeptám :-D Dík za odpověď a přeju krásný teplý víkend :-))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Myslim, že dokud si nekoupíš dusík, nebo obřího vodníka, nebudeš mít se zdrojem problém :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.