PC do 25000

Ahoj, v poslední době přemýšlím o stavbě nového PC. Mělo by mi na několik příštích let výkonově stačit. Nejsem nějaký náruživý hráč, takže nehledám nějaký super grafický výkon. Spíš mi vyhovuje tichost komponent. Nakonec jsem vybral toto:

CPU - Intel Core i5-4570
Chladič CPU - GELID Solution Tranquillo - revize 2
GPU - MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming
RAM - Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600
MB - GIGABYTE GA-Z87-HD3 - Intel Z87
HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
SSD - Kingston SSDNow V300 - 120GB
Zdroj - Enermax Triathlor ETA550AWT-M 550W
Case - NZXT Phantom 410 (dá se sehnat určitě levnější, ale tahle se mi prostě líbí :-) )

Zajímalo by mě, jestli by jste něco zásadního tomuto vytkli. Dík za odpověď :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[84128] PC do 25000

Použil bych Radeon grafiku, ale jinak nic neměnit - snad kromě disku, Seagaty odchází jak na běžícím pásu. WD Red je pro tvoji situaci ideální, a pokud nebudeš taktovat ani neplánuješ velký upgrade, 450W zdroj by ti možná sednul lépe... Ale jinak nic. :-) (Ramky bych vzal ku své chuti Corsair Vengance a disk rychlejší HyperX)

Obrázek uživatele Edge
[84129] PC do 25000

A jakou radeonku bys doporučil? Protože co se týče grafickejch karet, tak jsem se moc nekoukal na grafiky od ATI. Na týhle od MSI se mi líbila v testu. Ikdyž si nepamatuju stránku přesně, tak slušnej poměr cena/výkon, kvalitní chlazení a velmi nízká hlučnost při maximální zátěži (pod 40db tušim kolem 35db - což je v podstatě neslyšitelný téměř) .

Co se týče disku, tak po přečtení vedlejšího tématu jdu rozhodně do WD Red ;-)

Co se zdroje týče, tak se mi líbí jak mají zdroje od Enermax vyřešený ochrany proti přepětí/podpětí atp. kvalitní chlazení a že garantujou 84-88% účinnost při zatížení 20 - 100%. Na stránce http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp jsem si zkoušel spočítat, jakej zdroj bych potřeboval. Vyšlo mi, že celkově při špičce si sestava vezme kolem 390W. Což když si vezmu účinnost zdroje 550W dostanu se na nějakejch 480W. No a když sem si srovnal cenu zdrojů od Enermaxu tak mezi 550W a 650W je rozdíl 150,-. Tak sem si říkal, to si radši pro strýčka příhodu vezmu ten 650W.

A k těm ramkám, vzal bys ty Corsair kvůli nějakýmu vážnýmu důvodu, nebo je to už osobní preference vůči značce? Zkušenost já nemam žádnou ani s jednou značkou :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[84130] PC do 25000

No když tak koukám na http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-dual-x-3gb-gddr5-oc_2/138710/produkt a to jsme trochu v jiné kategorii. :-)
35dB je neslyšné? Možná když hraješ venku před domem. :-)

Já s Enermaxem naprosto souhlasím - jsou pěkně drahé, ale mám Pro82+ 425W.. :-) Ochrany proti přepětí "má" každý zdroj, ale Enermaxy toho mají daleko více. Jinak na těch 390 W se s touhle sestavou nikdy nedostaneš, tvoje maximum vidím na 330W, ale jako jasně, s tou pětistovkou špatně neuděláš. I když teda píšeš o 650, tak si nejsem moc jist, kde jsme se přehlédli. :D www.pcporadenstvi.cz/jaky-vybrat-zdroj-do-pc Pokud tam lupneš R9 280X, tak tu 550W s klidem obhájíš.

Vzal bych je hlavně kvůli značce, ale stejně preferuji paměti s podobně větším chladičem - ony sice moc netopí, ale zas jejich větrání je horší, takže ve výsledku se ohřejí dost, a zbytečně ohřívají i své okolí...

Obrázek uživatele Edge
[84131] PC do 25000

Takže nakonec, jsem vyměnil disk za WD Red 2T, grafiku jsem vzal radeonku Sapphire R9 270X DUAL-X 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC BATTLEFIELD 4 EDITION
a ramky. A šlape mi to výborně :-)

Tak dík za radu

Obrázek uživatele Martass
[84132] PC do 25000

Jak ti příde ten hdd rychlý ?

Obrázek uživatele Edge
[84133] PC do 25000

Mě příde rychlej akorát. V ničem mě nezpomaluje. Ale je pravda, že programy mam nainstalovaný na SSD. Testy po mě ale nechtěj :)

Obrázek uživatele Martass
[84134] PC do 25000

Testy nepotřbuju. Stačí mi slyšet, že tě v ničem nezpomaluje :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[84135] PC do 25000

Bylo by fajn, kdybys stahnul HD Tune Pro a udělal r/w test (File Benchmark) na obou discích :))


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.