Jaký vybrat zdroj do pc?

pc zdrojDnes jsem se rozhodl napsat pár řádků o výběru toho správného počítačového zdroje. Zdroje jsou totiž velmi důležitým prvkem celého počítače: jsou důležité pro jeho stabilitu, ale mají velký vliv i na jeho životnost.

<script type='text/javascript'></script>


Základní charakteristikou zdroje je jeho výkon. Jenže teď je otázka, jakou má naše sestava reálnou spotřebu. Ta se dá s trochou snahy zjistit, i když přiznávám, že to není úplně jednoduché. Je k tomu potřeba mít už nějaké zkušenosti a vědět, kde a jak hledat. Obecně se to však určit nedá, každá sestava je jiná. Proto je nejlepší se s námi poradit v naší poradně, kde vám vybereme zdroj na míru vaší sestavě.

Příklad: řekněme, že sestava se čtyřjádrovým procesorem a grafickou kartou do 5000 CZK (tyto dva komponenty tvoří cca 60% spotřeby sestavy) budou mít spotřebu do 300W.

Jsou dva způsoby, jak si vybrat špatný zdroj.
1) Zvolit zdroj o výkonu 350W, protože takový bude zatížený ke svému maximu a životnost jeho kapacitorů se bude rapidně snižovat.
2) Zvolit zdroj o výkon 600W, který bude většinu svého času zatížený pod 20% (kdy je efektivita zdroje nejnižší), životnost to sice neovlivní, ale ovlivní to kvalitu dodávaného napětí a proudu.

Správná volba je zdroj 450W, který v klidovém stavu sestavy nebude vytížen pod 20% a v zátěžovém stavu nebude vytížen nad 60% svého výkonu.

Vysvětlení:
Jistě se ptáte, proč je předimenzovaný zdroj špatný?! Zdroj musí totiž dodávat napětí a proud. Ale ani sebelepší zdroj nedovede pod hranicí 20% zátěže poskytovat čisté, tzv. nezvlněné napětí a stabilní proud. Vliv to pak má na stabilitu sestavy, která bude zamrzat a restartovat, když bude náhodou napětí nižší, a nebo se bude rapidně poškozovat a přehřívat, když bude napětí vyšší.

jaký vybrat PC zdroj

Trocha teorie: graf udává rozptyl (zvlnění) napětí v 90% zátěži zdroje. Střed je 12V, modrá a červená linka označují hranice 11,85V a 12,15V (rozptyl +-0,15V), přičemž takové jsou normy, které zdroje musí plni. Čím menší zvlnění, tím lépe. Toto je zvlnění 500W zdroje za 1800 CZK (tehdy Fortron Blue Storm, dnes nahrazen Fortronem Black Power) a patří k lepším. Vše za hranicí +-0,30V může být pro počítač smrtelné a věřte, že zdroje do 1000 CZK překračují tuto hranici i trojnásobně!

Jenže zvlněné napětí není záležitostí pouze málo zatížených zdrojů. Je to bohužel i záležitostí všech méně kvalitních zdrojů. Ty se těžko hledají a je potřeba sledovat testy profesionálů. Ale obecně se dá říct, že zdroje s výkonem 500W a cenou do 1500 CZK jsou prostě šmejdy. A stejně tak existují výrobci, kteří takové zdroje vyrábí a jsou to Hedy, EuroCase, Evolve, LC Power, OEM, SilentMax. Naopak existují ověření výrobci jako Fortron, Corsair, Seasonic, a pak super-kvalitní zdroje, ale také super-drahé. A takové dělá Enermax a Tagan. Takové už ale patří do sestav nad 50 000 CZK.

Levné zdroje však toto zvlnění vrací i do vaší zásuvky, což ve výsledku znamená, že starší televize mají najednou mizerný obraz, DVD přehrávače umírají atd. A často se zvlnění dostává až do sítě vašeho poskytovatele elektřiny a ten vás za to také nemá moc rád.

jaký vybrat PC zdroj

A není to jen zvlněné napětí, co dělá levným zdrojům problém. Druhým jejich problém je dodržovat výkonovou normu. Zdroj za 1000 CZK s psaným výkonem 500W má možná 300W s vypětím všech sil. Ale rozhodně si těch 500W vezme ze zásuvky. Tím se dostávám k dalšímu parametru zdroje a to je jeho účinnost. Účinnost je poměr výkon/příkon (co zdroj dá/co si vezme) a udává se zejména certifikací "80+" v několika verzích. Ta nám říká, že účinnost zdroje nikdy (v rozmezí 20-90% zatížení) není pod 80%.

Trocha teorie: pokud je účinnost 80%, komponenty berou 400W, zdroj si ze sítě bere 500W a 100W se v něm přemění na teplo (400/500=0,8=80%).

No a ty levnější zdroje někdy nemají účinnost ani vyšší než 60%, což znamená, že když si komponenty berou 400W, zdroj ze sítě klidně konzumuje 650-700W. Samozřejmě by to musel být levný zdroj s psaným výkonem 700W, aby byl vůbec schopný těch 400W někde najít. 700W výkon rozhodně nelze od levného zdroje čekat, to dřív uhoří.

jaký vybrat PC zdroj

A nebude to jen zdroj, kdo uhoří. Je podstatné si uvědomit, že ke zdroji je připojena každá komponenta počítače a pokud zdroj poskytne počítači napětí vyšší o 0,5V, hrozí spálení celého počítače. Takže selhání levného zdroje často znamená zničení většiny počítače (například pevné disky nebo mechaniky nejsou na vyšší napětí tolik náchylné, jako procesor a grafická karta). Stejná situace se opakuje například při zkratu uvnitř počítače, kdy kvalitní zdroj okamžitě vypne, levný zdroj to ani nepozná.

Z praxe: v mém 9 let starém počítači jsem za běhu připojoval napájení disku. Naneštěstí se mi povedlo vyvolat pěkně svítivou jiskru, celý počítač se vypnul a myslel jsem, že je po něm. Disk jsem připojil, počítač zapnul a ono to šlape dodnes. Možná proto, že zdroj nese logo firmy Fortron - být tam EuroCase, tak by mě to možná i koplo.

A stejné je to i při zkratu vně zdroje, nebo při bouřce. Ochrana zdroje detekuje vyšší napětí a okamžitě vypíná, zatímco levné zdroje pouští přepětí do počítače, spálí počítač, a pak ještě nechají spálit i sebe.

jaký vybrat PC zdroj

Toliko byly technické parametry zdroje. Jsou tu ale ještě další vlastnosti, jako například modulární (odpojitelná) kabeláž, která rozhodně usnadní jednak instalaci samotného zdroje a jednak i pozitivně ovlivní proudění vzduchu ve skříni pro lepší chlazení, nepotřebné kabely nebudou ve skříni překážet.

Rozhodně podstatný je i zvukový projev zdroje. Levné zdroje mají hlučné a malé ventilátory, zatímco kvalitní a drahé zdroje mají velké a tiché ventilátory. Díky lepší efektivitě se ale ani tolik nezahřívají, takže se chlazení ani nemusí příliš namáhat.

Dnešní skříně i zdroje mají rozměrovou normu ATX, takže zde asi není moc co dodat. ATX zdroj bude vždy sedět v ATX skříni
(pokud to opět nebude levná a křivá skříň).

A to je asi vše. Jak je vidět, výběr zdroje je velmi subjektivní vzhledem k sestavě a velmi náročný vzhledem ke znalostem
uživatele. Proto rozhodně doporučuji navštívit naši poradenskou sekci a nechat si ten správný zdroj (stejně jako zbytek sestavy) vybrat zkušenějšími.

Vážení čtenáři, prosíme, pište své dotazy do naší poradny (nahoře na panelu sekce CHCI SE PORADIT). Zde v komentářích Vám nemůžeme včas odpovědět. Děkujeme.

Průměr: 4.3 (117 votes)

Obrázek uživatele Peca
[2704] pár tipů

Pěkně rozepsané, chválím.
spousta lidí si neuvědomuje, jak je kvalitní zdroj důležitou součástí v PC.

Přidám jen pár tipů na zdroje se kterými mám dobré zkušenosti a které patří mezi ověřené a kvalitní kousky. Vyloučím z nich zdroje Enermax. Ne že by nebyly dobré, ale chci to omezit na zdroje s cenou do 3000,- (nebo lehce přes 3k) co si lidé ještě mohou dovolit. Respektive zdroje, které za svou cenu se ještě vyplatí. Watáž berte jako obecnou.

Začnu tedy tím nejlepším se zlatou certifikací
Seasoni​c X​-660, CoolerMa​ster Silent Pro Gold 600W, Corsair AX750

Dál zdroje, které sice nemají zlatou certifikaci, ale patří ke špičce
Corsair HX650

A zdroje, které jsou kvalitní, ale nejsou s cenou tak vysoko. Takový spolehlivý základ z kterého asi většina lidí bude vybírat.
Seasoni​c M12II​-620, Fortron Black Power 650W a jeden nemodulární Corsair TX650

A nakonec horkou novinku a černého koně, kterého sice nemám odzkoušeného, ale myslím, že má šanci se stát velmi oblíbeným kouskem kvůli své ceně v poměru ke kvalitě. Určitě se ho v brzké době budu snažit vyzkoušet.
Fortron AURUM 600W

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Velmi přínosný komentář! Děkujeme Peco. Jsem rád, že se zde občas mihne i jiný zasvěcený člověk a podělí se zase o své zkušenosti. Moc díky...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Eech, to jsou ale vyblitky. No co cekat od stredoskolaka... Kdyz pominu, ze cast textu je zalovatelna, protoze obsahuje neoduvodnene pospineni nekterych znacek (skoda by jiste byla vycislitelna), tak me dostaly perly typu "vyrobce jmenem OEM" nebo pripojovani komponent za chodu pocitace. To vypovida o urovni autora vice nez dostatecne...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ty jsi zase chytrý... :)
podívej se na české eshopy, často tam najdeš výrobce označeného jako "OEM"... neříkám, že se tak ten výrobce jmenuje, ale že cokolit takto označeného...
připojování pevného disku za chodu je díky HotSwapu vcelku běžná věc... neříkám, že je to správné, ale že to nevadí... když to normálně připojíš.. já už byl vzteklý z těch jumperů, tak jsem to několikrát zasebou odpojil a připojil, až to dalo jiskru.. a jen jsem tím dokázal, že ten zdroj není žádné šméčko...

neodůvodněné pošpinění? spálený počítač (nebo testy, dokazující nekvalitu zdroje a riziko poškození počítače) jsou neodůvodněné? z právního hlediska možná, ale zapoj mozek a promysli si, co říkáš.. máš snad v počítači EuroCase? nebo by jsi chtěl mít?

každopádně díky za konstruktivní a věcnou kritiku..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

V rodine jsem stavel asi sest pocitacu. Ve ctyrech jsou zdroje Nexus, v jednom je Cooler Master a v jednom je Evolve. Vsechny jedou bez problemu a stabilne, ani za jednim ze zdroju neodesla zadna komponenta i pri vykyvech napeti v siti (jen jedine PC je za UPS), vsechny jsou tiche. Maji jen ruznou wattaz (vybiral jsem to podle spotreby komponent co za nimi jsou s ohledem na optimalni ucinnost zdroje) a papirove ruzne parametry. Asi bych si do PC nezvolil zdroj EuroCase, Redstar nebo nejaky OEM (alias neznackovy, bez jakehokoliv oznaceni vyrobce). Jmeno, ktere je na zdroji napsano, ale neurcuje automaticky kvalitu, nehlede na to ze i spousta znamych zdroju se vyrabi v jedine cinske fabrice na jedine lince, jen se na ne lepi ruzna loga. Je treba sbirat zkusenosti ostatnich uzivatelu a pak mudrovat. Ne nadarmo mel Philips pred mnoha lety supr reklamu se sloganem: Testovano na lidech. To je totiz to nejlepsi co muze byt. Misto teoretizovani o znackach, ktere jsi nejspis ani nemel v ruce, staci zajit nekam do obchodu a zdroje si vzit do ruky a potezkat. Na prvni pohled je poznat rozdil mezi kvalitnim zdrojem a pochybnym zdrojem, uz podle hmotnosti. Fyzika osidit nejde...... Alespon ne v podminkach nasi stare dobre planety ;-)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Nechci se do toho motat, protože vaše komentáře se mi na jednu stranu líbí - jsou konstruktivní a podložené, což se málokdy vidí.

Na druhou stranu se však musím TOBiASe zastat. Vaše zkušenost (možná chápu špatně, určitě mě opravte) je založena na cca šesti sestavách, které jste si sám složil. Dovolím si konstatovat, že i když je TOBiAS velmi mladý, jeho zkušenosti jsou několikanásobné. Sestavy, které složil v rámci PCP jsou ve stovkách (nepřeháním - viz nákupní poradenství na poradně), a to nepočítám sestavy, které skládá pro firemní klienty a i pro nás mimo rámec našich stránek. Takže pokud vycházíte "jen" ze svých šesti sestav, je to trochu nepoměr vůči němu, a tím i trochu úsměvné.

Na druhou stranu, když si dnes článek s odstupem doby pročtu pozorněji, musím uznat, že pár informací by se mohlo od-prezentovat jinak, protože jsou svým způsobem zavádějící. Ale takový už je TOBiASův styl...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Pracuji ve firme, ktera vyrabi/sklada mesicne temer tisic pocitacu a zkusenosti mame mnohalete :-) Rekl bych, ze se datuji do doby predtim, nez se vas autor vubec narodil ;-) Proto i vim, na jake poskozovani jmena mohou byt nekteri vyrobci citlivi a jak dokazou vycislit kazdy dolar potencialne usleho zisku. Mam i pristup k servisnim informacim a vim cisla poruchovosti jednotlivych znacek zdroju i obvykle priciny zavad. Nejsem rozhodne tedy zadny zelenac, a to i vzhledem k memu veku blizicimu se padesatce. To ze jsem za posledniho pul roku postavil sest pocitacu pro sebe a blizke pribuzne neznamena, ze jsem jich uz drive neudelal desitky jinych (soukrome, ted nemluvim o firemnich PC), ale stejne jako ostatni IT komponenty i zdroje prosly jistym vyvojem a tak jsem bral jako smerodatne pro diskuzi pod timto clankem udaje pouze z posledni doby. Preji at se vam dari, stoupa ctenost a preji co nejvice objektivnich recenzi do budoucna.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

v takovém případě budu těch zkušeností mít asi podstatně méně... ale už zde působím nějaký ten čas a hlavně, mám doma několik zdrojů Fortron, jeden už bude 10 let starý a jak říkám, drží a bez jediného problému a stále ještě má plně funkční ochranu proti zkratu atd.. z toho vycházím a proto zdrojům značky Fortron věřím.. samozřejmě cena je neošiditelný parametr a zdroj do 1000 korun, ať už je to Fortron nebo Slavík, šmejdské budou oba.. tedy řekněme, že nějaká 80+ a slušný výstup jim bude cizí..
netvrdím, že na levné obyčejné a nevýkonné sestavě (se spotřebou do 150W) to poznáš.. možná za 5 a více let už ta sestava nebude moc funkční... každopádně chtít po jakémkoliv takovémhle zdroji jeho skutečný výkon, tedy řekněme dát na EC, nebo cokoli co má mít 350W, Phenom 965 a HD5870 (plus samozřejmě klasicky úměrnou sestavu), která bere 330W reálně, vsadím svuj řidičák, že ten superkvalitní "Supersilent" EuroCase neutahne :) tolik výkonu z něj ani nedostaneš, u silnějších variant to bude nestabilní a časem to ten zdroj odnese nákym shořelym TDAčkem..

rozhodně z hlediska dlouhodobého provozu a v případě náročných a drahých sestav bych značkám již zmíněným nevěřil... reakce na Fortrony Black Power jsou vynikající vzhledem k ceně, takže už bydlí v hodně sestavách a zatím spokojeně... samozřejmě neni to Enermax, ale taky stojí polovinu...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Uplne posledni muj komentar at tu nebuji flamewar: Zrovna Fortrony a Nexusy jsou typickym pripadem kdy se delaji zhruba stejne kvalitni zdroje na jedne vyrobni lince pod ruznymi znackami ;-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

o nexusu jsem doposud neslyšel... bavím se o značkách běžně dostupných v čr pro "smrtelníky"... vím, že výblitky z Fortronu "co se nepovede" jde do EuroCase, ale třeba ty Black Power, ale i předchůdce a legendární Blue Storm Pro/II patří, to se asi všichni shodneme, k tomu lepšímu na trhu a rozhodně jsou tou lepší volbou...

Obrázek uživatele Varikap

Nemám důvod Vám nevěřit, ale vypadá to, že jste se sem přišel především pochlubit zkušenostmi, takové „všeobecné řeči o ničem", konkrétně jste toho však prakticky moc nezmínil. Přece jen vybírat podle hmotnosti už dnes není to pravé ořechové.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

na druhou stranu ta hmotnost je s fyzikou úzce spojena a ošidit se nedá... příliš lehký zdroj prostě nemá dostatečně velké cívky a transformátory, aby dovedl vytvořit dané množství proudu.. ani pak nemůže mít dostatečné chlazení pro své zesilovací TDA obvody.. pravda ale, čim kvalitnější zdroj to je, tím větší má efektivitu a méně se potřebuje chladit... ono už je to takové z praxe, ten mizerný zdroj poznáš podle váhy, ceny i "nálepky"...

Obrázek uživatele Varikap

To je snad každému jasné, ale já jen říkám, že v dnešní době si zřejmě nepřijdu koupit zdroj s váhou v ruce...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to ne, ale když ti zavážu oči a dám ti do ruky 500W EuroCase za 600 korun a Fortron za 1600 korun, ihned poznáš ten rozdíl..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Chlapec rozumie elektronike ako koza petrzlenu. Tvrdit ze pri malej zatazi je vacsie zvlnenie moze iba totalny blbecek.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2884] jak malý

jak malý děcka............:o)

Obrázek uživatele M.....n

deska : Asus P5p43TD pro
grafika : Ati Radeon AX 5770 1GBD5 - MDHV2
disk : Seagate Barracuda 7200-12 1TB
procesor : INTEL CORE2 4G 2jádro

chci se zeptat jaky zdroj by byl pro totu sestavu nejlepsi mam 520 W a vyhazuje mi zniceho nic pojistky díky :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Fortron Black Power 450W to vpohodě zvládne :-)
Pokud vyhazuje, nebude slabý, ale bude zkratující..

Obrázek uživatele Petr S.

AMD Athon 64 3200+BOX socket 939
nVidia GF 6600GT GB silent 256MB
2x DDR 1024MB 400MHZ
HD Seagate300GB
Gigabite K8NF-9 Ultra nForce4U

Jaký by jste mi doporučili zdroj ? Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Enermax Naxn 350W bohatě postačí, pokud nemáš v plánu si zdroj nechat do budoucna a vyměnit jen vnitřek..

Obrázek uživatele Vašek

procesor:AMD FX-6200
deska: Asus M5A78L/USB3 - AMD 760G
paměti: Patriot Viper II 'Sector 5' Series 8GB (2x4GB) DDR3 2000
graf. karta: MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition - OC 2GB
disk: WD Caviar Blue KX - 250GB

Jaký zdroj byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Předně bych doporučil jinou desku - ASUS M5A99X EVO ideálně, M5A97 PRO minimálně. Čipsetům 700/800 bych se již vyhnul, natož pak čipsetům xxxG, ty nejsou pro tvůj účel vhodné. Ramky bych zvolil spíše na nižší frekvenci 1600MHz, s nižším (lepším) CL8, například Corsair Vengance, disk bych zvážil dvě varianty - kombinaci SSD a starího HDD za předpokladu, že nějaký starší HDD na data máš, nebo jít do WDC Black LX, protože na tom náběhu systému, her a aplikací je to dost znát. Případně pokud jej plánuješ v budoucnu, to bych tedy koupil ten Blue a k němu pak 60GB SSD..

A zdroj? Fortron Aurum 500W, případně pokud máš v plánu velké přetaktování a laborování, tak 600W verzi, ale to asi nehrozí..

Obrázek uživatele Hangár

Ahoj,

rád bych se zeptal jakou wattáž zdroje bych si měl pořídit k následující konfiguraci, o které momentálně uvažuji, že bych si pořídil. Určitě uvažuji o zdroji Corsair nebo Fortron. Popř. můžete připojit radu ohledně chladiče na procesor, zda je tento vyhovující.

Předem bych chtěl poděkovat za radu.

HDD: Western Digital HDD 1,5TB WD15EARX 64MB SATAIII/600 IntelliPower2R

Paměť: Corsair 32GB KIT DDR3 1600MHz CL10 Vengeance - PC3-12800, CL10-10-10-27, napětí 1.5V, XMP 1.3,
podpora pro QuadChannel socket LGA 2011

Graf. karta: MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition/OC - Grafická karta 2GB DDR5 (5200MHz), AMD Radeon HD 6950 (850MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2x mini DisplayPort, 2xDVI, HDMI

Procesor: Intel Core i7-3820 - Procesor Quad-Core, 3.60GHz (130W), Turboboost 3.90GHz, 10MB L3 cache, socket 2011, BOX (Sandy Bridge-E) bez chladiče

Zákl. deska: ASROCK X79 Extreme9 - Základní deska Intel X79, 5x PCIe x16 3.0, DDR3 2400, SATA III RAID, eSATA III, USB 3.0, FireWire, GLAN, 8ch audio, ATX, sc2011

Blu-ray: LG BH10LS30-LRBB černá - Blu-ray vypalovačka - BD-R 10x, BD-RE 2x, DVD±R 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, LS, bulk

Chladič: Zalman CNPS11X Performa - Chladič na procesor aktivní, socket 775/ 1155/ 1156/ 1366/ 2011/ AM2/ AM3/ FM1, 120mm větrák, PWM

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Hangár

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Záleží hodně na tom, k čemu je tedy sestava určena, ale to bych řešil v poradně.
Čistě ku spotřebě celku je 500W Fortron Aurum naprosto dostačující za předpokladu, že neplánuješ přetaktování. Pro střední přetaktování bych volil 600W verzi a pro extrémní přetaktování bych volil Enermax PRO87+ nebo MODU87+ nad 650W..

Osobně bych se zaměřil na ár komponent - desku vyměnt za ASUS, grafiku za Sapphire.. Pokud je sestava na hry, zvážil bych o dost slabší procesor a méně ram, naopak bych přidal SSD disk. Opět, s tímto do poradny.

Obrázek uživatele Sparts

Dobrý den

Vím že je to už stará sestava, ale prosím o radu jaký zdroj si mam zakoupit. Předem děkuji za odpovědi.

Základní deska MSI 865 PE Neo 2
INTEL PENTIUM 4 3,4GHZ
Sapphire Radeon HD 3650 520MB DDR2 128-bit
HDD 80Gb SATA + kabel + redukce ke zdroji pro napájení
Seagate Barracuda 7200.7+ ST3120026A - 120GB 8MB
768MB RAM (3x DDR 400)
2 mechaniky

Můžete mi poslat i rovnou obchod kde by jste ho koupili, nebo i z aukra nějaký použitý. Děkuji.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nevím, jestli se vyplatí použitý zdroj - bude zašlý, zaprášený a kondy budou na pokraji životnosti. A ty novější, to už rovnou kup nový, Fortron Black Power 350W bude naprosto vyhovovat, snad bude mít dostatek 4pin napájecích kabelů, protože u nových zdrojů už jsou spíše kabely pro napájení sata zařízení.. ale 4 by mít měl..

Obrázek uživatele mio1988

Doska: MS-7613 VER:1.0
Grafika: Geforce GT230 1.5GB
Procesor: Intel Core i7 860 s frekvencí 2,8 GHz
Mechanika: DVD SuperMulti DL
Operačna Pamäť: 4x 2 GB DDR3 1333 MHz
Zdroj: 300W
Chcem tam dat grafiku GeForce GTX 260 alebo GTX 460
Aký zdroj ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Core i7 A takovouto grafiku? To je herní sestava?
Každopádně 450W zdroj je na toto akorát, takový Enermax Naxn..

Obrázek uživatele pukajdo

deska: asus-m5a99x-evo
procik : amd-fx-series-x4-fx-4100
vubec nemam predstavu.... "mel sem jednu v nabitce ale pak sem koukl sem jak co s cim dat , asus-engts250-dk-htdi-512md3 sem to spis vybiral podle ceny jinak nevim"
jekoz je deska na 2 grafiky a melo by to byt taky na hry ale spis v te nizsi rade jako UT2004 atd. zatim a pak az poradne ocucham tak bych pridal dalsi.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Pokud nechceš žádnou supr grafiku, tak ani takhle silný procesor nepotřebuješ. Ale pokud koukáš do budoucna, je to slušný procesor za velmi slušné peníze. Dal bych k němu však Sapphire Radeon HD6770 VaporX a zdroj Fortron Black Power 450W..

Obrázek uživatele winkli
[7735] zdroj

Operační paměť ZEPPELIN 4GB KIT DDR3 1600MHz GOLD
Základní deska ASUS P8P67 LE
Grafická karta ASUS ENGTX550 TI DC/DI/1GD5
Procesor INTEL Core i3-2100

Jaký zdroj byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Totéž - Fortron Black Power 450W...

Obrázek uživatele Worsik

Dobrý den,

náhodou jsem narazil na tuto stránku.
Snažím se sestavit si PC, které by se hodilo na občasné hraní víceméně starších her, ale i těch trošku náročnějších.
Jmenovitě (Call of Duty 1 - 5, Rainbow Six - Vegas 2 apod) - hrajeme cca 4x do roka přes víkend.

Stejný stroj bych chtěl využívat doma jako server, resp. pracovní stanici k TV.
Uvažoval jsem o Win + nějaké distro linuxu na virtuálním stroji (Tomcat, nějaká větší DB)
Jakmile spadnou ceny HDD zpět na rozunou částku tak by stejný stroj zajišťoval datové centrum pro domácnost - filmy, fotky, dokumenty.

Deska: Gigabyte Z68AP-D3 Z68 s1155
Procesor: Intel Core i3 2120 3,30GHz
Chladič: CHLADIČ CPU INTEL+AMD Arctic-Cool. Freezer 7 Pro Rev.2 (775.1156,1366, AM3,AM2,AM2+,979)
RAM: DIMM DDR3 Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX Black Edition 1600MHz CL9 DIMM
Grafika: Grafická karta Sapphire ATI HD6770 PCIe 1GB DDR5/128bit 775/1000MHz DVI-I+HDMI+VGA DualSlot-fan
Skříň: Coolermaster case miditower Elite 330U,ATX,all in black,bez zdroje
Příslušenství:
WiFi: Ovislink AirLive WN-300PCI, 802.11b/g/n, 2T2R, 300Mbps, PCI, 2x externí odpojitelná anténa , 3dBi , RP-SMA
Větrák: ARCTIC-COOLING F12, ventilátor 120mm
DVD: RW LG Black GH22NS ±R/
Redukce: Redukce 2,5" HDD do 3,5" pozice, Kingston bracket, interní

Disk: 2,5" 160GB z notebooku - prozatím pro systém (V budoucnu Pevný disk WD CAVIAR GREEN WD20EARX 2TB SATA/600 64MB cache, možná 2 + 1 SSD na systém) - proto ta redukce

Prosím o doporučení zdroje do této sestavy, prozatím jsem uvažoval o SEASONIC (Energy knight) SS-350ET 350W BRONZE 80PLUS OEM.

Protože jsem si ale u grafiky přečetl "Minimum system power supply 450 W", uvažuji, jaký zdroj použít.
Také bych rád znal názor na sestavu jako celek

Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ten Seasonic není problém. Z preference značky bych ovšem volil Fortron Black Power, ta 350W vklidu stačí, ovšem rozdíl v ceně proti 450W verzi je zanedbatelný a 450W verze je řekněme použitelnější výhledově..

Obrázek uživatele ruda
[7828] zdroj

Dobry den chtel bich se zeptat na zdroj mam starsi pocitac
deska: msi 915
procesor: intel 4 na 3gh
ram: ddr2 2gh
grafika: ati 1900gt
zdroj: xilence 500w model xp500

poridil sem si grafiku nvidia gt260 a po nabehnuti vin se zhasina monitor
pc bezi ale nic nevidim docetl sem se ze to je zdrojem
tak kdyby ste mi mohli poradit jakej mam poridit moc dekuji synecký

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Grafika má externí napájení? Připojeno jest? Než bych začal podezřívat zdroj, chce to ověřit - grafiku jinam, případně od kamaráda půjčit zdroj a sem s ním...

Obrázek uživatele ruda

grafika ma 2 sestipiny pripojil sem oba dva a ten zdroj co mam je vyhovujici?dekuji za odpoved

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ne, není vyhovující, je levný, a je možné, že to nezvládá.. Ale než dáš 1400 za nový zdroj, chtělo by to se ujistit.. Jinak Fortron Black Power 450W doporučuji.. (nenech se zmást tím, že má menší výkon - ve skutečnosti nemá)

Obrázek uživatele DavidKasparek

Zdravím,chtěl jsem si poskládat nějaký lehčí pc,pro hraní těch her...Ale žádný grafický nároky že by to muselo šlapat na max,apod.. Mám na mysli hry Cod 1-5,Fifa 11,apod..

Viděl bych to takto, samozřejmě budu rád, pokud mě opravíte :)
Procesor : Intel Celeron G540.. Dual Core; 2,50GHz
Zákl. deska : ASUS P8H61-M LE (rev 3.0)
RAM : Corsair 4GB DDR3 1333MHz CL9
Grafika : ASUS EAH5450 nebo ASUS GT620-1GD3-L

Nechci vybírat zdroj namátkově, nerad bych do toho investoval studentské peníze a vyhořel :)D
popř., je uvedená sestava správně složena?..Díky za odpověď.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím, vidím datum příspěvku a že reaguji 2 měsíce po funuse, ale třeba jste to ještě nerealizoval, nebo můj příspěvek pomůže někomu jinému, kdo to bude číst :) . Takže k tý sestave: Na první pohled je vidět snaha o nejnižší cenu na úkor všeho ostatního, to Vám nevytýkám, každý dle svých možností, ale procesor bych vyměnil za jiný, asi nejlépe Intel Pentium G630 2,7GHz. Jeho výkon se velmi blíží Core i3 a jeho cena zase naopak je tak nízká, že by to byla ideální volba, je jen o cca 300,- dražší než Vámi vybraný celeron. Pakliže je Váš rozpočet velmi nízký, doporučím ušetřit na Grafické kartě a využít tu integrovanou v procesoru když to Vaše deska podporuje. Její výkon nebude o moc nižší než u těch Vámi vybraných a opravdu nemá smysl kupovat takovéto low-endové šmejdy. A případně za ušetřené penízky později dokoupit Grafiku lepší, asi nejlevnější grafika kterou snad ještě má smysl kupovat je Radeon 6750(respektive 7750) ideálně od Gigabytu.

Zdroj bych doporučil např. Seasonic energy knight 500W. Má bronzový štítek 80+, dostatečně dlouhé kabely i pro bedny s umístěním zdroje vespod, bude to sice naddimenzované, ale to bych bral jako plus pro budoucí upgrade počítače a taky s ohledem na cenu zdroje okolo 1000,- korun bych to vůbec neřešil.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, poradíte mi prosím jaký zdroj na počítač z roku 2008:
základní deska: GIGABYTE 945GMF-S2
procesor : INTEL Core Duo E4300,1,80GHz
grafická karta: ATI RADEON X1650 silent GB 256MB
paměť: DDR2 1O24MB 533MHZ
nynější zdroj : ATX 45O JSP
Při zapnutí počítače je slyšet těžkopádný rozjezd a rachot, po oddělání boční stěny skříně, vychází zvuk právě od zdroje. Počítač pravidelně vysávám.
Děkuji Radka

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím, pravděpodobně by stačilo vyměnit ventilátor ve zdroji, což samozřejmě běžnému uživateli nedoporučuji, ačkoliv je to v celku banalita, měl by do toho lézt odborník. Na druhou stranu Váš zdroj není valných kvalit a po 4 letech budou kondenzátory v něm již pravděpodobně na konci svého života, takže nebude chybou koupit nový zdroj, Seasonic energy knight 350W s bronzovým štítkem 80+ je určitě dobrou volbou za cenu okolo 700kč, i když, a to nechám na zvážení, za cca 1000,- můžete mít jeho 500W verzi, což není o moc dražší a pro budoucí upgrade se může hodit.

Obrázek uživatele Malleus

Dobrý den, poprvé si sestavuji PC sám, jaký zdroj (velikost výkonu) byste mi doporučil?

základní deska: GIGABYTE GA-A75M-UD2H - AMD A75

procesor: AMD Athlon II X4 651

ram: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9

grafická karta: Sapphire HD 6670 1GB GDDR5 VGA, lite

můj tip na zdroj: Fortron HEXA 500W

Předem velmi děkuji za odpověď!

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím, na začátek bych Vám navrhnul jinou grafiku, řekl bych že 6750(resp. 7750) od Gigabytu by byla vhodnější a jen o pár stovek dražší. Teď k tomu zdroji, tedy ve srovnatelné cenové relaci(možná i o nějakou tu korunu laciněji) máte např Seasonic energy kniht 500W s bronzovou certifikací 80+, tedy ověřený zdroj, a ne jako u onoho fortronu, o kterém to výrobce jen povídá, respektive šetří a ještě má tu drzost ho prodávat za stejnou cenu, jako zdroj s certifikátem.

Obrázek uživatele Jaroslav Kelner

Dobry den, lehce jsem zainvestoval do me nove sestavy a rad bych ji dokoncil, k tomu mi ovsem chybi posledni vec a to zdroj, takze vas timto zadam o radu, jinak vam predem moc dekuji.

Proc.: Intel Xeon E5-2687W, 3.1GHz, 20MB, LGA2011, 150W
Zakl. deska: Asus Z9PH-D16/QDR
RAM: 12 GB 1333 MHz DDR3 s podporou az 16 GB DDR3 memory(zatim neplanuji vice, ale casem mozna)
Graf. karta: AMD Radeon HD 7970 s Avivo technology
Mechanika: LaCie d2 Blu-ray 12x, FireWire & USB 2.0

muj tip by byl Enermax Platimax EPM1200EWT, ATX, 1200W, Modular, 80PLUS PLATINUM, ale opravdu nevim

jeste jednou dekuji za odpoved...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Takže, Platimax je sice nejlepší řada co do účinnosti, ovšem 1200 W zhola těžko využiješ... Stačila by ti polovina, ale v té se Platimax tuším nedělá. Enermax Modu87+ 600W by ho dovedl dostatečně nahradit...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaky zdroj k teto sestavě.
Deska K8N Neo4(3,0),procesor dualcore opteron 180
4Gb ram kingmax DDR400,HDD Segate barukuda 160gb/7200
DVD vypylovačkoa LG
grafika Gigabyte 8500gt,chtel bych vymenit za geforce 9800 nebo lepší
Zvukova karta creative audigy2ZS,Wifi karta edimax.

Děkuji za pomoc,

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Stačí vlastně jakýkoliv zdroj z bazaru s 350 a více Watty. Pokud nový, tak Enermax Naxn 350W.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[7963] zdroj

Proc.: Intel Core 2 Duo E4500, 2,2 GHz
doska : asus p5gc-mx
pamäť : 3GB ddr2,
grafika : MSI Radeon HD6570 1GB DDR3/128b
HDD : Hitachi 160 GB
1 mechanika
Aký zdroj ? 400W alebo radsej 450W...

Obrázek uživatele weiland

Dobrý den,
provedl jsem upgrade sestavy na nynější formaci:
procesor: i7 920
paměti: 12GB RAM Corsair 1066
deska: GIGABYTE EX58-UD5
disky: 128GB SSD + 100GB 2,5 oba SATA 3
současná grafika: Gforce 8800
zdroj: Seasonic 430W
Vše běží jak má...

Chystám se upgradovat grafickou kartu nejspíše na GTX 650/650Ti nebo HD 6950, bude mi současný zdroj stačit nebo mám koupit silnější? Co by jste doporučili vy?
Děkuji předem za radu

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
jaký zdroj k této sestavě:
Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P
Kingston HyperX Blu DDR3 4GB (Kit 2x2048MB) 1600MHz CL9
AMD Athlon II X3 Triple-Core 455, 3.3GHz, AM3, 95W, 45nm
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC

Děkuji

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím,
mám dotaz jaký zdroj k této sestavě: rok 2007
Zak.deska : Gigabyte-GA-M55S-S3
Procesor : AMD Athlon 64 3500+ 2.2GHz
Pamět : Kingston Hyperx 1GB DDR2 ----
Graf. karta : GeForce 7600 GT ----
HDD : Barracuda 7200.10 250GB
Zdroj byl Fortron ATX-300 PNR mám nechat stejný zdroj?
Sestava nebyla zakoupena originál, ale složená.

Děkuji

Obrázek uživatele Dasx66

Zdravím,chtěl bych poprosit o radu.Mám rok starý komplet Hal3000. (parametry níže)
Často se mi při hraní her sekne obraz po dobu zhruba 10 vteřin,pak během vteřiny zčerná ale naštestí pak obraz zpět nahodí. (sice se mi pod hrou,tedy na ploše zobrazí oznámení ,,grafický ovladač neodpovídá,ale byl úspěšně obnoven") ale myslím si,že je to problém se zdrojem,je to možné ? či je to jen tím,že se snažím hrát hru ,,Aion" na 64-bitové grafice ? anebo dokonce to je ještě jiný problém ? Předem děkuji za radu.
Pak bych tu ale mněl ještě jednu otázečku,...jelikož a protože mi grafická karta nevyhovuje,chtěl bych si nejspíše pořídit nVidia GeForce GTX660 jinak se zbytkem stejných komponent,co mám do teď,...mněl bych si tedy určitě pořídit i nový zdroj,...teď jde o to jaký ...prosím o pomoc :-)
Zdroj: CHIEFTEC GPA-350S , 350W , aktivní PFC , 12cm fan
MB: ASUS M5A78L-M , AM3+ , 760G , VGA , 2xDDR3 1866 MHz
CPU: AMD Phenom II QuadCore 960T Black Edition , 3.0 GHz , 8MB , AM3 , 95 W
GPU: Sapphire Radeon HD 5450 , PCI-E , 2GB DDR3 , 64-bit , DVI , HDMI bulk
RAM: 2x KINGMAX DDR3 4 GB 240pin PC10666 , 1333 MHz (dohromady tedy 8 GB)
HDD: Seagate 1TB Barracuda , SATA600 , 7200RPM , 32MB
...Wiretek Kabel SATA datový 6Gb/s , 50cm se zámečkem
Wiretek Kabel SATA datový 6Gb/s , 30cm se zámečkem
SAMSUNG DVD+-R/+-RW/RAM SH-222AB SATA
...jinak tam mám MS Windows 7 Ultimate 64-bit

Obrázek uživatele Humlae

Zdravím,potřeboval bych radu ohledně sestavy,kterou jsem dával dohromady jako lajk.
Chtěl jsem abych rozchodil nejnovější hry na plné detaily a povedlo se,ale vždy se mi pc sekne,nepravidelně po cca 5-15 min po spuštění hry,někdy zčerná obrazovka,ale zvuk běží dál,nebo přez obrazovku jsou žlutočerný pruhy a seklý i zvuk a nejde nic jiného než tvrdý reset na caseu.
Udělal jsem nové pojistky a koupil záložni zdroj FSP EP SERIES 650,ale žádná změna nenastala.
Musím říct,že článek dobrý,ale díky němu mám podezření na zdroj.
První spuštění 22.11.2012 a jěště nic nevyhořelo :-)
Sestava
Case: CM STORM Scout
Chlaďič na procesor: NOCTUA NH-D14 SE2011
Grafická karta: GIGABYTE HD7850 2GB
Procesor: Intel Core i7 3820
Základní deska: ASUS P9X79
Ram: Patriot 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Viper 3 (Black Mamba)
Zdroj: Enermax NAXN 82+ 850W Bronze
Mechanika: Samsung SH-224BB
Op.systém: Win7 64-Bit legální
Chci ho přetaktovat až skončí záruka na componenty.
Předem díky za radu

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den mám dotaz jaký zdroj by jste mi dopuručil. Je mi jasné že 400W zdroj za 500,- nemá cenu ale zase nechci zdroj za 3-4tis.
Sestava:

Procesor: Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Chladič: Chladič na procesor Zalman CNPS5X Performa

Základí deska: Základní deska MSI 760GA-P43

RAM: Operační paměť Patriot 8GB KIT 2x4GB DDR3 2133MHz CL11 Viper 3 (Black Mamba)

Grafika: Grafická karta MSI N650 2GD5/OC

HDD: Western Digital Green 1000GB 64MB cache s Advanced Format

Děkuji za veškerá rady ke komponentům a hlavně ke zdroji

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobry den ,
mam doma tuto sestavu :
Zakl. deska : ASUS M4A88T-V EVO/U
Procesor : AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz
Ram :Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Vengeance
Graf. karta : Nvidia 460 gtx ( msi twin forze II )
+ 2X HDD + dvd mechanika + 3X FAN
a koupil jsem k tomu tento zdroj : Fortron AURUM 700W 80 plus gold
ale v sestave se mi pri zapnuti roztoci ventilatory a hned vypne nebyl by tu nekdo kdo by mi poradil kde by mohla byt chyba ?
predem diky za odpoved

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

dobrý den me vyhorel zdroj a nedoslo mi ze ho budu potřebovat na identyfikaci abych mohl koupit ten stejný tak bych potřeboval poradit jak poznam co to byl za typ dekuju

Obrázek uživatele TomasBohunek

Zdravím, budou na něm nějaké samolepky a štítky. Pokud z nich nic nevyčteš, vyfoť je a pošli třeba emailem, nebo na fóru (sekce chci se poradit) vytvoř topic...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

V članku zazněla stará legenda o zdrojích Tagan. Tyto zdroje byly považovány - nevím proč - na přelomu tisíciletí za velmi kvalitní. Osobně jsem jich několik otevíral a použité součástky mě docela zděsily - bídné kondenzátory, poddimenzovaný transformátor, .... První slušné testy zdrojů v ČR byly pro modely Tagan studenou sprchou. Ukázaly, že osazení a naměřené výsledky jsou pouze v šedém průměru a zdroje jsou nehorázně předražené.
Z uváděných značek je dnes jednoznačně na špici Seasonic a dražší modely Enermax. Levné modely Enermaxu nemají s touto značkou nic společného - jde o klasické OEM zdroje od Channel Well Technology a jejich recenze nedopadají příliš dobře. Z levých zdrojů jsou dobré modely OEM Seasonic. Narozdíl od retail verzí jsou sice osazené o něco horšími součastkami, přesto jsou výrazně lepší než ostatní značky v cenové hladině do 1500,-.

Obrázek uživatele FunTomas

Dobrý den,prosím Vás, jaký nejlepší zdroj cca do 1000,-
sestava:
ASUS F2A55-M LK
AMD A4-5300
Kingston HyperX 4GB DDR3 1600Mhz
případně doosadím gr. k. - ASUS EAH6450 SILENT-DI-1GD3 (LP)
Děkuji.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

HP 8 Elite 1130fr
Core i7-2600 3,4Gh
MB: IPIS8 - CH2 bude změna na Asus P8H77 - M PRO
Gk.Nvidia GeForce gtx550Ti bude Asus HD 7790 - DC2O -1GD5
HDD Hitachi - byla změna na WD Caviar Black 1002FAEX 1Tb
Zdroj-box 460W max.434W,což by představovalo neuvěřitelných cca 95%.Fakt je,že se vůbec nehřeje , skřínka je sotva vlažná.Na štítku nemohu najít výrobce,může být z druhé strany? Celkově je toto pc výjimka potvrzující pravidlo že HP je nej.

Mám měnit zdroj ? A za jaký?

Děkuji, Říha

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Intel celeron G1620 - +-1100kč
MSI G41G-P33 combo - +-1500kč obsahuje grafickou kartu
ZEPELIN DDR3 4GB 1333mhz - +-950kč
Western digital blue 1000gb 64 mb cache - +-1500kč

jaký zdroj mám vybrat cca - 1500kč ??
PŘEDEM DĚKUJI :D .

Obrázek uživatele 8899

čáu hele potřebuju poradil ,jsem kvůli tomu na váškách hele co si mam spíš koupit co myslíš ?

http://www.czc.cz/czc-hraju-si-x125-i5-3470-8gb-1tb-gtx650ti-bezos/13190...

a nebo tohle ?

http://www.czc.cz/msi-ge70-2od-279xcz-cerna/140814/produkt?q-category-id...

Obrázek uživatele Bastard

Hoj chlapi,potřebuju poradit odešel mi zdroj 600w,a potřeboval bych novej. 24 pin na zák.desku a 2x 6pin PCIE poraďte díky.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
zakoupil jsem si sestavu:
MB Gigabyte Z97X-UD5H, s.1150, DDR3, ATX
CPU Intel Core i7-4790K (4,0GHz, 8MB, LGA 1150) BOX
COOLER Coolermaster Hyper 412S
RAM Corsair 2x8GB DDR3 1600 MHz C11 (CMX16GX3M2A1600C11) XMS3
CASE Fractal Design Define R4, Titanium Grey, průhledný bok, bez zdroje
DVD-R/+R LG GH24NS, SATA, černá (black), Bulk 1
HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
SSD Pleaxtor 128Gb
Zdroj SEASONIC SSR-550RM, 80+ Gold, 550W
VGA ATI Asus R9290-4GD5 1
COOLER AKASA Apache AK-FN062, 14 cm, PWM, Black edition

Po zapojení mi nešla grafická karta a tak jedu pouze na integrovanou a když se pokusím o sebemenší zatížení Pc (jakýkoli test), tak dojde k samovolnému restartu. Je možné, že je tento zdroj slabý???

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ASRock B85M Pro4/BULK, B85, DualDDR3-1600, SATA3, mATX
ZOTAC GeForce GT640 Synergy Edition, 1GB DDR3 (128 Bit)
3.5 HDD 1TB Seagate, SATA III
IntelCore i3-4130, 3.4 GHz, 3MB

Aký zdroj by ste mi prosím sa vás odporučili ?

Obrázek uživatele TommyKiller
[8253] Zdroj

Dobrý den, utáhne zdroj fortron blue storm 2 500W nebo fortron FSP500-60GLN 500W tuto konfiguraci?

Intel i3-2100 3.1Ghz
Radeon R7 260X OC 1Gb
4Gb ram DDR3
SATA HDD 500GB

Obrázek uživatele Ivoš

Dobrý den
Jaký zdroj na tuto konfiguraci?

Athlon xp 2600+
Gigabyte raden 9200 (GV-R92128DH)
512MB DDR Ram
SATA HDD 1000GB

Obrázek uživatele Cizinec

Dobry den. Staci mne tento zdroj? LC Power LC420H 420W

PC:
Intel Core i7-6700
PALIT GeForce GTX 1050 Ti StormX
Kingston 8GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series
ASROCK B150M-HDS

PŘEDEM DĚKUJI!


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.