NTB do 15 000,-

Zdravím, chtěl bych bráchovi vybrat nějaký NTB do 15 tisíc na internet a hraní her jako diablo 3. Preferoval bych nějaký AMD + ATI nejspíš. Našel jsem tenhle, tak bych se chtěl zeptat ohledně výkonu grafiky a procesoru. http://www.czc.cz/asus-n53ta-v2g-sx008v-stribrna/104153/produkt?q-c-1-f_... . Předem díky za připomínky :) Kdyžtak poraďtě nějaký výkonější v cenové relaci, děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Je to rozhodně dobrá volba, ty AMD APU se v praxi docela osvědčily - jsou fakt výkonné na to, kolik stojí.. Konkurenční řešení za 15K jsou nic moc.. Víceméně tyhle APU, těch se drž - A6-3400 a hledej spojení s nejsilnější grafikou. Zde je HD6650M, čímž neříkám, že slabá. Už jsem viděl i kousek s HD6670M, ale zaboha nevím který a tenkrát rozhodně nestál 15 000

Obrázek uživatele Tapta

Šak tenhle má 6720G2, né 6650m ne?:) A ten procák je teda výkonný dostatečně?:) s tím turbem 2,3 GHz...

Obrázek uživatele Tapta

Nebo mají jen v popisku jiné údaje?:D

Obrázek uživatele Tapta
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Přečti si něco o AMD APU - je to procesor s integrovanou grafikou a ještě nějakými částmi - a ta integrovaná grafika sama o sobě je na poměry noteboooků opravdu výkonná a narozdíl od Intelu je to skutečná grafika, čili nikde nemá problémy s podporou, jako že hra nejde ani zapnout, což je typický problém u GMA... Tyto integrované grafiky (HD6520G tuším) jsou pak v kombinaci se samostatnou grafikou, umožňují šetřit baterii když výkon není potřeba a dohromady podávají vyšší výkon, než samotná dedikovaná grafika... Takže zde je HD6650, která v kombinaci s HD6520G dělá HD6720G2 :-) A ano, ta kombinace je opravdu výkonná, ale "HD6750G2" je trochu lepší :))

Obrázek uživatele Tapta

A co říkáš na ten druhý? Ta 7670M... Která z nich myslíš že je na tom líp? Koukám na nějaké testy a vypadají tak nastejno...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ten poslední zmíněný notebook je zvláštní - je tam ještě o kus silnější grafika, a to HD7670M a i procesor, přesto je podstatně levnšjší.. Tak kde je ten chyták?

Obrázek uživatele Tapta

Právě na to koukám, že procák o něco silnější, grafika v testech o něco taky vychází líp, RAM stejně... A přitom je o 2 tisíce levnější :D Taky jsem z toho mimo...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nesmíš zapománat na fakt, že uvnitř procesoru je opět HD6520G, takže pokud srovnáš čistě HD6650M a HD7670M, dostaneš rozdíl mezi těmi notebooky, plusmínus. Plus HD7000 mají menší spotřebu, čili dělší život baterie.

Obrázek uživatele Tapta

Takže každopádně ten druhý zmiňovaný, s HD7670M... Ikdyž fakt nevím kde těch -1500 je :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

To bude taky tím, že bude skladem za 2 týdny... A neboj, oni ho cestou podraží, protože jinak to nechápu - takové výkony, co se dneska dají koupit za 12 000 byly před rokem kolem 50 000.... A to jsem si chtěl koupit nový netbook za 8 000 :)) To se na to můžu... Rovnou koupit patnáctku...

Obrázek uživatele Tapta

Jak říkáš no :D za cenu kolem 15k se dneska koupí fakt solidní, výkonný NTB... Tak jo, zatím díky moc za rady :) přeju příjemný večer

Obrázek uživatele Tapta

Ještě jsem zabrousil na Alzu a tam našel v podstatě myslím ten samý akorát Acer a bez winů. http://www.alza.cz/acer-aspire-5560g-63428g75mnkk-d330789.htm . Je parametrově naprosto stejný, pokud se nemýlím ne?:) za super cenu, skladem. Jen nevím, jestli teda Acer nebo radši Asus... Sám osobně momentálně mám Asus a jsem spokojený, ikdyž už staší... Líbíl by se mi, že je bez OS a dal bych tam svůj a jsou to -2000,-...

Obrázek uživatele Tapta

Jediné co jsem našel, tak má o 2 GB víc RAM, ale jen 1066, ten Asus má 6 GB ale 1333 MHz...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Acer je pro mě stále Acer... Takže bych šel do ASUSu..

Obrázek uživatele Tapta

Můžeš to prosím nějak rozepsat? špatné chlazení? měkké plasty nebo co ti tam nesedí? Slyšel jsem že ty nové nejsou zase tak špatné už... Nevím :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No, teta má starší - asi 5 let.. Je to Acer přesně z doby, kdy Acer byl typicky plastová vrzací hračka, neustále se přehřívající, padající, OS Vista zacpán tunou bordelu, kryjící se pod názvy "Acer Empowering Technology", atd.. Teď jde Acer hodně nahoru, ale žádný úplně nový jsem ještě v ruce neměl... Spolubydla má asi rok a pul starý, a je to celkem slušné, ale na dražší ASUSy, nebo Lenova to prostě nemá...Řekl bych, že nejlepší Acery jsou asi tak kvalitní, jako nejlevnější ASUSy momentálně... Špatné to není ale skvělé také ne. Čím excelují je poměr cena/výkon... A někdo radší vyšší výkon za cenu nižší spolehlivosti. Notebook je zařízení, které je staré už za rok, takže když za 2 roky chcípne, stejně si do té doby koupíš nový, lepší... To je taky jedna z možných teorií..

Obrázek uživatele Tapta

No kamoš má tak 2 roky starý Acer timelineX, tenkrát stál 20k a měl ho snad každý :D a vypadal docela povedeně, kovové tělo... A právě jsem taky slyšel, že šel nahoru Acer, tak nvm... Strašně by se mi líbilo bez těch winů... dobré 2 tisíce..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

TimelineX nevím, jak to dělá, ale má nechutnou výdrž na baterku a opravdu jediné, co mě na něm odrazuje je logo Aceru.... No, můžeš to vyzkoušet :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.