Notebook / Ultrabook okolo 18 000,-

Dobrý den, koukám se po novém notebooku / ultrabooku v cenovém rozpětí +- 18 000,-
Chtěl bych ho používat jak na rýsování v programech Archicad a Autocad, tak i například ve Photoshopu. Je mi jedno zda to bude notebook nebo ultrabook, nic méně potřebuji ho na vysokou školu, takže klasické používání: filmy, office, hudba, zábava atd.. Předem děkuji za tip

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

http://cdr.cz/clanek/lenovo-ideapad-u510 Tohle by ti mohlo bodnout, a dalo by se to díky grafice GeForce na vše použít... Možná jen škoda toho displeje.. Zvašuješ vyšší rozlišení, konkrétně FHD? Samozřejmě se za ty peníze dají sehnat vybavenější stroje s FHD a lepší grafikou (o trochu), ale samozřejmě nemají 2 kila a 2 cm.. :-)

Obrázek uživatele preclajsz

Co říkáš na tenhle? Docela se mi líbí: http://www.lenovoonline.cz/ideapad-y580-gray-p5086#Minimalizovať

Nebo obecně jaká je značka se kterou nejsou nějaký extra problémy?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Na něj říkám http://cdr.cz/clanek/lenovo-ideapad-y580-kvalitni-vykon-pro-studenta
Ale mám ho v plné polní, tohle je "ořezávátko".. Je v něm o cca 75% výkonnější grafika, jinak je to vesměs stejné. Je to tlustší a těžší, má to teda větší baterku... Tahle verze je ale naprd - když už Y580 (která navíc má smysl jen v plné polní), tak s FHD displejem, a alespoň malým cachovacím SSD. Bez toho si nový notebook nekupuj..

Značky jsou v poslední době problém. Acer se sice zlepšuje, ale žádný zázrak, nic moc nečekej od Packard Bell (převlečený Acer), Asus také ty levnější booky nemá nic moc (to nemá nikdo), ale jinak je cajk, Dell je kvalitní, ale drahý, HP bylo dobré, ale zhoršuje se, MSI je plastová bída, a Lenovo teda taky není už co to bývalo, ale asi je to zatím pro "consumer" nejlepší volba...

Obrázek uživatele preclajsz

Dobrá děkuji, neměl bys ještě nějaké další tipy mezi kterými bych mohl vybírat? Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nic mě v tuto chvíli nenapadá. Nové ASUSy jsem v ruce neměl, Acer a PB bych vyškrtl rovnou, HP také nic moc, MSi vůbec, Gigabyte tu skoro neni, Samsung je drahý a Dell taky. Lenovo vychází jako vítěz..

Obrázek uživatele preclajsz

Tak uvažuji o tomhle: http://www.atcomp.cz/zbozi/hp-probook-470-17-3-i5-3230-8g-750-dvd-ati-8p...

co říkáš na grafiku?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Že se svými 1500 body v 3Dmarku se řadí někam ke GT640M, rozhodně to není konkurence pro GT750M s 2500 body...

Obrázek uživatele preclajsz

Pro mě jako pro neznalce, bude to stačit na hry, kterou jsou teď vydávány?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Na dnešní hry nestačí ani nejvýkonnější grafiky - v notebooku například HD7970M s 6000 body v 3Dmarku (teda 4x víc) stačí na klidné hraní Metra 2033 na vysoké detaily. S HD7870m o 3000 bodech musíš jít na nízké detaily, s GTX660M je Metro2033 na nejnižší "tak tak" hratelné, s GT640M/HD8750M bude Metro nejspíš často nehezky škubat... Ale Metro2033 je jedna z nejnáročnějších her..

Obrázek uživatele preclajsz

Tak vybírám mezi Lenovo Z500 a HP Probook 470, každý má něco do sebe a každý v něčem vyniká... těžká volba :/

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Kterou verzi HP470 máš namysli?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No grafika je v Lenovu tak o 20% silnější, ale zase jen i3 procesor (teda dvoujádro bez HT), je to něco za něco. Lenovo má ale 8GB SSD, kam si sice nedáš samotný operační systém, ale i jako cache je to neskutečně urychlující věc, a i když je směšně malé, proti třeba 32GB verzi stojí 80% ceny při 25% kapacitě... Nevím, zda se do HP dá vůbec dát, ale stojí za to.. Lenovo ale škudlí, dřív dělali za tu cenu s 32GB SSD...
Podle mě má Lenovo i o dost lepší klávesnici, příjemnější na psaní.. Jenže HP má zase matný displej, který má sice horší barvy, když máš tmu, ale proti sluníčku buď lépe uvdíš, nebo snížíš výdrž baterie vyšším jasem. Já teda mám také lesklý a také jsem se ho předtím zdráhal. Mám ho rok, a docela dobře "žiju"... :-)

Obrázek uživatele preclajsz

jo aha tak já ti poslal nějakej jinej, ten co chci tenhle http://www.atcomp.cz/zbozi/ip-z500-15-6-i7-3612qm-1t-8-4g-dvd-nv-b-dos-b...
+ se k tomu dá koupit záruka, že když ho "neúmyslně" rozbiju daj mi nový, což vidím jako velké plus

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No pak z toho Lenovo vychází celkem vítězně z hlediska výkonu.. A řekl bych i kvality, jen to chlazení... Ale nevím, jak jsou na tom HP, takhle výkonné HP jsem neviděl, ale klasické pracovní ProBooky neměly problém...
Věř mi, že u Lenova ti "neúmyslně" neprojde... Ty kurvy přijdou na všechno :/

Obrázek uživatele preclajsz

Slyšel jsem že někdo dělal test, přejetí autem a prošlo :) no výkonově jo + budu k tomu mít ještě asi monitor, ale vzhledově se mi o hodně líbí víc HP :D to lenovo je takový nemastný neslaný a chlazení si myslím že je podobný, když ho budu mít na nohách je jasný že bude hřát, když bude na stole tak je to přece jedno :) HP byla u mě vždycky "lepší" značka, ale ty časy se asi již změnily... a navíc 15'' bude lepší na přenos asi, jak řikám oba mají něco do sebe no

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ono nejde o to, že hřát. Ono jde o to, že hřát víc, než komponentám vyhovuje, teda nad 80°C... Jo, Y580 jsem dostal při testu na 96°C a dýha na stole se zvedala...
U mě bylo HP také lepší, než začli vyrábět v Polsku (mám takovou nechuť psát Polsko s velkým P, kor když je tu zase aférka o přejedovaném masu).. Lenovo těží z reputace Thinkpadů, ale ty byly za dob IBM lepší. A že Lenovo dělí support pro Thinkpady a Idepady?! Na mě to působí že Ideapad je odpad.. Jako je to Pad za 30 tisíc, tak přece nebude mít horší servis, jak "je to přece" Thinkpad za 10 tisíc... :/ HP nedělá podobné 15"?
Já slyšel, že na Marsu jsou mouchy :P

Obrázek uživatele preclajsz

Jo dělaj, ale maj všude Atinu a pro práci s Archicadem jsou údajně o dost lepší nvidia s opengl, no kdyby byl tak hezčí ten thinkpad... nojo já slyšel že i pivo je tam levnějsí
ale tak říká se, že člověk si zvykne na všechno, takže asi zvítězí Lenovo

Obrázek uživatele preclajsz

Tak a teď to mam mezi tím lenovo z500 co jsem posílal já a mezi tím co jsi posílal ve svém prvním příspěvku U510 s i7

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

To jsou dvě celkem rozdílné varianty... :-) No mohu ti ještě nějak pomoct s výběrem?

Obrázek uživatele preclajsz

Jak odlišný? Odlišný mi teda moc nepřijdou, vybírám mezi tou nejlepší variantou z každého kusu, U510 je o dost hezčí... Spíš se ještě budu prát s monitorem a klávesnice/myš bluethoot :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Je to "levný notebook" versus "levný tenký méně výkonný ultrabook"..

Obrázek uživatele preclajsz

levný méně výkonný ultrabook?
Procesory stejný, ramky: ultrabook má o 4gb víc, ano dá se dokoupit, disk stejný + ultrabook má o 16GB větší SSD, baterka u ultrabooku údajně vydrží déle (o 2 hodiny) subjektivní dle mého názoru, grafiky bych řekl že jsou srovnatelné, hmotnost, uhlopříčka, rozlišení stejné

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Aha, mě se to tu furt plete... Grafiku má ale Zetko tak 2x rychlejší, což není zanedbatelný rozdíl. :-)

Obrázek uživatele preclajsz

Není, ale rýsování by měla zvládnout i ta v ultrabooku :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jo, to ano..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.