Notebook do 16000

Ahoj všem odborníkům.

Mám veliký problém s výběrem , jelikož chci pořídit NTB a každý mi z okolí radí to a ten zas tohle ,ale nikdo neřekne proč :)

Potřebuji notebook 15,6 ,hlavně na internet a přehrávání fullHD na tv, jako doplněk bych uvítal nějakou hru když bude nuda.

Cenová představa do 16000,- Pokud bude nějaký "super stroj" i na hraní tak do 18000kč

1. Chtěl jsem Lenovo 560 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77802
ale jsou tam problémy s režimem spánku,které výrobce neřeší a nehodlám za 2 dny reklamovat to co výrobce ví :(

2. MSi - značku neznám ,ale design i parametry se mi moc líbí .
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78896
Co vy na to ???

Jakou další značku nebo konkrétní typ byste zařadili vy ??

Moc děkuji , musím ntb koupit do 2 dnu a už jsem bezradný

:cool:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

MSi vyhoď ihned.. jo, prý se značka zlepšuje.. ale dostal se mi do rukou jejich špičkový NTB za 30 000 a ta kvalita je mizerná.. už teď má problém s mechanikou a totálně zrušenej pant..

to Lenovo G550A a G560A jsou pěkné NTB, u 550A vím, že problémy se spánkem na Vistě nemá.. ale u toho druhého nevím.. samozřejmě 550A je takový slabší, obyčejnější..

samozřejmě petapl a jeho doporučení Acerů.. teta acer má, i když pravda, už starší, ale to je kšunt.. ty nové Acery už jsou poněkud lepší, ale stále je to po MSi nejhorší značka.. petapl má ale nepochopitelné štěstí, všechny Acery co má jsou vpohodě.. ale jinak je to tragické, po 2 letech 25% a po 3 letech 50% ntb odumře..

ovšem Acery vládnou poměrem výkon/cena - takhle našlapaný kousky těžko najdeš..

jinak bych se raději poohlédl po ASUSu, to je značka, se kterou mám jen kladné zkušenosti (asi jako petapl s Acery :)) )

co doporučil petapl: ten první s Phenomem II X3 má lepší gafiku, parádní herní mašinka, ten druhý má lepší procík, ale na té grafice už si zahraješ o dost míň..
HDMI mají oba, FullHD filmy nebudou problémem ani na jednom z nich.. volil byh ten první..

Obrázek uživatele Jiří Molnár

TOBiAS wrote:
jinak bych se raději poohlédl po ASUSu, to je značka, se tkerou mám jen kladné zkušenosti (asi jako petapl s Acery :)) )

Tak Asus byl založen panáčky z Acera, takže si nemáte co vyčítat... :lol:

Ale rozhodně Tob radí dobře, i já se přikláním k variantě Asus než Acer (u mě Acer nikdy...). Ale co člověk, to názor...

Jinak můj tip, co takhle HP: http://www.alza.cz/hp-probook-4515s-d167271.htm

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

samozřejmě grafika v tom HP je nejslabší ze všech zmíněných, ale platí se hlavně za bytelnost NTB.. kvalitu.. i u ASUSu si připlatíte..

to Jome: to jsem nevěděl! každopádně asi odešli z nějakého důvodu a výsledkem je kvalita nesrovnatelná s Acerem.. a statistiky mluví za vše, ASUS v provnání s ostatními druhý nejlepší co se reklamovaných kusů NTB po 2 a třech letech týče.. po 3 letech 15%.. u Aceru je to přes 35% (ale je to už dříve, co jsem tu statistiku viděl), u HP to po 3 letech dělalo dokonce přes 40%!!! ale taky HP prodá nejvíce NTB ze všech.. nejlépe na tom byla tuším Toshiba, se kterou se má ASUS sloučit..

Obrázek uživatele Jiří Molnár

TOBiAS wrote:
nejlépe na tom byla tuším Toshiba, se kterou se má ASUS sloučit..

Cože? Tak to jsem nevěděl zase já. To jsem tedy zvědav, zda-li k tomu fakt dojde!

Já sám HP mám a jsem s ním fakt spokojen - cena/výkon mi přijde nejlepší. Ale je fakt, že jsem si vlákno nepročítal, jsem jsem koukal na cenu a tipy, tak jsem našel (pro mě) do ceny nejlepší variantu. Jinak Asusu fandím, vždycky jsem fandil (mám nejlepší zkušenost s touto značkou), jen jsem nechtěl, aby se petapl necítil tak špatně, že tu nikdo na poradně nemá Acer rád. Ano, nemá, ale někdo vážně může mít štěstí na kus i od Acera, který FUNGUJE! :)

Obrázek uživatele deliquente

Upřímně : Acera jsem měl a šasi se mi po 3 letech rozlámalo na s..čku :(
Asus nevím ... ten jsem něměl .

Láká mě to Lenovo nebo pak když HP tak http://www.alza.cz/hp-probook-4520s-d167230.htm
tady mě zase štve ,že to je bez operačního systému.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

deliquente wrote:
HP tak http://www.alza.cz/hp-probook-4520s-d167230.htm
tady mě zase štve ,že to je bez operačního systému.

To je to HP, který jsem měl na mysli. 4520, poslal jsem špatný odkaz! Omlouvám se!

Ohledně naší diskuse k Aceru si moc nevšímejte, máme s ním opravdu špatné zkušenosti a je to tak, že Asus je v 99% skutečně lepší volba. Já sice preferuji HP, protože jej aktuálně mám a vím, jak se s ním pracuje, ale nechci být zaujatý jen k jedné značce...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejspíš už ano, Toshiba se chce do ASUSu přidružit, ASUS využije jejich technologii a oni jeho výrobní kapacity.. jisté to není, ale hovoří se o tom už poměrně hodně.. už kdysi se o něčem takovém smýšlelo, ale nakone to nevyšlo.. teď jsme se dostali mnohem dál.. ale jak víš, v této oblasti není nikdy nic jistého, i když se o tom hovoří jako o tutovce :)

samozřejmě já nemám Acery už vyloženě nerad, věřím, že nové kusy jsou fakt povedené, vypadají na to.. teta má už starou vykopávku, ale to když mi přijde do ruky.. fuj.. dyk to jede na prázdno, disk maká furt a ve stole div není vypálený otvor, jak se to zapejká.. přitom slabý jednojádro.. a visty navrch v totálnim bordelu.. smačkat a rozdupat..

co se MSi týče, myslím, že to je na tom nyní nejhůř! dostal se mi pod ruku GX720 (nebo 740?) a to je fakt drahej stroj a ta kvalita je tragická.. mimoto je jednak hnusnej, jednak má nepříjemnej a levně vypadající materiál pod rukama a jednak má baterku s takovou extenízí dozadu, že na kousku zadku NTB prostě baterka čumí.. do batohu se to kvuli tomu nevejde, i když je originální.. navíc jsou na něm nálepky W7 intalled a jsout am XPčka.. teď už tedy ne, ale byly.. ano CoA tam není, prostě nevim kdo to udělal ale humus.. jak SW tak šasi stránka..

EDIT: tak to si jome moc nepolepšil :D ta grafika je sice řádově lepší, ale stále nejhorší zmíněná.. celkově slabý hardware, který se na ten Acer prostě nemůže hrabat, jenže Acer díky mnohem nižší kvalitě a servistu si může dovolit levnější notebook.. proto je i tak oblíben, i při své kvalitě.. mnoha lidem to stačí a jeho zničení po 2 a více letech už asi chápou samozřejmě, do 2 let to chápou reklamačně.. no problemo seňor..

Obrázek uživatele deliquente

Ulehčím-li to . Lenovo nebo HP ? U lenova možná bude potřeba reklamovat Bios :) u HP udajně hučí větráky :)

Oba se mi opticky líbí . takže , co mi déle vydrží a na čem si víc zahraju ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

fakt bych asi dnes šel do toho Aceru.. i když jsm se zařekl.. když se podivám na ten hardware, není o čem diskutovat.. pokdu se k tomu budeš chovat s respektem, že je to Acer, tak ti vydrží.. a pokud ne, tak to má petapl spočtené :D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

deliquente wrote:
Ulehčím-li to . Lenovo nebo HP ? U lenova možná bude potřeba reklamovat Bios :) u HP udajně hučí větráky :)

Oba se mi opticky líbí . takže , co mi déle vydrží a na čem si víc zahraju ?

U HP máte pravdu, je trochu hlučnější...

U Lenova máte zase součástí systém - je-li pro vás rozhodující fakt, že systém není součástí, nebude chyba vzít Lenovo. Já bych sice sáhl po HP, ale mé důvody znáte...

Oba jsou to kvalitní stroje, ale ano, má to být na hry a kolega TOBiAS by mě asi rozdupal, proto asi se přikloním k Lenovu!

Ale stejně to HP....
:eek:

TOBiAS wrote:
nejspíš už ano, Toshiba se chce do ASUSu přidružit, ASUS využije jejich technologii a oni jeho výrobní kapacity.. jisté to není, ale hovoří se o tom už poměrně hodně.. už kdysi se o něčem takovém smýšlelo, ale nakone to nevyšlo.. teď jsme se dostali mnohem dál.. ale jak víš, v této oblasti není nikdy nic jistého, i když se o tom hovoří jako o tutovce :)

Jedině souhlas, jinak to nevidím! :)

TOBiAS wrote:
samozřejmě já nemám Acery už vyloženě nerad, věřím, že nové kusy jsou fakt povedené, vypadají na to.. teta má už starou vykopávku, ale to když mi přijde do ruky.. fuj.. dyk to jede na prázdno, disk maká furt a ve stole div není vypálený otvor, jak se to zapejká.. přitom slabý jednojádro.. a visty navrch v totálnim bordelu.. smačkat a rozdupat..

:D Ohledně nových kusů také souhlas!

TOBiAS wrote:
co se MSi týče, myslím, že to je na tom nyní nejhůř! dostal se mi pod ruku GX720 (nebo 740?) a to je fakt drahej stroj a ta kvalita je tragická.. mimoto je jednak hnusnej, jednak má nepříjemnej a levně vypadající materiál pod rukama a jednak má baterku s takovou extenízí dozadu, že na kousku zadku NTB prostě baterka čumí.. do batohu se to kvuli tomu nevejde, i když je originální.. navíc jsou na něm nálepky W7 intalled a jsout am XPčka.. teď už tedy ne, ale byly.. ano CoA tam není, prostě nevim kdo to udělal ale humus.. jak SW tak šasi stránka..

Starší MSi nebyly tak špatné, ale nové bohužel pozbývají na kvalitě...

Obrázek uživatele deliquente

zítra jdu omrknout všechny 3 a rozhodnu to.

děkuji všem zůčastněným za diskuzi :)

Obrázek uživatele petapl

Quote:
jome,TOBIAS

Oba máte pravdu. Mám doma už hodně Acerů,myslím,že 5 tak vám ve stručnosti něco napíšu.

seřazeno od nejstaršího:
Acer Aspre 5720ZG - stáří 3 roky stav: špatný důvod: polití kávou a pád na zem
(moje starší sestřička ho měla 2 roky v péči a teď je na
s*ačky...). Jinkak výkon po vyhození win. vista je perfektní
kvalita: nic moc, noťas vrže,vypadávají jistící pérka a
klávesnici vypadávají tlačítka :D

Acer Aspire 5535 - stáří 2 roky stav: velmi dobrý důvod: pečlivé zacházení
díky tomu,že je ntbk na splátky... Výkon nic moc,ale hlavně
kvůli grafice Ati radeon HD3200 :D
kvalita: obstojná: nevrže,ale není tak pevný,jako poslední
model ; klávesnice zatím drží

Acer Aspire One A150 - stáří 2 roky stav: zatím dobrý (dokud ho sestra nezničí
jak Aspire 5720ZG :D ) důvod: dokud jsem ho měl já,
choval jsem se k němu dobře a teď radši zacházení s ním
nechci vidět grrrrrr. Výkon - dostatečný (na netbook)
kvalita: dobrá: nevrže, je pevný a klávesnice drží

Acer Aspire one D150 - stáří 1,5 roku stav: dobrý až obstojný
důvod: Taťka na něm občas usne (na klávesnici :D:D:D)
výkon: stejný jako u předchozího modelu
kvalita: jako u předchozího modelu

Acer Aspire 5551G - stáří cca 3 týdny stav: vynikající důvod: noťas je novej ;-)
výkon VÝBORNÝ viz. recenze
http://www.pcporadenstvi.cz/notebook-acer-aspire-5551g-recenze
Kvalita: výborná! Nikde nic nevrže ,noťas je pevný a
klávesnice dobrá...

toť vše k acerům


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.