Wi-fi síť ve Win 2000 Pro

Mám v bytě přípojku k internetu v předsíní a počítač v obýváku - zatím připojení řeším prodlužovacím UTP kabelem. Koupil jsem si Acess Point a bezdrátovou síťovou kartu. Chtěl bych místo kabelu propojit přípojku k AP a na počítači se přes AP připojit k internetu.
Vše je zn. Edimax (cena celého kompletu byla cca 2200,-)

Na počítači jsou Windows 2000 a nemohu se z nich i po aktualizacích připojit dle návodu na AP a je jedno, jestli bezdrátově nebo drátově. IE hlásí server nenalezen. Na APčku se však přes SW od síťovky hlásí defaultní síť pro nastavení AP a navíc se mi tam ještě semtam chytá chráněná síť jiného uživatele v domě z jiného bytu. Připojím se na defaultní síť, ale přesto nenaběhne přihlašovací stránka AP po zápisu IP adresy AP pro nastavení.

Zkoušel jsem všechna možná nastavení, sdílení internetu, ... a stále bezvýznamně. I DHCP server jsem měl nastaven jak má.

Stejný problém jsem měl i při přihlašování nového PC s Win 2000 s bezdrátovou síťovkou od Asusu. Tam jsem měl zaplé DHCP - to je nejjednodušší varianta a zkoušel jsem i složitější statiku a směrování a nic. Síťovka si stále přenastovovala IP (dle SW od Asusu) a nebyl jsem stavu navázat spojení s APčkem. Ve WinXP nebyl problém - ani jsem ji neinstaloval a rovnou jsem surfoval na netu po povolení důvěryhodné adresy firewalem ve WinXP.

U rodičů v bytě jsou WinXP a vše jsem stejným způsobem konfiguroval na ADSL modemu D-Link se 4 portový switchem a APčkem v sobě a to jak drátově tak bezdrátově - dle potřeby při přihlašování nového uživatele do sítě. Vše šlo přes WinXP bez problémů a funguje to už prvním rokem bez problémů.

Poraďte mi, kde je problém. Děkuji.

Obrázek uživatele Jones
[9660] RE:

Takze aby ses dostal na AP musis mit PC i AP ve stejne siti. Nejprve bych to zkusil kabelem. Edimax obvykle pouziva sit 192.168.2.0/24 na PC na sitove karte by tedy melo byt nastaveni
IP adresa: 192.168.2.2
Maska: 255.255.255.0
Brana: 192.168.2.1

Kdyz tohle nastavis na sitove karte, tak zastrc kabel do AP do jednoho ze slotu oznacenych jako LAN. Do slotu WAN nebo UPLINK pro jistotu ne.

Pak by ses mel pignout na AP z PC.
START->SPUSTIT sem napis CMD a dej enter. Zacni rovnou psat "ping 192.168.2.1" bez uvozovek. Melo by to vypsat casy. Pokud ano zkus zadat tuto IP adresu do prohlizece.

Ad WiFi ASUS... je nutne zmenit IP adresu v sofwaru ASUS... zmena v nastaveni WIN je k nicemu... pokud si spravne vzpominam.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.