Nový HDD WD Sata II 500Gb

Dobrý den,

mám takový problém.
1) Odešel mi HDD u mého ntb (Dell Inspiron 1318). Tak jsem zakoupil nový
WD Sata II 500Gb..
2)Na jiném ntb jsem ho pomocí PM8 naformátoval a rozdělil na dva oddíly.
3)V biosu jsem nastavil bootování jako první CD/DVD
4)Spustil jsem instalaci WIN7, nakopírovali se soubory potřebné k instalaci.
5) bohužel mi ale instalátor napsal že mi chybí nějaké ovladače
6) tak jsem si našel ovladače pro SATA AHCI a vložil jej na flash
7) ty instalátor načetl ale nenainstaloval, protože chce novější verzi, alespoň to tak píše.

Copak s tím mám udělat, zkoušel jsem to i s WINXP a to je to samé?

Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

win 7 určitě ovladače pro Sata nechce, protože je má, pokud se jedná o verzi build 7600, což by mělo, pokud je to origo instalačka..

vlez do BIOSu a přehoď disky z AHCI na IDE.. u NTB nemá ten disk takový výkon, aby jej IDE mód limitoval, problém s ovladači se tak však vyřeší..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

To už jsem taky zkoušel přehodit z AHCI na IDE. A jinak mě ten instalační software říká toto:
Cituji:
"Chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky CD/DVD. Pokud používáte disketovou jednotku, jednotku CD, DVD, nebo USB Flash ovladace, vložte jej nyní.

Poznámka: Pokud je instalační médium systému Windows v jednotce CD/DVD, můžete je u tohoto kroku bezpečně vyjmout."

Snažil jsem se WIN7 nainstalovat přes bootovací flash USB ale ani se mi instalace nespustila. Tak nevím co a jak. :)

EDIT by TOBiAS: citace posledního příspěvku nemá smysl, přečti si pravidla pro vkládání příspěvků

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mě napadá snad jen potřebné ovladače čipsetu přes nLite implementovat do instalačky, nebo disk dát do jiného počítače/notebooku, tam na něj nainstalovat systém, v zápěti odebrat všecky ovladače a disk vrátit sem, kde by se ovladače po zapnutí automaticky nainstalovaly..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak se mi povedlo nainstalovat WIN XP, tak jsem aktualizoval BIOS, chipset atd atd. A když jsem chtěl aktualizovat Firmware DVD+-rw teac tak mi to napsalo že instalator nedetekoval žádný HW i když Dvd mechanika funguje, a win 7 mi stále nejde nainstalovat. Furt to po mě chce ovladače na dvd mechaniku. To nechápu.

A ve správci zařízení je machanika nainstalovaná a je to přesně typ pro který stahuju FW

EDIT by TOBiAS: citace v tomto případě nemá smysl, při přidání informací použij editaci! přečti si prosím nejprve pravidla pro vkládání příspěvků!!!

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

firmware mechaniky nám v tuto chvíli nepomůže, potřebujeme ovladač řadiče, ke kterému je přiojena, tedy k čipsetu základní desky.. tyto ovladače však musí být implementovány do instalačky systému, pokud jsou nainstalované na disku v jiném systému, tak tam je sedmičky rozhodně nehledají..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.