Nový HDD, místo 160GB ve Win XP 31GB

Dobrý den,
Koupil jsme si nový hard disk Pata Samsung 160Gb, zapojil jako slave, windows vyžadovaly formát, a pak bum a 31,4Gb, málem to se mnou praštilo.. Windowsy nejsou téměř rok formátovány a nic moc rychlý už, ale tohle?...Neví někdo co s tím?:-(

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Máte jej tedy zapojený jako slave (tedy disk D:\), na kterém neběží žádný OS, rozumím tomu dobře?
Myslím, že se nic nestalo, pouze se tam vytvořil diskový oddíl s udanou velikostí. Myslím, že přes správce disků bych odstranil tento nepatřičný oddíl a disk znovu naformátoval do NTFS a vytvořil na něm jeden aktivní oddíl ... :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jome wrote:
Máte jej tedy zapojený jako slave (tedy disk D:\), na kterém neběží žádný OS, rozumím tomu dobře?
Myslím, že se nic nestalo, pouze se tam vytvořil diskový oddíl s udanou velikostí. Myslím, že přes správce disků bych odstranil tento nepatřičný oddíl a disk znovu naformátoval do NTFS a vytvořil na něm jeden aktivní oddíl ... :-)

jj, jako slave, bez OS. Zkousel jsem to ve spravci disku ale porad stejny efekt:( i v biosu je napsano 31,4GB.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

I v biosu ... Hm, tak to je zajímavé, uvidíme, co ještě kolegové z HW připíší. Jste si jist, že se jedná o 160Gb? :D

A když jej zapojíte jako master a vytvoříte na něm oddíl pomocí instalačky OS, to znamená i s formátováním a pak jej přehodíte opět na slave?
Pozor jen na jmenovky, aby nebylo dvakrát C:\!

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jome wrote:
I v biosu ... Hm, tak to je zajímavé, uvidíme, co ještě kolegové z HW připíší. Jste si jist, že se jedná o 160Gb? :D

A když jej zapojíte jako master a vytvoříte na něm oddíl pomocí instalačky OS, to znamená i s formátováním a pak jej přehodíte opět na slave?
Pozor jen na jmenovky, aby nebylo dvakrát C:\!

Je to určitě 160GB disk:-D muzu to zkusit, ted jsem se v tom moc nehrabal, jsem zrovna nemocnej, tak tj nic moc:-D Jmenovka je "J".

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jome wrote:
I v biosu ... Hm, tak to je zajímavé, uvidíme, co ještě kolegové z HW připíší. Jste si jist, že se jedná o 160Gb? :D

A když jej zapojíte jako master a vytvoříte na něm oddíl pomocí instalačky OS, to znamená i s formátováním a pak jej přehodíte opět na slave?
Pozor jen na jmenovky, aby nebylo dvakrát C:\!

Hm, ted jsem prisel na uzasnou vec, opravdu. Pokud je novy disk master - je vse v poradku, pokud na slave - ma 31GB, ale u puvodniho disku je to to same. Take v master je normalni, ale ve slave ma jen 31GB. To je fakt neco. Co s tim, to nevim:-(

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jome wrote:
I v biosu ... Hm, tak to je zajímavé, uvidíme, co ještě kolegové z HW připíší. Jste si jist, že se jedná o 160Gb? :D

A když jej zapojíte jako master a vytvoříte na něm oddíl pomocí instalačky OS, to znamená i s formátováním a pak jej přehodíte opět na slave?
Pozor jen na jmenovky, aby nebylo dvakrát C:\!

Ted uz is vazne nevim rady.. To asi bude biosem ne:-(? to bych radost nemel.. Ta kapacita 31,4 u obou disku, kdyz je prave na slave, to je mi zahadou. Poradi pls nekdo?

Obrázek uživatele Honza

Dobrý den,
co máte za základní desku? Asi bych prošel nějaka fora jestli to u ní neni nějaké béžné a jak je to s verzema Biosu

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Honza wrote:
Dobrý den,
co máte za základní desku? Asi bych prošel nějaka fora jestli to u ní neni nějaké béžné a jak je to s verzema Biosu

Desku mam Soltek SL-KT600-C1L _ VIA KT600 + VT8235, to tady jen tak nekdo mit nebude.. tj prave to nejhorsi. A flashe biosu se lekam jak cert krize, nerad bych tu desku oddelal. S timhle sem se jeste nikdy nesetkal, nechapu to vubec. Hlavne kdyz jiny disky mi fungovaly. Tenhle ma 8MB cache a puvodni myslim jen 2MB. Oba jsou Samsung.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.