gigabyte 880 gma-ud2h

chci se zeptat,koupil jsem desku gigabyte 880gma ud2h,k teto desce cpu amd phenom x4 955 a pamet ddr3 2gb 1333mhz..pc mi nezvladne 2 operace najednou,sekne se,rychlost pc neni dost rychla a svižná..pouzivam starsi disk cca 4 roky a win xp original co byl dodan k predeslemu pc sestavě. nevi nekdo jak to zrychlit nebo cim to muze byt? diky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

starší disk je co? značka a model?
počítám, že starší bude i zdroj.. značka a výkon?

Obrázek uživatele marianhorak

Takže disk je starší 3 roky a model je -Western digital, wd2500ks, 250gb. řeknu to tak podle mě,to brzdí disk,,nevim ,ale disk sviti,chrčí,a dost trva nez otevru aplikaci,či načtu corel draw,atd.. zdroj je stejně stary jako disk..koupil jsem si totiž pc sestavu kompletní a ted mi to nestaci tak sem si kupil desku,pamet,cpu a disk sem tam nechal a zdroj taky.zapojil a jede,ale mělo by to byt rychlejsi když je to phenom x4 3,3ghz,ale jak pisu neudela mi to zaroven 2 operace..pouze jednu a to se nekdy stane ze se kusne

Obrázek uživatele marianhorak

zdroj by mel byt 360W..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no hodně velký problém bych viděl v tom zdroji, který nemůže nároky toho procesoru ukojit, protože jak jsi řekl, hotovková sestava, ne zrovna vybavena prvotřídními komponenty... ten disk je SATA nebo IDE? značku zdoje můžeš zjistit? máš možnost sehnat si tak 400W Fortron a zkusit? třeba někdo z přátel, že by měl? stejně tak si můžeš hodit tenhle disk do jiného počítače, tam nainstalovat OS a uvidíš, co to udělá..

Obrázek uživatele marianhorak

takže zdroj je znacky saga . a stema watama.je psano: max combinet power 360w... total power -500w.........max peak power 500w...takže nevim..ja to spise vidim na nejaky problem s diskem..sata to je,,ale nabiha windows dlouho,,a pak furt chrci,svíti..podle me to spomaluje odost ten disk asi..pritom ale sata to je..je to nějake divné..tyto 2 veci jako zdroj a disk mam puvodni se sestavy,,ale jinak muzu rict ze core duo co jsem dotedka´měl byl daleko rychlejsi jak tento phenom x4..takže něco je určitě spatně,,pamet mam novou,deska myslim super,cpu kvalitní na 3,2 mhz čtyřjadro..už sem chtěl kupit phenom x6..ale bylo by to stejné..

Obrázek uživatele marianhorak

jeste a co windows? mam xp home ktery sem dostal k sestavě před 3 lety a nahral jsem ho sem ,licence byla platna mě to napsalo

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

takže zdroj můžeme tedy vyloučil.. tak zkus ten disk dát do jiného počítače.. na vině může být taktéž problém samotného diskového řaďiče.. možná aj chybí ovladače čipsetu a grafiky, pokud jsi je nedoinstaloval..

Obrázek uživatele marianhorak

zdroj je tedy v pořádku? ovladače jsem dostal k te desce,,a vse se nainstalovalo, v pořádku,grafika,chipset,atd.co pomuze když disk dam do jineho pc? stou starou deskou jel naprosto v poradku a rychle,ani nesvitil tak dlouho ani nechrčel..ale ted procesor je dost rychlí ma na to to jde videt a brzda je disk.jelikož windows mě nabíha cca 5 minut,,pak de vse dobře ale když poprve dat prikladem corel draw,tak disk se nezastavi furt sviti a chrčí pak přestane a hned naběhne corel..podruhe se to uz nestane už se zapne v momentě. a ten winxp? tim to nebude ze? neni nejaka utilita ktera by mě projela pc a zjistila co je jakoby nekompatibilní co to brzdí? nevim jak to zjistit

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

koukni do správce zařízení na kanály IDE, jestli některý z nich není nastaven na režim PIO, namísto DMA..

zdroj můežme vyloučit, pokud není vadný.. je kvalitní a výkonu má dost, takže sestavu utahne.. ale za zkoušku nic nedáš..

problém může být i v XPčkách, které prostě čtyřjádra nechápou a nejsou na ně stavěná.. ale jako fungovat by to mělo.. přílišná disková aktivita by mohla mít co dočinění s čipsetem desky.. bylo by fajn půjčit si jiný prázdný disk a na ten nainstalovat systém a jak rychlé to bude.. pokud bude mít PC podobný problém, viděl bych to na desku, v opačném případě by byl problém v disku, ověřil bys to umístěním do jiného počítače, kde by se choval stejně..

Obrázek uživatele marianhorak

ve spravci zarizeni je vsady napsano IDE sekundarní,,primární. ani zadne hlaseni vykřičníky,či otazníky..asi to budu musez zavezt do servisu aby me rekli cim to přesně je..deska je super byla mi i doporučena,,pry ma sata 3 6gb,,pak 3gb,,int.grafika..7kanalova zvukovka,,atd a podporuje i phenom x6. budu muset asi kupit hdd.. jinak to nevidim..jakoby nefungovali zbyle 3 jadra nebo co..a ten hdd furt neco děla a děla ..když sem zkoušel převadět film z avi do dvd přes program convert x to dvd,,tak se mě to seka to bych předelaval asi 120minut..pricemz sem to mel na dvoujadru sestavě za 40 minut a disk v pohodě,,sem tam bliknul..ale tady s touto deskou sviti furt a obraz stojí a nebo disk chrcí bez přestavky...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no to že deska podporuje SataIII je ti kničemu, když máš SataII disk..

na ty IDE kanály se právě kouknu - rozklikni to a na jedné z karet musí být uvedeno DMA nebo PIO.. celkem je 2x tolik políček co je těch řadičů a plné budou dva - disk a mechanika..

Obrázek uživatele marianhorak

vsechno je tam jen IDE

Obrázek uživatele marianhorak

ahoj mas přehled o tom jak se dava disky do raid?


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.