Externí Harddisk - HV256T (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den.

Před pár dny jsem se rozhodl, že zase jednou zformátuju HD, tak jsem provedl zálohu dat na externí Harddisk. Nikdy s ním problém nebyl, ale nyní, když se z něj snažím "cůcat" data, tak "jedou" mizerně pomalu... Rychlost cca 0.5 - 1 MB / s . Nahrávání jede bez problému 25 MB / S.

Zkoušel jsem připojit k jinému PC, ale nastává stejný problém...

Zkusil jsem i ten exterák zformátovat, o data jsem přišel a stejnak problém přetrvává...

Neví prosím někdo, čím by to mohlo být?

S Pozdravem... Jackie

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ano, to je on

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

týjo, zajímavá věcička..

nikde jsem se nedočetl, jestli to hdd obsahuje, nebo se tam dá nějaký dávat, případně jaké má rozhraní a velikost..

to zpomalení rychlosti bych viděl v problému konfigurace - tím formátem jsi mohl smazat něco, co bylo pro správnou funkci usb jednotky potřeba.. zde bych spíš zkusil kontaktovat technickou podporu výrobce..

ovladače máš v počítači nainstalované?

jinde se to tedy chová stejně, což signalizuje problém někde uvnitř.. bohužel, zatím těžko soudit, potřebuju vědět víc o tom disku..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Když tak vzpomínám zpětně, nejsem si ani 100% jistý, jestli dříve jel rychleji, ale nikdy jsem si nevšiml, že by jel jak trabant... Je možné, že by jeho "maximální" rychlost pro čtení byla 25x nižší než pro zápis?

Zkusím najít kontakt na T. podporu

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no zápis bývá vždy pomalejší.. ale tohle.. rychlost odpovídá kvalitě.. ale i obyčejné flashdisky mají 5/7 tak jestli tohle má 1/25 tak je to hodně slabé tedy..

zkus techniky a dej vědět.. oni ti beztak řeknou ať to vyreklamuješ..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Právě, že u tohodle to je naopak :) Když něco kopíruju z Exteráku, tak to jede 1 MB /s, Když na něj něco nahrávám tak 25 MB / s

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak pak je tam problém přímo v komunikaci.. mohl by pomoct nový firmware..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Omlouvám se, ale ať hledám jak hledám, nemohu nic najít :(
K HD bylo i instalační CD -> nainstaloval jsem pro jistotu na pevný, i externí disk, ale beze změny :(
Nevíte prosím, kde by se dal sehnat?
Případně zkusím reklamaci...

Děkuji za cokoliv :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

bohužel jsem na stránkách výrobce také nic nenašel, takže buď technická podpora, nebo reklamace.. :(

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[42636] Vyřešeno

Omlouvám se, že téma otevírám po takové době, jen bych rád oznámil příčinu

- Problém nebyl v Externím HD, nýbrž přímo v pevném v počítači - ten měl zadřená ložiska, takže šlapal jako zaseknutá myš. Proč šel přenos tak pomalu i na NTB je mi nadále záhadou, nicméně teď již šlape tak jak má :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tedy, to je velmi podivná závada.. gratuluji k řešení :)