Windows 7, problém s napadnutým TP-LINK

Dobrý den, mněl sem TP-LINK TL-WR543G 54M Wireless AP Client Router.
Ten tp link byl napadnuty tak že se mojemu providerovi ukázalo že tu mam snad 50 pc napojenych naraz a proto mi net skoro nejede (mam jen 1 pc). Mam wifi a ten TP-link (hardware) sem dal pryč a wifi mam z krabičky na střeše už napojeny přimo do pc, ale problem je že ten softwer tp-linku je hacknuty pořad a ja nevim jak ten TP-LINK uplně odstranim z pc. Přikladam jpg. obrazek s hlášením z ESET Smart Security.
Ještě bych dodal, že mi můj provider dal novou ip,dal mně jako že mam 1 pc (ostatni vymazal) a opravil hacknutou dns bránu,ale ani tak útoky nepřestaly.

Předem děkuji za radu...

Obrázek uživatele Paja1ty

Dobry vecer.
Predpokládám, že když máte napojený internet se střechy rovnou do PC, vše funguje jak má a problém je tedy pouze v hacknutém TP-Linku, který máte nyní odpojený.
TP-Link má v sobě pravděpodobně změněné DNS směrování, jednoduché řešení by mělo být vymazat jej do továrního nastavení podržením tlačítka reset na routeru po dobu cca 20s a jeho následné nastavení. Pro zamezení budoucího útoku by mělo stačit zakázat přístup do routeru přes wan.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, jestli útoky nepřestaly, budeš mít heknutej komp, asi bych nyní neřešil TP-link a udělal naprosto čistou přeinstalaci systému, žádné změny bodu v čase, ale pustit instalaci a disk formátovat. Jestli pak budeš chtít něco dělat s roterem, tak bych spíš doporučil stáhnout firmware a na izolovaném PC ho přeflešovat, až pak bych ho připojil k internetu. Z hlediskA BEZPEČNOSTI si z jiného PC třeba u kámoše změn hesla na internetových účtech v bance a i jinde.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.