AV-Comparatives: Výsledky testů antivirů za měsíc srpen 2011

AV Comparatives logoSpolečnost AV-Comparatives pro nás opět otestovala známou skupinu antivirových programů, jež se v našem zájmu perou s nepříjemnými nástrahami v podobě zákeřných virů a škodlivého softwaru. Pojďme tedy nahlédnout, jak si programy vedly…

Sestava počítačových programů zůstává víceméně neměnná a jednalo se především o standardní test, jenž zkoumal správnou detekci, přičemž byl brán zřetel na špatná označení, rychlost skenu, zátěž systému apod. Ocenění zůstalo tradiční – rozdělení na skupiny Advanced+, Advanced, Standard a Tested. (V tomto testu však žádný program nedostal ocenění Standard.)

Výsledky testu

Advanced+
G DATA AntiVirus – 99,7%
Avira AntiVir Personal - 99,5%
Panda Cloud AV – 99,3%
eScan Antiv-Virus – 98,5%
BitDefender AV Plus – 98,4%
Kaspersky AV – 98,3%
NOD32 Antivirus – 97,3%
Avast! Free Antivirus – 97,2%
McAfee AntiVirus + - 96,8%
Trend Micro TiAV + - 96,6%

Advanced
Trustport Antivirus – 99,6%
360 Antivirus – 99,5%
eScan Anti-Virus – 98,5%
AVG Free Anti-Virus – 95,7%
Norton Anti-Virus – 95,1%
Security Essentials – 92,1%

Tested
K7 TotalSecurity – 85,6%
SpywareDoctor+AV – 66,4%

V případě zájmu o podrobnosti můžete samozřejmě nahlédnout do tradičního reportu o testu.

Průměr: 5 (2 votes)

Obrázek uživatele Pavel Ř.

Docela mě udivuje, že Avast! Free Antivirus (ZDARMA), je podle toho testu v podstatě stejně dobrý, jako NOD32 Antivirus, který stojí 999 Kč bez DPH! (licence na 1 PC po dobu 1 roku, zdroj: eset.cz).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

To je důvod, proč ho spoustu lidí používá a to je důvod, proč si ho spoustu lidí i kupuje v placené verzi :-) Ono se to hodně liší a často záleží na použitém typu virů, faktem je, že staré viry odhalí každý, nové viry odhalí "dříve" ten kdo má více programátorů a diagnostiků, dříve nebo později se jej naučí odhalit všechny antiviry a jde jen o domyšlenost jejich algoritmů, který bude více zatěžovat počítač atd... Avast je na tom dobře, ale stojí to trochu větší zátěž počítače (ne že by se to při dnešním výkonu počítačů dalo vůbec postřehnout, ale marketingově to každá konkurence uvede jako nevýhodu "až 4x rychlejší") a více planých poplachů - nod má větší databázi s delšími řetězci a proto pokud najde podobný kousek řetězce třeba v cracku, z dalšíh řetězců rozhodne, že tohle není vir, jen crack, Avast začne houkat.. A dobře dělá :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots