Apple plánuje spojení PC s telefonem

DNA

<script type='text/javascript'></script>


Apple nese pověst inovátora v oblasti technologií. Nebojí se odstranit u svých produktů funkce, které jsou zaběhlé a všeobecně využívané mnoho let. Poslední takovou inovací bylo odstranění 3,5mm vstupu pro sluchátka u iPhone 7. Nyní gigant z Cupertina zvažuje využít své produkty iPhone a iPad jako přídavek či kompletní náhradu známého notebooku Macbook.

Podle registrovaných patentů Apple chce využít stále zlepšující mobilní a tabletovou technologií pro své počítače. IPhone by tak podle nákresů mohl sloužit nejen jako touchpad, ale také jako samotný zdroj výkonu počítače. Jediné, co bychom následně potřebovali, je klávesnice, reproduktory, myš a monitor. To vše může poskytnout jakýsi skelet notebooku, který „oživne“ po připojení mobilu.

Druhým patentem je využití tabletu jako monitoru notebooku. Zde je opět veliká pravděpodobnost, že samotný tablet bude také zdrojem výkonu či ho navyšovat. Touto úpravou by tak Macbook konečně mohl obdržet dotykový monitor.
Nutno zmínit, že přeměna mobilů na počítače není novinkou. Konkurenční společnosti HP a Motorola tuto inovaci představily již před časem. Bohužel příliš velkého úspěchu nezaregistrovala. Jestli se Applu podaří prorazit s touto novinkou je tak ve hvězdách. Každopádně je velice zajímavé zamyslet se nad tím, jakým směrem se může využití mobilní technologie posunout.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.