Apple a špatný design? To snad ne aneb #4 nejhorší příklady

fotka z Warcraftu 1

<script type='text/javascript'></script>


Americká technologická společnost Apple se sídlem v Kalifornii nevyráběla vždy pouze bezchybné produkty. Za celou dobu svého působení na trhu zaznamenala hned několik přešlapů. V dnešním článku se zaměříme na Apple produkty, které sice měly inovativní vzhled, avšak do praktičnosti měly velmi daleko.

4 největší propadáky firmy Apple:

USB Mouse

Apple předvedl svou první myš pro USB port v roce 1998 a hned se jednalo o velký propadák. Pro svůj kulovitý tvar si vysloužila přezdívku hokejový puk. USB myš byla dodávána společně s počítačem iMac G3, na výběr bylo z několika veselých duhových barev. Kvůli špatné ergonomii a krátkému přívodnímu kabelu byla myš téměř nepoužitelná.

Výzkum 0

Magic Mouse 2

Když výrobce znovu popustil uzdu své fantazii pro další generaci Magic Mouse, vznikla na první pohled aerodynamická a designově čistá počítačová myš. Bezdrátová kráska bohužel špatně klouzala po jakémkoliv povrchu a její výhoda - absence baterií - se pro zákazníky stala noční můrou. Nejenže na nabíjecí akumulátor vydržela pracovat krátkou dobu, ale také měla dobíjecí konektor umístěný zespodu, takže jste ji nemohli používat v průběhu nabíjení.

Výzkum 0

QuickTake

Nový digitální kompaktní fotoaparát s logem nakousnutého jablka se měl prosadit ve fotografickém průmyslu. Produkt disponoval snímačem s rozlišením 640 x 480 obrazových bodů a 1MB interní pamětí, do které se vešlo maximálně osm snímků. Na pořízené fotografie jste se nemohli podívat v náhledu, bylo je nutné vždy převést nejdříve do počítače. Kompaktu chyběly funkce pro zaostření nebo přiblížení/oddálení objektu. Paměť bylo možné smazat pouze celou, ne jen vybrané snímky. S nápadem na QuickTake přišel John Sculley roku 1994, tedy v době, kdy v Apple nepracoval Steve Jobs.

Výzkum 0

Macintosh TV

Ještě před příchodem slavné Apple TV se v minulém tisíciletí zjevilo něco jiného. Macintosh TV, která se datuje do roku 1993, byla pokusem o zkombinování počítače a televize do jednoho zařízení. Produkt měl televizní tuner a dálkové ovládání, ale kvůli špatným specifikacím se nehodil pro použití ani jako televize, ani jako počítač.

Výzkum 0

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.