Apple má nový iPhone SE - malý, výkonný a levný

iPhone SE phonesKonečně jsme se dočkali, kalifornská společnost Apple představuje doposud nejvýkonnější a nejlevnější iPhone všech dob, který sice nepřekvapí svým zaběhnutým designem, ale nadstandardní výbavou v kompaktním provedení.

<script type='text/javascript'></script>


Móda neustálého zvětšování úhlopříčky displeje chytrých telefonů je pryč. Své o tom ví Apple, který si pro zákazníky připravil novou generaci svého smartphonu. Nový model iPhone SE je vybaven 4" Retina displejem s rozlišením 1136 x 640 pixelů, což odpovídá jemnosti displeje 326 ppi. Vzhledově se novinka nijak výrazně nemění, nicméně pod tělem z pískovaného hliníku najdeme mnoho změn k lepšímu.

Zařízení iPhone SE je vybaveno nejnovějším čipem Apple A9 s 64bitovou architekturou a integrovaným pohybovým koprocesorem M9, který najdeme například ve větším modelu iPhone 6S. K tomu nechybí vnitřní paměť o kapacitě 16 nebo 64 GB, 1 GB RAM a podpora technologií Wi‑Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, 4G LTE, GPS, Glonass a NFC.

Výrobce se snažil, aby zákazníkovi padl nový iPhone přesně do ruky. S rozměry 123,8 x 58,6 x 7,6 milimetru a hmotností 113 gramů se mu to, zdá se, povedlo na výbornou. Telefon je osazen fotoaparátem iSight s 12MPix snímačem, který dokáže nahrávat časosběrná, zpomalená nebo 4K videa.

iPhone SE

iPhone SE bude dostupný hned v několika odstínech - stříbrné, vesmírně šedé, zlaté a růžově zlaté. První zákazníci z vybraných zemí, jako je Amerika, Velké Británie nebo Čína, si budou moci nový iPhone předobjednat na stránkách Apple.com už 24. března, následné dodání je pro ně naplánováno na 31. března. Zbytek světa včetně České republiky, Polska nebo Slovenska si bude muset počkat na 29. března, kdy bude zahájen předprodej, zájemci svůj iPhone obdrží na začátku dubna. Cena základního modelu s 16GB úložištěm byla stanovena na 12 990 Kč, 64GB varianta vyjde na 16 190 Kč. Lidé si budou moci dodatečně přikoupit i kožené pouzdro nebo Lightning Dock.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.