Webové prohlížeče v roce 2010: Google Chrome nabývá na síle

Štítky:

Chrome logoPrvní měsíc nového roku je již za námi a společnost NetApplications.com, která se zabývá mimo jiné statistikou podílu webových prohlížečů na trhu, zveřejnila svá měření. Pojďme se na ně blíže podívat...

<script type='text/javascript'></script>


Pogratulovat si tentokrát může jen společnost Google a Apple se svými prohlížeči Google Chrome a Safari. Chrome, který se od svého vydání vyhoupl na třetí příčku (5,2%), zaznamenává rychlejší růst obliby než například konkurenční Firefox a především roste i na jeho úkor – i přes vydání nové verze Firefoxu 3.6 podíl opět poklesl na 24,4%.

U Safari se o velký skok nejedná, tržní podíl se navýšil na 4,5%, zatímco desktopová Opera mírně klesla na 2,4 %.


chrome-graf

Internet Explorer (dále IE) si opět pohoršil, tentokrát o půl procenta, takže jeho aktuální podíl se pohybuje na 62,2%. Podle zveřejněné zprávy na stránkách Computerworld.cz, používá nejnovější verzi IE 8 22,3% uživatelů, 14,6% používá IE 7 a až neuvěřitelných 20,1% uživatelů stále používá IE 6.

PCP v tomto případě apeluje na své návštěvníky, kteří stále tuto verzi používají, aby co v nejkratší možné době svůj prohlížeč aktualizovali, či přešli na některý z alternativních. Chráníte tím především sebe! Nehledě na to, že společnost Google minulý týden oznámila ukončení podpory ve svých službách právě pro IE 6.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Používám Google Chrome,je to velice dobrý prohlížeč.Užívám ho na rychlejší vyhledávání.Dále používám IE-8,ten je proti Chrome přeci jen trochu pomalejší.S oběma prohlížeči jsem vcelku spokojený.Toť moje zkušenosti.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Po napsání tohoto článku jsem neodolal a Chrome si nainstaloval, abych zjistil, čím to je, že se mu tak daří... A musím se přiznat, že od té doby jsem Firefox nezapnul a používám už jen Chrome, včetně rozšíření, které od čtvrté verze jsou k dispozici... :)

Obrázek uživatele TheALuminium

Přesně to samé se stalo i mě :-P ... takže FF prozatím dokládám =)

Obrázek uživatele TheALuminium

Já zůstal u FireFoxu. Sice to není nejrychlejší prohlížeč, ale už jsem si na něj zvykl =)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já používám Operu už pěknou řádku let a vlastně se jedná o zvyk..
IE se mi nelíbil už zpočátku, byl samý toolbar v době kdy jsem se jich neuměl zbavit.. díky své hlouposti jsem měl toolbary přes pul obrazovky a to na 17 1024x768 bylo trochu moc.. přešel jsem na Operu, tkerá títmo neduhem netrpěla.. FireFox jsem vlastně nikdy neinstaloval, ale u kamarádů jsem se s ním seznámil a moc se mi nelíbil ať už graficky, nebo tím strašně hloupým, nepřehledným a neinteligentním oknem stahování.. to v Opeře to mám vše pohromadě, snadno se k tomu dostanu, sledování downloadu je přehlednější a hlavně je zde mnohem více funkcí, například pozastavení downloadu pro restart PC, což když udělám ve FF, po zapnutí downloadu je soubor oznámen jako stažený, přesto nefunkční.. celkově i práce se záložkami se mi líbí.. Jediném neduhem Opery je ta "super" kampaň za nabídnutí prohlížečů v W7 pro Evropu..
co se týče Googla, nehodlám ho používat k ničemu jinému, než k hledání, wave mám založený jen pro pracovní účely vývoje, jelikož správa komunikace a komentářů je tam velice příjemně řešena.. nehodlám ale mít ani google os, ani google prohlížeč, ani google profil na BUZZu, nemám rád google a tak trochu se obávám soukromí.. Nemám potřebu měnit to, co mám zažité a co funguje..