Počítačové hry: Která u vás vede??

Avatar uživatele

Zdrávím všechny :)

Chtěl bych otevřít diskusi na téma počítačové hry....

Mám na mysli především: které hry preferujete - strategie, akční, auta, sportovní apod. Která hra vás doslova pohltila, že jste byli přímo unešení z jejího prostředí, zpracování atd. (pokud takovou samozřejmě máte), která hra vás naopak zklamala - jednoduše jste očekávali něco víc a ono spíš nic. Dále pak váš přístup a názory na hry; jestli hrajete, nehrajete, jaký máte názor na hraní her jako takových apod. Nechávám vám volnou ruku na toto téma. :)

Těším se a věřím, že příspěvků bude více a více, já se samozřejmě zapojím také... :)

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium
[1045] Games

Také se zapojím do diskuze, protože se mě týká více než dost. Dalo by se říci, že jsem na počítačových hrách vyrůstal. Dokonce jsem je i sbíral, ale díky tomu, že se vyskytovaly chyby ve spouštění a jiné podivné nemožnosti spouštění v systému Windows, byl jsem nucen je řešit a díky tomu jsem zde administrátorem poradny.
Nyní tedy zpět ke hrám. Mám k nim kladný vztah a vždycky jsem měl. Poslední dobou na ně nemám čas, ale ani mě už nebaví. Buďto jsem dospěl do věku, kdy mě přestávají bavit, nebo je to stále to samé, akorát s jiným a lepším grafickým zpracováním.
Nemám nejoblíbenější hru, mám ale hry, které mě ovlivnily, nebo mě uchvátily a ty jsou: Earth 2140, Diablo 2, série Fallout, Star Wars – Knights of the old republic, Need for Speed Underground, NFS Underground 2, NFS Most Wanted, NFS Carbon (ale ty mě spíše jen ovlivnily), Lord of the rings – Battle for Middle Earth, LOTR – BFME 2, LOTR – BFME 2 : The Rise of the Witch-King a nakonec i hra World of Warcraft, která mě i uchvátila, ale bohužel i ovlivnila.
Začal bych od těch starší kousků. Earth 2140 byla výborná strategie s pojetím budoucnosti, což já mám rád. Nebyla jednoduchá a dalo občas práci si vymyslet dobrou taktiku proti nepříteli. Dále Diablo 2, myslím, že každý by měl znát tuto starou herní RPG „pecku“. Dnes je to hra vcelku nudná, ale v době kdy vyšla, byla opravdu trhákem. Je škoda, že jsem jí nikdy nedohrál, ale asi pětkrát jsem se dostal až na konec, kde jsem už nepokračoval z všemožných důvodů. Toto RPG bylo první, které mě opravdu nadchlo, protože jsem do té doby znal jen strategie a závodní hry. Fallout je už trochu jiné sousto. Výborně vymyšlené RPG a propracované do detailů, bohužel se neobešlo bez spousty bugů, ale od čeho jsou patche že. Tuto hru jsem si hodně užil a strávil jsem u ní opravdu hodně času, u všech dílů a poslední 3. díl jsem dohrál nedávno. Jediné co mě na něm zklamalo, byla jeho délka hlavní linie příběhu. Těšil jsem se na větší rozvoj děje, ale je to jen můj názor. Když se dostaneme ke Star Wars – Kotor tak tuto hru jsem dohrál asi třikrát a pokaždé mě bavila. Tématiku SW mám moc rád a tato hra je opravdu klenotem mezi singleplayerovými RPG. Need for Speed je snad nejlepší série arkádových závodních automobilových her. Vždy tam najdete spousty různých značek aut a nejen to. Od edice Underground se dali auta i ladit, což nadchlo spoustu hráčů. Od této edice jsem u NFS strávil opravdu mnoho času a hrál jsem na nejtěžší úrovně, protože mě bavilo se v jízdě vylepšovat. Později vyšly i U2, které přinesly opět něco nového a poté Most Wanted, které zanesly do hry policejní hlídky a honičky s nimi. Od tuningu se trochu ustoupilo, ale trochu ho tam zůstalo, ale po herní stránce mě MW bavilo asi nejvíce. Když už se tu tak rozepisuji o hrách, tak se taky pochlubím =) … V NFS Carbon, které tedy zrovna nemám moc rád, protože je tam vidět hlavní zaměření na konzole a nic nového v podstatě ani nepřinesly, jsem hrál mistrovství České a Slovenské republiky v základních a středních školách. Zúčastnilo se ho 1653 hráčů a já skončil na 3. místě - http://bonusweb.idnes.cz/clanky/bonusweb-turnaj-vcera-jsme-rozdali-plays... . Ironií je, že jsem tuto hru opravdu neměl moc rád, ale ovládání bylo podobné jako v NFS MW, takže mi to nedělalo problém. Poslední edice NFS mě hodně zklamaly. Mluvím o NFS Pro Street a NFS Undercover. Tyto hry mají obrovský problém ve svém enginu a já mám obrovský problém si zvyknout na to anti-arkádní a anti-simulační ovládání aut, na které si stěžovalo hodně hráčů z profi herních lig. Nechci společnost EA (Electronic Arts) nijak pomlouvat, protože vydala spousty skvělých her, ale tyto 2 poslední kousky NFS mě zklamaly ze všeho nejvíce. Dalo by se říci, že je to pro mě největší herní zklamání =)
Strategie pána prstenů je výborná na odreagování a hraju jí do dnešní doby. Je to jediná hra, která mě stále baví a hrajeme jí s mými dobrými kamarády často po síti =)
Nakonec zbývá ještě zmínit hru World of Warcraft, která mě ze začátku opravdu velmi nadchla. Dalo by se říci, že jsem z ní byl naprosto „hotový“. Hrál jsem jí každý den a na nic jiného jsem „neměl“ čas. Stále jen WoW. Později, když jsem si to začal uvědomovat, tak jsem zmírnil, ale stejně jsem se k ní stále vracel. Dva roky hraní mi stačily a konečně jsem dospěl do stádia, kdy mě už vážně nebaví a doopravdy mi hodně vadí, když se kolem mě spousta lidí baví o tom, jak šli ZA, nebo ZF a podobný WoW zkratky. Ta hra je vymyšlena opravdu skvěle a jak žánr hry napovídá – MMORPG (Massive(ly)-Multiplayer Online Role-Playing Game) tak opravdu masivně sežere spousty lidí. Jsem rád, že už jsem s ní skončil, ale držím se radši přísloví – „Nikdy neříkej nikdy!“.
Za těch pár let co hraji hry na PC jsem jich opravdu hrál hodně a je zajímavé sledovat jejich vývoj. Co po grafické stránce, ale také po obsahové a to nemluvím o ději, ale spíše o nápadech, jelikož dnes se už společnosti hodně opakují a hry vás moc nevtáhnou.
Pro mě je vždy důležitý první dojem. Pokud mě hra ze začátku zaujme, většinou se jí snažím dohrát (pokud to není MMORPG), ale pokud je začátek zdlouhavý a nudný odstupuji od ní …

Obrázek uživatele David Ryvola

Děkuji ALíkovi za jeho příspěvek. :)
Abych však pravdu řekl, čekal jsem, že se tu obejví více příspěvků :( nemusíte se bát psát, já vás neukousnu ;)

Hurá do toho, podělte se s námi o vaše zážitky s PC hrami...

Obrázek uživatele Jiří Moos

No jo, já už jsem napsal příspěvek (a ten byl pěkně dlouhý), ale jakýsi chytrý člověk mi jej zase smazal... :-)

Obrázek uživatele David Ryvola

Četl jsem ho Mozku, takže ti patří také mé díky... :) Ale už si ho nějak moc nevybavuju, jak byl dlouhý :-(

Obrázek uživatele N1roess

Zdravím,
já jsem začínal s GTA a následně GTA 2 pokračoval, když jsem ještě svůj počítač neměl. Vždy jsem jen příležitostně sedl u strýčka k počítači a na jeho bývalém počítači, bože s grafikou kolem 2 MB (nevím jestli mám dobře ty jednotky) a 3D akcelerátorem, který po čase svěřil do mých rukou a to mi bylo asi 6. Ty vánoce si pamatuji moc dobře. Večeři jsme měli v obývacím pokoji a u toho stromku bylo něco tvaru krychlové krabice překryté hnědým ubrusem po prababičce (dobře ten ubrus nebyl po prababičce). Šlo se na to a já samozřejmě celý natěšený zamířil k již zmíněné věci. Strhl jsem ubrus a tam počítač. Bylo na něm spuštěné NFS 3 a tak jsem nečekal a sedl k němu. To byl začátek mého počítačového šílenství. Hrál jsem samozřejmě klasiky jako novou trilogii Prince, skoro Všechny NFS kromě 1 a High Stakes a GTA až po SA. Šlo to dál až na 3. PC. V 5. třídě (teď jsem v 6.) jsem se začal věnovat i HW a tak jsem si sestavil svůj první počítač podle sebe, tedy již označený číslem 4. To už bylo něco a tak jsem dohrál i novější hry jako Crysis Warhead, Mirror's Edge, NFS UC.

A teď mé nejoblíbenější kousky, které jsem (do)hrál: Sacred Plus, Half-life 2 a Episody(božárna a kdo to aspoň nezkusil, není podle mě pravým playerem), Spore, Diablo, CS:Source(klasika XD), Burnout Paradise a mega nej Mirror's Edge, o kterém mám i web mirrorsedge.vokr.comˇ

Děkuji za možnost se vyjádřit

Obrázek uživatele MirekPluskal

Já zatím nemám žádné superhry v oblibě,hraji občas jen online hry.Možná se za nějakou dobu dostanu k těm superhrám,to ukáže čas.Uvidím,co mně zláká.

Obrázek uživatele Bonetti
[1119] Mafia

Hra která mě doslova pohltila je určitě Mafia: The City of Lost Heaven. Pamatuji.. bylo mi 13 a brácha donesl domů první verzi na 3 CD. To jsem projel snad 3x Poté proběhla nějáka ta reinstalace windowsu a CD nikde:-) Došlo ke stažení anglické DVD verze.. Asi po 6 projetí hry jsem si ještě koupil oreginální českou DVD verzi. Přiznávám, hrál jsem i Warcraft 3, LoTR - The Battle for middle earth a mnoho dalších strategií, ale žádná mě nedokázala tak pohltit jako Mafia... Vřele doporučuji:-D

Obrázek uživatele Ondřej Bílek

Já mám takových super her které mě pohltily více... většinou se však jedná o takové klasiky typu Diablo 2, všechno ze sady Soul reaver, Blood omen 2 a Warcraft I-III ale i WoW, zaklínač... Semtam sem hrál i takové hry jako heroes of might and magic - jsem prostě hodně ale hodně fanda do fantasy ale momentálně mě pohltila hra na kterou jen tak nezapomenu a je podle mě úžasná i když je na PC pouze zkonvertovaná z konzole je Devil may cry 4... Její grafické rozhraní je úžasné a celou hrou se prolíná skvělý příběh, hra je tak pohlcující že vám nevadí že když hrajete za jeden ze dvou charakterú lovců démonů (Dante, Nero) že mají relativně omezený výběr zbraní... Tato hra mě opravdu dostala...možná bych jen trošičku upravil systém kamer protože je podobný jako u resident evil - vyráběl to capcom (výrobce RE) Vřele doporučuju každému který má rád fantasy - vidíte svou postavu ovšem ne z pohledu osoby zpoza vás ale kamera je v malých místnostech umístěna na jednom místě (přesto se ruzně zaměřuje na vás a naklání a ve velkých prostorách se pohybuje za vámi) opravdu vřele doporučuju všem... byl sem opravdu hodně nadšen

Obrázek uživatele Bonetti

Ano souhlasím s tebou Jeve. Hra je opravdu kvalitně zpracována, ale osobně mi nevyhovoval systém kamer.

Obrázek uživatele mafian ..............

Mafia bila druha hra kteru sem v živote vubec hral. Hra je moc skvela :-D ..............

Obrázek uživatele dareback
[1250] SBK-09

Tak u mě v poslední době Superbike SBK-09 :D

Obrázek uživatele Eleanor1967

Ja jelikoz sem cca este pred 3mi roky vlastnil 486 :D 100Mhz 32RAM 4Mb grafiku tak sem si uzil jen veci jako Starcraft, Warcraft 2, Worms 1, Liero a plno takovychto 2D blbosti
pak sem si koupil z bazace Celeron Taulatin 1.2Ghz, 512Mb Ram, 128Mb grafika
tam sem zacal hrat veci jako NFSU 1 a 2, CS 1.6, Serious sam :), Warcraft 3 (dota), a virtualni zavislost => WoW a hodne dalsich...
pak sem si postavil (mam ted) 2.5Ghz (takt z 1.8) AMD sempron 3400+, 2Gb DDRII, 1GB VGA ATI Radeon 1800, 500Gb HDD... sem zacal hrat CSS, NFSC a hodne dalsich... jen ja hraju hry z nudy a nikdy sem snad zadnou nedohral ptz uz nebyla nalada a cas takze sem momentalni rok :D zustal u W3 (dota) a WoW (darkdemon.eu).... ;)
- s tim WoW neco hodne podobnyho jako psal uz TheALuminium, kdyz sem to zacal hrat ja se dotoho zazral uplne mrte moc... ptz pro me ot bylo uplne nova imba vec nejdriv sem to este celkem zladal hrat dcl s odstupem ale jak prisli velky prazdniny tak sem jel pomalu 20hodin denne :) (ano zavislost a stydim se za to :D) este dodnes to hraju mam sve dny kdy tam sem 10-15h ale myslim ze uz hodne abstinuju ptz je to jen virtualni svet a miliardy 1 a 0 promitnuty do pixelu ktere oko prebira.... je hodne lidi a hodne bude kolik tu hru budou hrat jak svuj zivot sice to je smutny ale je to dnesni doba a uz ted to je brutalni a myslim ze to bude ohodne horsi s postupem casu.... ti chci rict zijte vlastni zivoty a ne ty virtualni ;)
PS: ja mam co rikat :D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Také se přidám do diskuse; ve svých patnácti letech jsem položil svoji herní kariéru na hřebíček - byla v tom škola/rodinné důvody/pcporadenstvi(.cz). Toto své imaginární rozloučení jsem chtěl provézt nějak noblesně, a tak jsem si nechal k 15. narozeninám sestavit počítač poněkud výkonnějšího řádu, než jsem doposud měl. Rozhodl jsem se herní kariéru zakončit hrou svého života - Half-life. Jako malý jsem ještě na starším PC hrával první episodu, která mě ukrutně bavila. Ale na tomto novém jsem si chtěl zahrát episodu druhou - HL2 a naplno (rozumějte na plné detaily). Můj nový počítač na to dostačoval, a tak jsem se do hry pustil. A právě Half-life 2 se stal hrou mého života. Ne snad kvůli tomu, že to byla hra poslední, ale hlavně svou koncepcí, příběhem, grafickým zpracováním a perfektním zvukovým podkladem. Ano, 3D akční hra HL2 je pro mě symbolem té pravé počítačové hry.

Tři roky po mém "odchodu" od her, jsem byl "stažen" právě týmem z PCP k lankové "pařbě", kde jsem poznal blíže hru Lord of The Rings. Tato hra mě také oslovila a velice rád si ji občas s kamarády zahraji, protože jsem člověk co vyrostl na hře Red Alert 2, která ve své době patřila k vrcholu strategických her. Bohužel v průběhu školního roku jsem si čas nenašel, proto ode mě recenze her nečekejte :), ale věřím, že až budeme mít opět všichni po škole, že si společně zase zahrajeme (rekreačně). A třeba i něco dalšího/nového. Sice to už nebude asi nikdy jako dříve (věk a vývoj osobnosti), ale rozhodně jako týden odpočinku to velice rád přivítám... To říkám za sebe!

Takže hry ano, i když jsem byl a stále částečně jsem pro názor, že jsou ztrátou času. Ale pokud člověk ten čas má a chce si odpočinout po určité hektické době, tak ano, proč si nezahrát. Všeho s (M)mírou! :)

Obrázek uživatele psychocowboy

10. Colin McRae Rally 3
9. Half Life
8. GTA 2
7. Mirrors Edge
6. Quake III Arena
5. StarCraft
4. Diablo 2
3. Blood 2
2. Heretic
1. Duke Nukem 3D

a jako tresnicku na dortu pridam Tony Hawk Pro Skater I na playstation I :) ...
Mladi, pivko, lanky, klasika. :)

Obrázek uživatele lancelot202

Tak i ja se trochu pochlubim. Moje pocitacove hry zacali, kdyz jsem byl velice maly, to mi bylo asi tak kolem 5 let. To jsem mel jen videohry, u kterych jsem stravil mnoho casu nekdy i cely den, kdyz rodice nebyli doma. Pak jednou brachovo kamos k nam pritahl playstation 1 a hrali jsme tam nejaky auta uz si nepamatuju jaky a take tony hawk nwm jakou verzi. Proste jsem uplne zesilel s takovy "skvely" grafiky. Dale kdyz mi bylo neco kolem 6 let, bracha me vzal poprve do "pisicka" ( pc kavarny ) a tam jsem poprve zaparil counter strike a half-life. No zazitek to byl takovy, ze jsem cs hral az do mych 12 let, kdy jsem si poprve uvedomil, ze cs je v podstate blbost, ktera ma obrovske nedostatky. Asi me to bavilo tak dlouho jen kvuli takovym tem special serverum jako jsou superhero servry a takovy. Mezi tim jsem take u kamose paril GTA 3, GTA vice city, ktere me dost nadchlo a dale NFS underground 1 i 2 a to by bylo vse. Pak jsem konecne ve svych 12 letech dostal pocitac a byl jsem tak stastenj, ze nwm ani jak. To uz jsem davno hral MMORPG hru Silkroad az do mych 15 letech, kdy me prestal bavit. Mezi tim jsem hral GTA San Andreas, ktera podle me nebyla spatna, potom ruzne strategie jako je command and conquer 3 tiberium wars ( tahle hra me bavila fakt hodne a bavi i ted je to velice slusna hra a jsem rad ze se chysta pokracovani command and conquer 4 to bude pecka podle me klobouk dolu EA ), dale tu mame dalsi hru od EA BFME neboli Battle for middle earth, dale BFME 2, pak Command and Conquer red alert 3. NJN pak jsem nejak mel playstationa 2 a uz to zacalo NFS Most Wanted, Tekken 5, Time Splinter, God of War a dale. Proste jsem hral vsechno dobryho co se dalo. Vetsinu jsem nekolikrat dohral a dalsi hry jsem bohuzel hrat uz nejak nemohl jak sel cas dal, zacali byt pozadavky na hry cim dal tim vetsi a muj pc uz nestacil. Takze ted pekne setrim na nejaky ten lepsi pc abych si mohl uzit peknou kvalitu. Tak to by byla asi ma minulost a ted trochu do budoucna. Az bych si vytunil pc, tak mam v planu hrat Assassins Creed + Assassins Creed 2 az vyjde, dale Command and Conquer 4, mozna i Dragon age origins ( ale silne pochybuji, jelikoz jsou recommended naroky velice velke ), pak crysis 2 a need for speed shift. To by bylo asi vse. V pritomnosti parim Battleforge znova od EA a to je vse cekam na new pc no ikdyz battleforge je take velice skvela hra pekne kombinace strategie, karet, taktiky a take nejake te akce + logicke premysleni.

Tak to by byla asi moje verze dekuji vam za precteni a doufam, ze vam do zabije alespon trochu casu vim, ze nejsem moc dobrej ve slohu, takze podobny komentare k memu slohu prosim vynechejte. Diky moc.

Obrázek uživatele borisss

no ja najviac oblubujem hru HALF LIFE 2vsetky (ep.1,2) a uz sa tesim aj na ep 3 ma vist roku 2010 ale najviac sa tesim na HALF LIFE 3
tu vam davam nieco na pozretie ako bude vizerat episode 3 http://www.youtube.com/watch?v=ip0O54pKHrM&feature=related

Obrázek uživatele Peca

Tak se tu taky připojím k diskuzi. Jako malej kluk jsem začínal hrát na těch takových černých konzolích od větnamců s milionem her, které se přepínali čudlíkem a joysticky který každej po čase urval. Od té doby se poněkud doba změnila a časem přes Commodore 64, konzoli pegasus, Nintendo, Sega megadrive až to došlo k PC a prvním všem určitě známím hrám Wolfenstein a Prince.
V tuto chvíli mě baví veliký množství her, hlavně akční, adventury, auta, RPG a RTS - občas i nějakej fotbálek. Z těch současných vydzdvihnu hodně haněný GTA4 a už postarší Oblivion.

Obrázek uživatele Fish
[1541] moje nej

Zdravím, začínal jsem hrát hry u strýce na PC, začalo to GTA GTA 2 atd... :) Pak jsme si koupili PC i domů. Pohltili mě strategie. Warcraft I-III. Age of Empires, atd. Pak jsme začli hrát Counter Strike... 1.1 1.4 1.5 1.6 . Half-Life a teď i Half-Life 2. Nesmím zapomenout ani na Crysis a jim podobné hry. Zkoušel sem také Heroes of might and magic 5, ale to mě neudrželo moc dlouho. Hry co hraji teď jsou.. Half life 2 deatmatch, LOTR BFME 2 a World of Warcraft. LOTR BFME 2 je podle mě velmi podařená strategie. A protože jsem fanouškem fantasy her (mimochodem i fantasy literatury, a filmů) tak mě bfme 2 opravdu baví. HL 2 ppoužívám spíš na odreagování, když se potřebuju "vystřílet". A nakonec World of warcraft... "wow" hraju to už čtvrtým rokem, TBC znám na zpaměť. WOTLK mě moc nenadchnul... Wow jsem začínal na serveru Lorellin. Později mystiq, wlci (wlci, sice tam dřív byli bugy, ale lidi tam byli nejlepší! fakt super parta), anathema, jsem tam si zajdu na pvp server deffender bg ( 2.4.3) . Ale wow mě pomalu přestává bavit, bere to hodně času. Už to hraju hlavně kvůli lidem co jsem tam poznal.
Těším se na nové diablo, half lief, a uvidíme co přinese Blizzard dalším datadiskem, zklamou znovu? : ) No a každopádně si do kin zajdu na film o World of Warcraft, můžeme ho očekávat někdy v roku 2012.
Díky všem.

Obrázek uživatele David Ryvola

To já děkuji všem za přispění svými příspěvky do diskuze :)

Obrázek uživatele KonradG30-P99

DukeNukem 3D
No One Live Forever
No One Live Forever 2
Return To Castle Wolfenstein
FAR CRY
GTA 3
GTA Vice City
A teď nejvíc hraju tzv.Hidden Games (indie)

Obrázek uživatele smycma
[1731] Hry

Počítačových her je nepřeberné množství ale těch kvalitních jen málo, nejvíce hraji RPG povětšinou Fantasy (WoW, Gothic serie, Fable The lost Chapters) nepohrdnu ale ani akčnějšími tituly Max Payne, GTA(2,3,Vice City,Sana Andreas), nebo Medal of Honor Call of Duty, strategické hry jako Stronghold ano ano pověstný stronghold, nebo Medieval II Total war mě uchvátil ze všech strtategií nejvíc, grafika propracování bitev no prostě úchvatné., nesmíme zapomenout na kultovní sérii The Sims nebo SimCity od Maxis, či závodnickou serii Need for Speed. Těchto několik her skutečně stojí za zmíňku kupříkladu ještě Warcraft nebo Mafia to každý zná.
Stále však raději vzpomínám na léta kdy jsem vlastnil herní konzoli Playstation - Spyro The dragon, MediEvil, Medal of Honor NFS Underground, Revolt nebo nezapomenutelná řež s názvem Tekken 3.....
Oblíbených bylo hodně ale těch skutečně teatrálních jen málo zklamání přišlo při spuštění a dvou hodinách hraní Counter Strike nebo Wolfenstein Enemy Teritory.

Obrázek uživatele Yuna

to to by bylo moje seřazení od nejepšího (1) po nejhorší (10)

1. Final Fantasy X-2 internacional + last Mission
2. Mirrors Edge
3. Devil May Cry 4
4. Prototype
5. Lineage 2
6. Avatar the Game
7. Gears of War
8. Lost Planet
9. Morhount
10. Krteček a kalhotky