Nové srovnávací testy antivirů za únor 2007

Štítky:

Nedávno byly zveřejněny výsledky srovnávacího testu "Anti-Virus Comparative". Přesněji řečeno, šlo již dnes už o klasický test nad všemožnou softwarovou havětí. Dá se říci, že se zde vyskytly kousky, které v reálu dnešního PC světa najdeme jen velice těžko, ovšem také se zde zároveň vyskytly kousky, kde už by se kde jaký uživatel i dobře zabezpečené stanice mohl třást strachy. Samozřejmě čím více toho antivir najde, tím lépe je pak ohodnocen.
Nyní už k výsledkům.

Nejvyšší ocenění, tedy ADVANCED++ získaly tyto produkty :
Gdata AVK, TrustPort, AVIRA, F-Secure, Kaspersky, eScan.

Do kategorie ADVANCED poté tyto:
Symantec, náš oblíbený a známy NOD32, AVG, BitDefender, Fortinet, uživatelsky oblíbený Avast, Norman, F-Prot.

A nakonec kategorie STANDARD, tam se umístili tyto:
známý McAfee a Dr.Web.

Řekl bych, že smutně dopadl OneCare od Microsoftu, který měl úspěšnost -82% a tudíž zůstal neohodnocen.
Je nutné ještě podotknout, že Symantecu a NODu32 chybělo několik málo desetin % na umístění do kategorie ADVANCED++ (oba antiviry měly úspěšnost přes 96 % podobně jako AVG a BitDefender). Tím se dokazuje, že ESET (NOD32) a Symantec ( Norton Antivirus) Dospěly ve velice vyspělé antiviry, které už jen tak nějaký vir nezaskočí, musím se ale přiznat, že mě zaskočilo, jaký velký skok udělalo AVG od Grisoftu, když mělo již zmíněnou úspěšnost 96% a tudíž nepatrný kousek do nejvyšší kategorie.

Já osobně používán NOD32 a jsem velice spokojen, více o něm se můžete dozvědět ve článku "Kompletní čištění a udržení stability PC" na hlavní straně naší poradny.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[147] Rychlost

Zdravím,

a jak to bylo u testu s rychlostí? Který antivir nejvíce zatěžoval výkon PC?

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

tak nejrychlejší byl NOD32 , na druhé příčce, co se týče rychlosti je Symantec a třetí místo McAfee. Jako poslední se umístil Bitdefender.

A co se týče zatížení PC, tak záleží samozřejmě na tom, jaký máte systém, čím výkonější, tím lepší.
Ale na prvním místě se opět umístil NOD32, což je celkem pochopitelné jestliže chcete aby Vám systém vyčistil opravdu pořádně, dále pak Avast. U dalších rozdíly nebyly až takové.