Mobilní telefon do ruky dítěti patří. Vhodná doba k pořízení jsou 9. narozeniny

<script type='text/javascript'></script>


Myslíte si, že mobilní telefon dítěti do ruky nepatří? Jste na omylu. Mobilní telefon pomůže dítěti v těžkých chvílích a naučí ho zodpovědnosti a hospodaření. Otázkou však zůstává, kdy ho ratolesti pořídit a jaký nejvýhodnější tarif pro potomka vybrat?

Jedni dítěti pořizují mobil již s nástupem do školky, druzí zas vyčkávají na dokončení základní školy. Je ale opravdu potřeba, aby dítě umělo s telefonem již ve třech letech? A je naopak vhodné držet potomka zkrátka a mobilní telefon mu pořídit až v 15? Odborníci se shodují, že nejvhodnější doba je mezi 8 až 10 lety věku dítěte.

Pozitiva a negativa mobilního telefonu v rukou dítěte

-          Mobilní telefon je kontrolním nástrojem pro rodiče.

-          S telefonem si dítě snadno zavolá pomoc v případě nesnází.

-          Mobil je drahou záležitostí, a tak dítě naučí zodpovědnosti.

-          Díky volání, zasílání SMS a surfování na internetu se ratolest naučí hospodařit s „kreditem.“

-          Dítě se může stát na mobilním telefonu závislé.

-          Se starším modelem telefonu se může stát potomek terčem šikany.

Konečné rozhodnutí o koupi mobilního telefonu je vždy na rodičích. Ti ale nezvažují pouze to, kdy telefon pořídit, řeší i otázku, zda zvolit předplacenou kartu, nebo vybrat vhodný tarif. Obě varianty mají své pro a proti.

1.      S předplacenou kartou získáte dokonalý přehled o útratě

S předplacenou kartou vás nepřekvapí měsíční vyúčtování. Dítěti pouze dobijete kredit, který jakmile vyčerpá, mu už nedovolí dále utrácet a využívat mobilních služeb. Nevýhodou je, že s nulovým kreditem dítě rodičům již nezavolá. Avšak pokud by se potomek opravdu dostal do úzkých, stále může volat na linky záchranné služby.

Volání, SMS i data jsou v rámci předplacené karty o něco dražší než u mobilního tarifu. Na druhou stranu ale není nutné vybírat pouze z velké trojky mobilních operátorů. Předplacená karta je v nabídce i mnoha menších virtuálních poskytovatelů.

2.      S mobilním tarifem zjistíte, kolik minut dítě provolalo a SMS poslalo

S mobilním tarifem může dítě volat levněji. Díky pravidelnému měsíčnímu vyúčtování rodič snadno zjistí, kolik za dané období jeho potomek provolal minut, zaslal SMS a prosurfoval dat.

Vybírat lze z nabídky určené pro mladé, v rámci které dítě získá dostatek SMS, volných minut i dat. Cenově se tarify pro mladé pohybují od 299 Kč do 494 Kč. Vodafone má ve svém portfoliu také tarif pro rodinu, díky kterému získají neomezený tarif až čtyři členové rodiny, a to za cenu 1 499 Kč. Se 40GB datovým balíčkem je cena paušálu pro čtyři osoby o 1 000 Kč vyšší.

TIP: Předplacené karty jsou vhodnou volbou pro ty nejmenší. Měsíčně jim stačí nabít jen 100 Kč až 200 Kč, zatímco s mobilním tarifem méně jak 300 Kč měsíčně za mobilní služby nezaplatíte. 

Neoznámkováno