Mobilní telefon do ruky dítěti patří. Vhodná doba k pořízení jsou 9. narozeniny

Myslíte si, že mobilní telefon dítěti do ruky nepatří? Jste na omylu. Mobilní telefon pomůže dítěti v těžkých chvílích a naučí ho zodpovědnosti a hospodaření. Otázkou však zůstává, kdy ho ratolesti pořídit a jaký nejvýhodnější tarif pro potomka vybrat?

Jedni dítěti pořizují mobil již s nástupem do školky, druzí zas vyčkávají na dokončení základní školy. Je ale opravdu potřeba, aby dítě umělo s telefonem již ve třech letech? A je naopak vhodné držet potomka zkrátka a mobilní telefon mu pořídit až v 15? Odborníci se shodují, že nejvhodnější doba je mezi 8 až 10 lety věku dítěte.

Pozitiva a negativa mobilního telefonu v rukou dítěte

-          Mobilní telefon je kontrolním nástrojem pro rodiče.

-          S telefonem si dítě snadno zavolá pomoc v případě nesnází.

-          Mobil je drahou záležitostí, a tak dítě naučí zodpovědnosti.

-          Díky volání, zasílání SMS a surfování na internetu se ratolest naučí hospodařit s „kreditem.“

-          Dítě se může stát na mobilním telefonu závislé.

-          Se starším modelem telefonu se může stát potomek terčem šikany.

Konečné rozhodnutí o koupi mobilního telefonu je vždy na rodičích. Ti ale nezvažují pouze to, kdy telefon pořídit, řeší i otázku, zda zvolit předplacenou kartu, nebo vybrat vhodný tarif. Obě varianty mají své pro a proti.

1.      S předplacenou kartou získáte dokonalý přehled o útratě

S předplacenou kartou vás nepřekvapí měsíční vyúčtování. Dítěti pouze dobijete kredit, který jakmile vyčerpá, mu už nedovolí dále utrácet a využívat mobilních služeb. Nevýhodou je, že s nulovým kreditem dítě rodičům již nezavolá. Avšak pokud by se potomek opravdu dostal do úzkých, stále může volat na linky záchranné služby.

Volání, SMS i data jsou v rámci předplacené karty o něco dražší než u mobilního tarifu. Na druhou stranu ale není nutné vybírat pouze z velké trojky mobilních operátorů. Předplacená karta je v nabídce i mnoha menších virtuálních poskytovatelů.

2.      S mobilním tarifem zjistíte, kolik minut dítě provolalo a SMS poslalo

S mobilním tarifem může dítě volat levněji. Díky pravidelnému měsíčnímu vyúčtování rodič snadno zjistí, kolik za dané období jeho potomek provolal minut, zaslal SMS a prosurfoval dat.

Vybírat lze z nabídky určené pro mladé, v rámci které dítě získá dostatek SMS, volných minut i dat. Cenově se tarify pro mladé pohybují od 299 Kč do 494 Kč. Vodafone má ve svém portfoliu také tarif pro rodinu, díky kterému získají neomezený tarif až čtyři členové rodiny, a to za cenu 1 499 Kč. Se 40GB datovým balíčkem je cena paušálu pro čtyři osoby o 1 000 Kč vyšší.

TIP: Předplacené karty jsou vhodnou volbou pro ty nejmenší. Měsíčně jim stačí nabít jen 100 Kč až 200 Kč, zatímco s mobilním tarifem méně jak 300 Kč měsíčně za mobilní služby nezaplatíte. 

Průměr: 2.8 (24 votes)

Obrázek uživatele Anezka

Předplacené karty jsou vhodnou volbou pro ty nejmenší.
Spanish dictionary & definition
192.168.0.1 router's default IP address

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

One child takes a cell as quickly as he / she starts off evolved attending kindergarten, whilst others watch for the crowning glory of primary school. But is it really essential for a child to have a smartphone at the age of 3? And at the opposite, it is advisable to keep the child in quick and get his cell smartphone up to 15? Experts agree that the most appropriate time is among eight and 10 years of age.Cheap Assignment Help

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Much gratitude to you such an incredible sum for sharing! I will form a post soon about continuing with your direction Tail Spend Management

Obrázek uživatele Sophie Miller

192.168.o.1
Os doy las gracias por la información! Yo estaba buscando y no podía encontrar. Usted me ayudó!

Obrázek uživatele Lucille F. Parham

very impressive post, have a good day! Let the Race begin Drags Racing Games


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots