Jak zastavit upgrade na Windows 10?

Windows 10Microsoft v červenci loňského roku zpřístupnil veřejnosti svůj nový operační systém Windows 10. Aby však na něj nalákal co nejvíce lidí, zahájil rozsáhlou marketingovou akci, která zahrnuje i výzvy k upgradu přímo v koncových zařízeních.

<script type='text/javascript'></script>


Plnou verzi Windows 10 si můžete upgradovat zdarma až do 29. července 2016, takže času je ještě poměrně dost. Propagační akce Microsoftu ke zmíněnému upgradu však začíná být poměrně otravná. Uživatelům starších systémů Windows 7 a Windows 8/8.1 se totiž do počítače společně s pravidelnými aktualizacemi automaticky přes Windows Update stáhne speciální aplikace KB3035583, která v hlavní liště mnohdy i trochu agresivněji připomíná možnost aktualizace systému Windows.

Aplikace nepřetržitě podstrkává informační zprávy k přechodu na novou verzi systému a občas se stane, že uživatel přejde na nový systém, aniž by tak úplně chtěl - omylným potvrzením. Legitimní přechod zpátky na starý systém Windows je v tomto případě možný do 30 dnů od aktivace nového.

Windows 10 upgrade alert

Pokud nechcete být upozorňováni na upgrade na Windows 10, můžete se otravnému připomínání bránit. Microsoft zveřejnil dokonce několik oficiálních způsobů, jak natrvalo vypnout notifikaci o aktualizaci systému.

  • První možnost funguje pro uživatele s Windows 7 nebo Windows 8.1, stačí pouze nainstalovat novou skupinu zásad (Group Policy Object). Konkrétně tedy přejít na následující cestu Konfigurace počítače / Šablony pro správu / Součásti systému Windows / Windows Update a nastavit Vypnout upgrade na nejnovější verzi systému Windows pomocí služby Windows Update
  • Druhý způsob najdete přímo v nastavení služby Windows Update, kde odkliknete pole pro vyhledávání aktualizací mezi produkty společnosti Microsoft.
  • Třetí varianta, jak zastavit upgrade na Windows 10, se provádí následující změnou v registru Windows. Spusťte regedit, vyhledejte následující klíč HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate a zadejte novou DWORD hodnotu s názvem DisableOSUpgrade a hodnotou 1.

Neoznámkováno