Jak stahovat z RapidShare?

rapidshare logo (150x101)Pokud stahujete z internetu, určitě jste se již setkali se stránkou RAPIDSHARE.COM. Lze tam nalézt spousty různých souborů a dat. Nevýhodou však je, že pro neomezené stahování si musíte zaplatit tzv. Premium účet, bez kterého je stahování dosti nepohodlné, pomalé, omezené. Musíte čekat ve frontě, nemůžete stahovat více souborů najednou a dokonce můžete stáhnout pouze určitý objem dat z jedné IP na určitý časový úsek. Pojďme si tedy povědět, jak toto pokud možno obejít a nepříjemnosti zredukovat.

<script type='text/javascript'></script>


Lze tak učinit pomocí některých freeware programů, které toto stahování usnadňují, ale co je důležité - oproti Premium účtům vás NESTOJÍ ANI KORUNU.

RDown
Tento doplněk pro stahování z Rapidshare vyžaduje prohlížeč Firefox. Najdete jej na webu Doplňky aplikace Firefox, kde vám bude zpřístupněn po přihlášení. Po jeho instalaci je nezbytný restart webového prohlížeče. Po znovu-zapnutí prohlížeče ho najdete v nabídce Nástroje - RapidShare stahovač. Zde zadáte adresy souborů, které chcete stáhnout, klepnete na tlačítko START a již stahujete. Průběh stahování vidíme na ukazateli okna stahování.

RDown

Jako další variantu bych uvedl program, který prohlížeč nepotřebuje...

Rapget [Stahovat z našich stránek]
Tento program je dosti zajímavý – umožňuje totiž stahování nejen ze serveru Rapidshare, ale dohromady ze skoro sedmdesáti různých web. Archivů, ze kterých lze stahovat. Jednou z dalších úžasných vlastností je jeho PŘENOSITELNOST. Stačí jej rozbalit někam na disk (kamkoliv) a spustit. Za další umí posouvat stahovací odkazy ve frontě a pozastavovat stahování. Samotné odkazy pro stažení souboru se vkládají do adresního políčka a přidávají se zmáčknutím tlačítka +. Stahování se spouští klepnutím na velké zelené tlačítko v liště programu.

Rapget

RapidShare Auto Downloader [Vyhledat a stáhnout z internetu]
RapidShare Auto Downloader je aplikace postavená na .NET Framework. Funguje bez problémů ve Windows Vista a ve Windows XP při doinstalování knihoven.

Do políčka v záložce LINKS zkopírujete odkaz na soubor, který chcete stáhnout, zmáčknete tlačítko Add Link(s). Stahování spustíte tlačítkem START DOWNLOADER. Postupně tento program stáhne všechny soubory zařazené ve frontě.

RapidShare Auto Downloader

Informace pro ty, co by hledali a nevěděli by, kde najít odkaz pro stažení souboru:


Rapidshare web

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Já bych ještě zmínil další výborný program Rapget.RS viz. http://www.rapidsharing.eu/home.aspx

Obrázek uživatele Peca
[1687] Rapget.RS

JJ Rapget.RS, podle mě nejlepší program na stahování z Rapidu. Sám jsem si koupil licenci, při ceně 99Kč/365dní nemá cenu někde shánět premium verzi na černo.
A každý 20tý vyhraje měsíční premium licenci na Rapidshare (při koupi licence Rapget.RS na 365dní)

Obrázek uživatele WoozieCZ

Já bych řekl, že nejlepším RapidShare downloaderem je FreeRapid Downloader. Stáhne vše do posledního bajtu a navíc je v češtině!