ZD

Měl bych dotaz, existuje základní deska, na kterou se dají nasadit 2x QUAD ? Má, pokud existuje, s těmito deskami nějakou zkušenost.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22878] ZD

myslim, že třeba Skulltrail je víceprocesorová platforma, dávaj se na to čtyřjádrový Xeony, možná tam dou i Quady, ale já mam jednojádrovej jednoprocesorovej systém, nemam zkušensot ani s více jádry :D k čemu to? chceš sis tavět servr? :D

Obrázek uživatele TheALuminium
[22879] ZD

Pokud myslíš 2 čtyřjádrový CPU tak myslím, že jo ale pro serverové účely. Ne pro desktopové PC. Něco takového http://www.64bit.cz/?flt=1

Obrázek uživatele tatik
[22880] ZD

řeším otázku výkonné procesorové bedny
1. 6-ti jádro, lépe 2x4
2. minimální spotřeba
3. velikost disku není rozhodující stejně jako grafika
4. rozumné náklady na pořízení

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22881] ZD

no, ty servrový bedny, co ukazoval Ali, ty sou jen na procesory a HDD, nevim, jak se tam napasuje grafika a zdroj, jí napájející.. snad to ani nemá slot.. cena je asi hodně vysoká,. koukal sem i pul mega..:D spotřeba bude asi taky nemalá.. ale to sou na servry, na co cheš tak výkoný PC?
jedině snad do normálního PC ten skulltrail, ale to je v šesku zatim málo dostupný a pořizovací cena bude asi taky vysoká, kor za ty výkonnější Quady..

Obrázek uživatele tatik
[22882] ZD

Nabývám dojmu jako ty, lepší bude než deska na 2xQUAD poskládat 2x PC s QUADem.Navíc moje finanční prostředky jsou omezené.
Chci taky nějakého dravce na výpočet BOINCu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22883] ZD

ou, ty chceš pomáhat vědcům? nic proti, ale u mě by to neprošlo, už takle válčim s účtem za eletriku.. se připrav, že ti to sežere hodně Wattíků.. ale opravdu nevim, jak to s tou platformou je, zkus zagooglit, ale v česku je toho málo a jesi na to vubec dou Quady, ale Xeony sou taky dobrý čtyřjádra, používný na servrech, i když už trochu starší.. s domácim propojenim kopmů pro získání většího výkonu, něco jako SLI s počítačema, takže asi PCLI :D opravdu nemam zkušenosti a neproadim ti jak to nastavit a spojit a todle všechno.. :(

Obrázek uživatele tatik
[22884] ZD

Já už v tom nějakou dobu jedu. Zatím jsou u nás QUADy (myslím v domácnostech). Chtěl jsem něco výkonnějšího. Když se koukám na ceny serverů, je lepší si udělat 2 počítače. Cenově to vyjde líp.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22885] ZD

mno, s tim počítej, ale v tom servru bude stoprocentně vyšší vákon než v těch PC se stejnym množstvim CPU..

Obrázek uživatele tatik
[22886] ZD

No 80 nebo více litrů na server nemohu poskytnout. To by doma neprošlo.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22887] ZD

mno, a to sou eště ty malý:D co potom ten za 650K?? :D:D

Obrázek uživatele tatik
[22888] ZD

Tak to bych se stěhoval. Už tak mi to nějaknedaří protlačit. 8-)

Obrázek uživatele TheALuminium
[22889] ZD
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[22890] ZD

to ne, ale koukni na tu cenu?? :D to bdue maso určitě.. a s vákonem envim nevim..

Obrázek uživatele tatik
[22891] ZD

to jo, ale ta cena bude stát za to. Jinak je to to, co by se mi líbilo. Koukl jsem na pár obchodů a cena ještě nebyla. :))