Má to cenu ? (*VYŘEŠENO*)

Přeji pěkný čtvrteční podvečer. Mám takový plán do budoucna a chci se zeptat, jestli to má smysl nebo ne ? Takže, chci si koupit notebook, který by mi vydržel cca 10 let. Chtěl bych ho výkonný, resp. aby utáh hry, protože mít nt na office a videa tak to ne. Když už nějaký, tak pořádný.

Přibližná konfigurace:

CPU: Intel® Core™2 Extreme Mobile Processor - asi 4 jádro, aby to i za těch 5-10 let bylo dobrý

RAM: co nejvíc, ale myslím, že cca 4GB by stačily i na 5 let dopředu

VGA: Nejnovější. Třeba http://store.nvidia.com/DRHM/servlet/ControllerServlet?Action=DisplayPro...

Kvalitní základovku a slušný chlazení.

OS: Windows Vista

Jo vlastně moje otázka:

Tedy zajímalo by mě jestli to má cenu koupit si takhle nadupaný notebook, aby byl i za 5-10 let dobrý ? Co by už chtěli zlepšovat ? Já myslím, že většinu her utáhne a za těch 5-10 let, když si budu chtít zahrát nějakou novou hru tak by to mohlo jít ne ? Ještě k tý Vistě - má to cenu si koupit na zbrusu nový nt Vistu ? Oplatí se mi to do budoucna ? Zase když si tam dám XP, tak za těch 5 let už na něm nerozjedu ani jednu hru, možná ani program.

Pište své názory a námitky - budu za ně jedině rád. :wink:

Obrázek uživatele Jiří Moos

Možná, že se Vás to dotkne, ale podle mě je to blbost. Technologie a vývoj elektroniky jdou dopředu neuvěřitelnou rychlostí a počítač, který byl před dvěma roky maximální dělo je dneska dost podprůměr - a to jsou jen 2 roky. Za deset let už bude uplně něco jiného a vyhazovat za to peníze je zbytečné. Už za 3 roky to bude hodně podprůměrný notebook i když byste ho kupoval dnes třeba za 50 000. Nejlepší podle mě je si koupit nějaký průměrný ozkoušený notebook a za 2 roky koupit nový - zvládne i pokročilé hry a vystačíte s ním. Stejně i velmi dobrý notebook nebude vůbec tak výkonný jako desktop a nebo bude mít takovou spotřebu, že Vám bude na nic (nebo bude stát třeba 90 000).

Obrázek uživatele TheALuminium

Kdyby mi někdo v roce 2003 ukázal například hru Crysis, myslím, že bych jen nevěřícně zíral. Někteří zírali i u uvedení hry. Ten vývoj jde stále dopředu a vždy bude potřeba silnějšího PC. Zastaví se to tehdy až nebude konkurence. Pokud je konkurence, je vždy o co bojovat.

Obrázek uživatele tatik

Mám obavy, že Vaše přání je z kategorie snů. Podívejte se, jaká byla technologie před 10-ti lety a kde se pohybuje teď. Mám doma PC staré 8 let. Ve své době patřilo k lepšímu průměru. Dnes ... . Také jsem chtěl si poskládat PC, které by bylo aktuální i za takových 10 let. Na druhou stranu. Word, Excel, internet, hry jako Warcraft, programování (nikoli graficky náročné) zvládá.
Zpět k Vašemu dotazu. Podle mě se vývoj a využití posune za 10 let do jiné dimenze. Podívejte se, jaké byly před 10-ti lety nejnáročnější hry a jaké jsou dnes. Co tím chci říci. W98 vs. WXP, příp. WVi.Obrázek si udělejte sám. Jak náročné hry budou za 10 let? Nikdo neví.
Osobně souhlasím s Mozkem. Kupte si notebook, který bude odpovídat Vašim požadavkům. Jak půjde vývoj, kupte si nový. Pak možná zjistíte, že Vám výkonově bude stačit i ten dnešní, protože třeba hry Vás už nebudou nějak "brát".

Obrázek uživatele TheALuminium

Já bych tedy ještě jen dodal, že bych spíš doporučil si koupit lehce nadprůměrný notebook. Asi nějak kolem 15 000 cenově a ten by Vám měl vystačit aspoň na ty 2 roky, a pak zase koupíte jiný, když Vám už tento nebude stačit. Takhle byste dal nějakých 50 000 za super notebook a za pár let z něj bude "stará šunka" jak designem, tak výkonem.

Obrázek uživatele Vlastik

Ano, ano máte pravdu s tím vývojem. Taky jsem nad tím uvažoval, ale pořád jsem si říkal, co se ještě vynalezne ?! :o Vždyť už máme snad nejnovější technologie a nic lepšího už ani není ! Ale omyl, lidé budou pořád něco nového vytvářet. Já trochu pozměním svůj plán. Koupím si takový notebook cca za 20 000 - což mi bude na současnou dobu dostačovat a vydrží opět ty nějaké dva roky. Potom budu starší, rozumější a hry mě třeba (myslím si že zůstanu jen u nějaké onlinovky př. Silkroad Online - pokud mi zbude čas) omrzí. No, třeba spíš bych řekl, že určitě,ale uvidíme. Tak na takovou dobu mi bude stačit opravdu nějaký průměrný nt, nebo mi moná dostačovat i ten dnes koupený.

Takže podtrženo, sečteno. Nevyplatí se kupovat DRAHÝ nt, protože vývoj jde neustále dopředu. Už jsem si utřídil myšlenky. Děkuji za pomoc. Zase múžu klidně spát. :wink: