FACEBOOK ANEB sociální sítě 21. století

Avatar uživatele

Chtěl bych tímto otevřít diskusi na téma sociální sítě, potažmo fenomén facebook a jemu podobné.
Svůj názor zde připojím jistě do rozvinuté diskuse... :)
Zajímalo by mě, jak se VY díváte na tento fenomén, na všechny otázky a přínosy okolo něj, zda jste jeho aktivní součástí či nikoliv (a proč?) apod.
Těším se na vaše příspěvky v diskusi...

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý večer.
Pokud mám dobré informace,které jsem získal z vašich stránek a potažmo z internetu,myslím si,že to je velice dobrá akce,která se určitě vyplatí pro odstranění počítačové negramotnosti.Toto je zatím můj první postřeh na zavedené téma.Zdraví,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele MirekPluskal

Druhý postřeh se týká komunikace mezi uživately-zásadní souhlas.Dále sdílení určitých dat-malé výhrady ohledně zabezpečení těchto dat.Dále vztahy mezi přáteli-zásadní souhlas.Sociální síť-tady mohu vyslovit také zásadní souhlas.Celkově sice ještě nemám dostatek zkušeností s tímto fenoménem,ale za sebe mohu říci,že převládá kladný přístup.Zdraví,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele kolacek333

ani nwm jak vypada facebook :-D

Obrázek uživatele psychocowboy
[971] Hm

Je to tak napul... Facebook je fenomen, obrovska databaze lidi, temer kompletnich dat o nich... Se rika, ze clovek kompletne prijde o soukromi, coz si myslim, ze neni tak uplne pravda. Je ciste na cloveku, s kym se bude kamaradit, kdo bude moci videt jeho stavy, situace, vztahy, naladu atd... Je to to same jako v realite - taky rikate co chcete pouze tomu, komu chcete, dalsi vetveni uz pak vseobecne nazyvame drby :) ... Fenomenem se stal protoze lide chcou komunikovat, byt v kontaktu se svymi kamarady, nejblizsimi, atd. A proc ne, ze? :)

Jsem aktivni soucasti, jelikoz dnesni technologickou, uspechanou, materialni a nervozni dobu mam rad. Neda se to porovnat coby kdyby, treba kdybych zil ve stredoveku, nicmene pri srovnani dnesnich moznosti cloveka v teto oblasti a v dobach nedavno minulych je to neco uzasneho. Ne kazdy musi sdilet me nadseni... :)

A clovek nesmi byt asocialni a musi byt trochu exhibicionista :).

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý večer.Za sebe mohu říci,že vaše příspěvky oživily dění na těchto stránkách.Jen tak dále,držím vám palce.Nejedná se jen o tento příspěvek.Vaše další příspěvky jsou opravdu fundované a dostatečně přehledné i pro laiky.

Obrázek uživatele TheALuminium

Můj názor je, že to nemám rád, ale vždycky se najde někdo, kdo mě přiměje se tam zaregistrovat viz. libimseti.cz :-\ .... tak jen čekám, komu se to podaří na FaceBook :-D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Děkuji všem za jejich názory.

Co se týče tedy mého; toto vlákno jsem převážně založil z toho důvodu, abych viděl, jak se kdo a jak k těmto sociálním sítím staví. Ano, sociální sítě je jen kategorie, do které zapadá i Facebook. Je to prostě komunikační místo pro lidi bez rozdílu věku. Ztotožňuji se s názorem Adama - nemám tyto sítě v oblibě. Na rozdíl však od něj si umím udržet svůj postoj a nikdo mě nepřemluví, abych se do těchto sítí připojil. Nemám důvod, ba ani čas. Souhlasím však s cowboyem, že trochu sebe-propagace (exhibicionismus bych tomu neříkal) je zapotřebí, jestli chce člověk v kybernetu uspět. Veřejné CV a blogování uznávám. Ano, blog je svým způsobem také taková malá sociální síť každého z nás. Také podtrhávám a ztotožňuji se s myšlenkou materialistického světa a mírně uspěchano-nervózní dobou, kterou mám rád. Nechtěl bych žít v době minulého.

Hodně se objevují ohlasy, že facebook nabourává soukromí a intimní život. Ale přitom tomu tak není; soukromí má každý člověk tolik, kolik chce, a záleží jen na něm, kolik toho z něj pustí ven. Proto tenhle argument neuznávám a neberu jej jako důvod toho, že se od sociální sítě tohoto ražení distancuji. U libimseti nevidím jinou myšlenku než vystavování své fyzické krásy (u některých případů i té psychické - "jak to mám rád/ráda"), xchat a lide.cz mimo fotogalerií jako libimseti nabízejí možná lepší chatovací místnosti, které mi přijdou jako ztráta času, no a facebook? Směs toho všeho a dalších sítí jako twitter na jedno místo. Ne, nevidím důvod proč se tam registrovat. Interakci stejně nic v životě nenahradí. A pokud ta nejde z nějakého rozumného důvodu, stačí snad přeci komunikační protokoly, kterých je tu tedy na zemi taktéž požehnané (ICQ, MSN, Jabber, YAM, YAHOO .. aj.).
Ne, nikomu jeho názory neberu, ba naopak - všem zde děkuji, že je sem vložily a podělily se s námi o ně. :)

Obrázek uživatele Laďa 1

Naprosto sohlasím, nemám potřebu používat facebook ani jiné socialní sítě.Připadá mi to stupidní a na nic.

Obrázek uživatele múza

Zdar testosteronu :)...facebook je báječný...nové fotky, nové drby. Víte, co se kde šustne, poněvadž si každej svůj krok uživatelé píší do statusu. Víte, kdo s kým chodí, nebo se rozchází. Kdo kdy jde spát, co jedl, co celý den dělal, kdo koho naštval a pomluvil...a když se nudím, je bezva, probrat si nové příspěvky a zasmát se všem, které nemám ráda, popřípadě si zachatovat s přáteli, které tak často nevídám..hezky to zvedne náladu :)..tak nebuďtě suchý Vaše Sabuš :*

Obrázek uživatele TheALuminium

Bomba, jak na vesnici všichni ví vše ... ještě by se tam mohlo prosadit heslo "Vše je všech" a bude to úplný vrchol :-D

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Co je tvoje, to je moje. A co je moje do toho ti nic není. XD

Obrázek uživatele smycma

Stejně jako nekuřáci odsuzují cigarety tak někteří lidé odsuzují facebook a jemu podobné...
ještě před půl rokem pro mě bylo nemyslitelné zaregistrovat se na libim se ti. cz nebo davat info na lide.cz jednou sjem si řek že to vyzkouším a než jsem se nadál skončil jsem na fcb a te tam jsem stale a pořád když jsem doma a nudím se napíšu to tama hned mám co dělat vím kam mám jít kde se něco děje dozvídám se o rzných akcích o kterých bych nevěděl, potkávám tam přátele které jsem neviděl už celeé věky.... prostě bomba co nechci aby o mě jiní věděli to tam prostě nedám nedávno byl vyleošen o možnost nastavit si soukromí na míru můžu si zablokovat nežádané uživatele aby mě neotravovali jen určitým lidem můžu povolit přístup k jistým informací o mě no prostě bomba, sranda bude až jim nějakej cracker nabourá databázi pak tepve budu nadávat ale do té doby....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, nevíte někdo co mám dělat, když se nemůžu dostat na svůj profil na fb? Vždycky se přihlásím, ale místo hlavní stránky se mi ukáže tabulka, kde je napsáno toto:

Proveďte bezpečnostní kontrolu

Bezpečnostní kontroly pomáhají zachovat důvěryhodnost Facebooku, kde nenarazíte na spam.

Zkontrolujte přijaté textové zprávy (420*********) a níže zadejte kód.

Jenže na můj mobil mi, NIKDY žádný kod ani zpráva nepřišla…zkouším to už po několikáté a pořád nic.