D3dcompiler_43.dll – soubor chybí, nenalezen

directx 9.0c 10V počítači se může objevit mnoho chybových hlášek, některé, jak jsem si všiml, jsou pro běžné uživatele neřešitelné, pojďme se tedy podívat na jeden zapeklitý a dost častý problém: D3dcompiler_43.dll chybí!

<script type='text/javascript'></script>


Tato chyba se vyskytuje dosti často a je způsobená nefunkčností Microsoft DirectX. Tato součást systému je využívána při hraní her či grafických programů, proto se chybová hláška s chybějící DLL knihovnou zobrazí právě když chceme tyto programy využívat.

dxdiag

Co to vlastně ten DLL soubor/knihovna je?

DLL v anglickém jazyce znamená Dynamic-link library, tedy v překladu dynamicky linkovaná knihovna, kdy soubor DLL je pouze využitelný v Microsoft softwaru. Přičemž tyto knihovny se využívají právě v tzv. ActiveX prvkách. ActiveX je zajímavá myšlenka, i když v historii počítačů vcelku stará. Zakládá se na tom, že je zbytečné programovat každý program od začátku, ale stačí využít staré prvky z programů podobných. ActiveX toto umožňuje a jemu zase DLL knihovny, i když ne úplně všechny. DLL stejně jako EXE soubor obsahuje libovolné množství dat a informací, proto název "knihovna".

Ale nyní k samotné opravě - existují dva jednoduché a vcelku spolehlivé způsoby, jak D3dcompiler_43.dll.

Postup I: Stáhnout, nakopírovat

Vcelku nejjednodušší způsob. Když nám něco chybí někde, kde to má být, zkrátka to tam vrátíme, a to platí i v případě D3dcompiler_43.dll. Stačí si jednoduše tuto DLL knihovnu stáhnout zde a D3dcompiler_43.dll vrátit na své místo. To správné umístění je C:\Windows\System32, přičemž si dejte pozor, že máte povolené zobrazování skrytých položek a složek, jinak to nenajdete. :)

Postup II: Pomocná utilita

Druhá varianta počítá s využitím externího programu. Vcelku slušný a využitelný i v trial verzi je DLL-files Fixer, který vyhledá a napraví všechny poškozené DLL soubory. Toto je vcelku univerzální varianta, jelikož program opraví a jakýkoliv jiný DLL, nejen D3dcompiler_43.dll.

Průměr: 3.8 (30 votes)

Obrázek uživatele dalibor63

Koupil jsem simulátor F1 2012 a když chci po instalaci spustit píše že v PC chybí D3dcompiler_43.dll. Ten jsem podle návodu Ondřeje Čepeláka nainstaloval do C:\Windows\System32 a nic. Nic. PC stále mele svou písničku.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nakopiruj D3DCOMPILER_43.dll tam, kam jsi nainstaloval F1. Budu tam asi více skožek tak to zkoušej, mě to pomohlo u NFS Most Wanted

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[8247] nejde

kdyz si stahnu ten program nejde porad mi to hlasi chybu. Poradite mi prosim nekdo jestli to jde i jinym zpusobem ??

Obrázek uživatele Johnzik

Zkoušel jsem obojí, pořád hlásí stejnou chybu :( nějaká lepší rada by se nenašla?

Obrázek uživatele AnonyBrittanymní uživatel
[8322] Nejde to

Když si to tam stáhnu,říká to, ať si nainstalukju zase podobný,ale s jiným názvem a furt dokola :(

Obrázek uživatele Athlimir

Než stahovat jednotlivé chybějící části, navíc z pochybných zdrojů, není náhodou jednodušší stáhnout od Microsoftu přímo utilitu na upgrade DirectX?

http://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=35

Přeji dobrou hru. :)

Obrázek uživatele inqvidius

A co takhle si nejdřív zkontrolovat jestli má dotyčný nainstalovanou nejnovější verzi DX? Než se hned šťourat v systémových souborech? Jako jasný, je to cesta, ale pokud nemáte správnou verzi DX, tak vám to stejně nepojede.

Obrázek uživatele xXuserXx

Těm komu tato stránka nepomohla radím přečíst si toto: https://www.dll-files.com/support/#208335895
Kdo neumí anglicky tak prostě a jednoduše nakopíruje D3DCOMPILER_43.dll do složky nainstalované hry.

Obrázek uživatele jayare

Funguje to, díky moc.