Co pro vás udělá SEO agentura?

Štítky:

S velkým nadšením jste se pustili do obchodů ve virtuálním světě internetu. A proč ne? Otevřené dveře jsou tu pro každého a příležitostí je nespočet. Narazili jste však na počáteční potíže. Ačkoliv máte zajímavý produkt, a dokonce i nižší ceny než konkurence, nedaří se vám zajistit si dostatečný počet objednávek. Proč? A existují cesty, jak skutečnost změnit? Pomůže online marketing, jako je například optimalizace pro vyhledávače.

Nepodceňujte kvalitní propagaci

K založení e-shopu dnes nepotřebujete žádné odborné znalosti, a dokonce není vyžadována ani vysoká počáteční investice. Proto se zpočátku může zdát, že se jedná o snadnou cestu, jak si zajistit vedlejší příjem a později i třeba hlavní předmět podnikání. Bohužel se většina začínajících podnikatelů dostane za krátký čas do obtíží.

Poutavá grafika, zajímavý produkt nebo nízké ceny nejsou všechny ingredience k receptu na úspěch. Budete potřebovat traffic, neboli návštěvníky vašeho webu. Jak je přilákat? Kvalitní propagací.

Musíte si odpovědět na otázku, jak se k vašim stránkám dostanou klienti? Tak, že napíší adresu? Rozhodně ne! Drtivá většina uživatelů k vám přijde přes některý z vyhledávačů. Zadají do vyhledávacího řádku heslo nebo slovní spojení a jen čekají na výsledky. Zobrazí se relevantní stránky a uživatel navštíví prvních několik nabídnutých. Budou mezi nimi i vaše stránky?

Návštěvnost a zase ta návštěvnost

Aby vyhledávač vyhodnotil vaše stránky jako relevantní a zobrazil je na předních postech, není jednoduchý úkol. Kromě správného obsahu a propagace stránek na řadě externích míst je nutná také dostatečná návštěvnost (traffic). Traffic je předním ukazatelem úspěšného webu a zároveň cílem, ke kterému směřuje každá online propagace.

Abyste získali návštěvníky, musíte mít návštěvníky. Zdá se to být začarovaným kruhem, ze kterého nevede cesta ven. Odpovědi zná SEO agentura. Dostat se na přední posty ve vyhledávačích je skutečnou virtuální alchymií. Tady už se dnes většinou neobejdete bez odborné a profesionální pomoci.

Jak pracuje SEO agentura

SEO agentura se postará o online marketing, na jehož konci bude mnohem vyšší návštěvnost vašich webových stránek a lepší pozice ve vyhledávačích.

SEO je zkratka pro Search Engine Optimization, česky překládaná jako optimalizace pro vyhledávače. Velmi zjednodušeně řečeno je to proces, který posouvá web na lépe viditelné pozice. A jakmile se posunete na vyšší post, znamená to nové klienty, častější návrat pravidelných návštěvníků a samozřejmě vyšší počet objednávek. A kde je vyšší počet objednávek, rostou i zisky.

SEO agentura se nejprve zaměří na obsah vašich webových stránek a provede nezbytné úpravy. Na základě výsledků analýzy klíčových slov zpracuje obsah tak, aby byl pro internetový vyhledávač více relevantní. Pak už je na řadě propagace vašich stránek na externích webech. Ty musejí být pečlivě vybírány, aby odkazy na vaše stránky zaručily nejvyšší možný efekt.

Proč SEO agentura

Jako obchodník a podnikatel nemáte čas starat se o všechno. Musíte se věnovat hlavní činnosti a starat se o produkty a prodej. Účelnou propagaci je nejlepší svěřit do rukou odborníkům, jelikož znají přesně nástroje, co pomáhají zvýšit návštěvnost. Samozřejmě to vyžaduje určitou a pravidelnou investici, ale o to se právě jedná – o investici do vašeho byznysu, o účelně vynaložené peníze. Jakmile uvidíte první výsledky a zjistíte, o kolik se vám navýšil počet objednávek budete přemýšlet jen nad tím, proč jste se pro SEO agenturu nerozhodli dříve.

SEO agentura bude vaším partnerem a bude vám pomáhat měsíce, ale I roky, jelikož účelná propagace znamená neustálou péči o webové stránky.

Líbilo by se vám, kdyby se váš obrat zvýšil o desítky nebo stovky procent? Žádný z těchto cílů není nereálný. Neztrácejte čas na čtvrté stránce ve vyhledávači.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Karla

To zní jako vážně účinný způsob propagace. Řekla bych, že i lepší než nake reklamy v rádiu nebo novinách, kde to akorát lidi obtěžuje a překáží jim to. Docela se o to poslední dobou zajímám, protože o tom sama uvažuji pro svou firmu jako o formě propagace. Narazila jsem na několik seo agentur a popravdě zatím nevím na koho se obratit. Také mě na tohle téma zaujal tenhle článek.