Blesková rada: Zmizela mi ikona Mozilly (Firefox a Thunderbird)

Avatar uživatele

Nejen při stavbě PC narazíme na nějaký ten problém: ať už sw, nebo hw, vždycky se něco najde. A člověk stráví hodiny hledáním, zkoušením a přemýšlením, jak kolikrát úplnou banalitku opravit.

Navíc některé "seky" se při stavbě a přeinstalacích opakují a člověk si pak třeba i vzpomene, že už někdy něco takového řešil. A najednou už neví, kde to rychle najít. Loví tak v historii a prochází znova a znova všechna vlákna ve fórech, než to najde. No a tak mne napadlo, když narazím na nějaký takový problémek v praxi, jej právě zde, na svém PCP blogu, v krátkosti zapsat a podělit se o řešení i s ostatními...

OS: WIN 7 64bit
Problém: Najednou mi zmizela ikona Firefoxu a Thunderbirdu z plochy a panelu snadného spuštění. (Teda ona tam zůstala, ale taková ta základní, bílá s ohnutým rožkem, ale ne klasická liška.)

Řešení: Na fóru SevenForums stáhnout prográmek Icon Cache - Rebuild. Spustit - vyskočí DOS okno, potvrdit a restartovat PC. Po najetí by měly být ikony v pořádku.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Gricelda

Navíc některé "seky" se při stavbě a přeinstalacích opakují a člověk si pak třeba i vzpomene, že už někdy něco takového řešil. A najednou už neví, kde to rychle najít. wobble man online