ATI vs. nVIDIA aneb karta se obrací

Avatar uživatele

Zdravím všechny přívržence počítačových her, konečně přichází Vaše - naše chvíle, konečně vyhrává ten levnější! Ano, je to tak! Nevěříte?

nVIDIA sice vytasila nejnovější zbraň, grafiku GTX 280, nejrychlejší a njevýkonnější grafiku pod sluncem, dokonce i s podporou počítání fyziky, ale AMD/ATI opětovalo palbu sérií HD 4***, konkrétně tedy sérií HD 4870, která se drží na třetím míste v žebříčku grafik, hned za GTX 280 a 9800 GX2, ale cenově rozmetá obě 2 a to rozdílem třídy.. její vysoký výkon je hlavně kvuli zbrusu novému čipu a taký díky DDR5 pamětím s 3,6 GHz taktem, oproti DDR3 u nVIDIE s taktem nějakých 2,2GHz, která také využívá metody staršího čipu, také ale značně inovované, ale výkon tomu příliš neodpovídá,protože GTX 280 by měla kralovat hlavně ve vyšším rozlišení, tomu se tak ale nestává a ATI HD 4870 se stále drží. Ze změn výkonú mezi ATI a nVIDIA lze i vyčíst, že s každou inovací udělala ATI větší pokrok než konkurence a vždy se rozdíl výkonu snížil natolik, že by se nVIDIA měla zamyslet, aby neusnula na vavřínech, upevnili si myšlenku monopolu výkonu a teď nějak ztrácí..

Před nedávnem se také objevily testy zapojení Crossfire a SLI, a ani nyní se pořadí nemění, kraluje GTX 280 SLI, zaní 9800 GX2 SLI a následuje HD 4870 CF, která je těsně za dvoujádrovou kombinací 9800 GX2 SLI (dohromady tedy 4 jádra). není pochyb o tom, že HD 4870 X2, která se objevila před pár dny tuto dvoujádrovku, nedávnou vlajkovou loď nVIDIE potopí s přehledem, a přitom její cena je jen o kapánek vyšší, porazí taky jednojádrovou kombinaci GTX 280 SLI a přitom vyjde na menčí peníze, takže myslim, že než aby hráči volili kombinaci GTX 280 SLI, která je vyjde na 20 000 korun, raději sáhnou po HD 4870 X2, která je vyjde na polovinu s výkonem jen o "pouhých" 10% nižším.. když snížíme pohled ke starším modelům, tak i HD 3870 X2 poráží GTX 280 a přitom je cenově výhodnější, to je ten paradox, že nVIDIA je předražená. Ale konečně bude muset zlevňovat, jinak přijde o miliony, a až tak učiní, vytěžíme z toho zase jen my, hráči a finální zákazníci, kteří jim jejich výrobky kupují a obrací každou korunu, ti z těhle válek vytěží a to je to hlavní!

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[402] omluva

omlouvám se za předchozí drobné chyby a nedostatky, nyní je vše, jak má být..

Obrázek uživatele TheALuminium

Pěkný příspěvek, můžu jen souhlasit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[406] díky

díky, snažil sem se.. ;)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Mohu autora také pochválit. Takto si nějak představuji typický "blogový" příspěvek. Až na některé pravopisné a diakritické omyly, mohu také tedy tento článek pochválit. Jen tak dál...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

oj, díky za tu chválu.. ani sem to nečekal, spíš kritiku, páč je to muj první článek tohoto typu..