Youtube pracuje na živých 3D videostreamech

YouTube logoVideoserver Youtube společnosti Google patří se svými dvěma miliardami přístupů denně k nejnavštěvovanějším webovým službám na světě. Google neustále pracuje na vývoji nových technologií pro virtuální realitu, což se na platformě podepsalo v minulém roce přidáním podpory 360stupňových videostreamů, v nichž se může uživatel pohybovat pomocí myši nebo virtuálních brýlí do všech směrů zachyceného videa.

<script type='text/javascript'></script>


Nyní se na internetu objevila informace, že se Google údajně chystá svou platformu rozšířit o živé vysílání 360° videostreamů. Další nepotvrzené zprávy uvádějí, že by mohly být živé streamy na Youtube dokonce ve 3D rozlišení. Videa by se v tomto případě natáčela ve vysokém rozlišení klasicky přes několik kamer umístěných do tvaru koule, které trojrozměrně zachytí celý prostor, a přenášela by se vysokorychlostním internetem přímo na Youtube.

Prohlížet si sférické video a ještě v reálném čase není po technické stránce vůbec jednoduchá věc. Google však rád překonává hranice, takže je pravděpodobné, že se nové služby na videoportálu někdy dočkáme, bohužel nikdo zatím neví, kdy se tak stane. Virtuální realita by se každopádně hodila pro živé přenosy ze zajímavých míst na naší zeměkouli nebo kulturních a sportovních událostí. Jen si představte, že byste si umocnili zážitek z napínavého fotbalového zápasu rozhledem po okolí, jako byste skutečně seděli na tribuně.

360 video Youtube

Google není sám, kdo pracuje na budoucnosti virtuální reality. Do stále aktuálnějšího tématu se snaží zasahovat i kalifornská firma Apple, která se virtuální realitě prý chvíli věnovala už v době slávy Steva Jobse. V současnosti se vrací k vývoji nových technologií, což dokazuje mimo jiné zaměstnáním mnoha věhlasných odborníků z oboru nebo nákupem několika startupů zaměřených na rozšířenou realitu, díky nimž Apple získal mnoho nových patentů.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.