Windows XP končí: Přejděte na Windows 7!

Avatar uživatele

Stále nejpoužívanější operační systém všech dob, Windows XP, se pomalu ale jistě dožívá svého konce. Microsoft totiž nedávno prohlásil, že bude ukončena jeho celková podpora…

Windows XP jsou zde už příliš dlouho na to, aby přinášely Microsoftu ovoce, jaké by si přálo. Již 13. července 2010 bude ukončena podpora Windows XP SP2. V tentýž den bude oficiálně ukončena podpora i Windows 2000 Professional, jehož podíl je na trhu beztak jen velmi malý.

Podle průzkumů používá Windows XP se záplatovým balíčkem 2 přes 50% firem z několika stovek tisíc testovaných. Tyto firmy nechtěly přecházet z již zaběhnutého fungujícího systému do „neznáma“, obzvlášť poté, co SP3 způsoboval spíše nepříjemnosti místo oprav. Chtějí-li ale zůstat tomuto OS věrní, nezbývá jim jiná možnost než instalace právě SP3, neboť jedině ten má podle všeho podporu jistou až do roku 2014 (pokud ji MS neprodlouží). Ti, kteří tak mají tento balíček nainstalovaný, se nemusí zatím ničeho obávat. Nemáte-li však zaktualizováno, je nejvyšší čas. :)

K ukončení podpory je podpůrným krokem také ukončení prodeje tohoto systému: už od 22. října tohoto roku neuvidíme prodej netbooků a nettopů s předinstalovanými Windows XP.

V dnešní době čím dál větších hrozeb v oblasti počítačů je aktualizovaný počítač prostě nutností. Microsoft proto doporučuje seznámit se se svým nejnovějším operačním systémem a přejít na Windows 7. Systém, který se šíří mezi uživateli obrovskou rychlostí a rozhodně se nechystá zastavit (podíl na trhu již přes 12%). Jeho oblíbenost je také (na rozdíl od Windows Vista) na jiné úrovni, neboť se jedná o stabilnější, bezpečnější a celkově lepší systém.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele petapl

budeme držet minutu kompa...

Končí Éra nejoblíbenějšího OS v historii windows !


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.