Výroční zpráva PCP: IT rok 2011 v kostce

Avatar uživatele

Oproti minulému roku jsem si čas nějak lépe zorganizoval, a tak mohu přijít v závěru roku 2011 se svým malým ohlédnutím a pro tentokrát trochu i s vizionářským pohledem na rok 2012 ve vztahu k naší redakci.

Jaký byl vlastně uplynulý rok; z pohledu IT se toho událo velmi mnoho. Sociální sítě se ještě daleko více rozšířily (i na PCP přibyly "lajkovací" tlačítka) a obohatily o nové přírůstky – Google Plus a Socl. Když už jsme u toho Google – ten na oplátku zrušil několik svých služeb, za to však mnohé přidal a pozměnil (Google Chrome překonal svým podílem konkurenční Firefox, StreetView autíčka byla zase v tuzemsku, nebo například Google Wave se odebral na věčnost). A když je řeč o nebi – rok 2011 byl bohužel plný i ztrát velmi impozantních lidí, ať z veřejného politického života, hereckého, či našeho tematického IT segmentu. Smrt je součást života a nezbývá nám, než se s tímto faktem smířit. Se vzpomínkou na zemřelé žijme současností a snažme se neničit to dobré, co nám tu po nich zůstalo.

Ale zpět k veselejší notce: společnost Microsoft slavila také úspěchy, na poli operačních systémů se jim s Windows 7 velmi dařilo (vykompenzovali nezdar Windows Vista). Hardwarový business musel přijmout fakt, že tablety jsou velmi solidním soupeřem čteček, netbooků a smartphonů a že zájem o ně je velmi lákavou obchodní příležitostí. Á propos, když jsem u těch tabletů – Androidu se také velmi dařilo, kontroluje podle posledních čísel polovinu trhu.
Intel zainventoval řadu financí a mezi notebooky a netbooky se tak dostává ke slovu nová výrobní řada, tzv. ultrabooky. V příštím roce jich má být dokonce okolo šedesáti různých typů. Inu, čekají nás ultra zajímavé časy… :)

S PCP jsme se snažili vždycky chytit a pro vás sesumírovat ta kvanta informací, které se vždy s novými a novými inovacemi/produkty objevují. Věřím, že se nám to poměrně dobře dařilo, i když máme ještě určité rezervy. S velkým zájmem čtenosti se setkaly naše rychlozprávy, které pro vás již přes půl roku mezi klasickými články publikujeme. Je to velmi vděčný formát – pomůže nám směrem k vám předat nejrychleji a nejstručněji základní fakta, která jsou důležitá k pochopení či představení onoho koncového.

Naše poradna se také rozrostla – do týmu jsme přibrali nového člena, Michal Čížek, který velmi aktivně z vlastní iniciativy již delší dobu na poradně pomáhal. (Ostatně svědčí o tom i moje poděkování jeho osobě už z minulé výroční zprávy.) Také jsme pro vás lépe přestrukturovali jednotlivé poradenské sekce, které pomáhají i nám v lepší orientaci a dělení správy. Za ten rok se databáze rozrostla o 2000 nových témat, které obsahují přes 15 000 příspěvků. Máme také radost z toho, že počet registrovaných uživatelů se stále stejným tempem zvětšuje – za rok 2011 přibylo 1000 uživatelských účtů. To vše završuje 2,5 tisícová denní návštěvnost.

Budu se asi opakovat, ale váš vzrůstající zájem o náš projekt je pro nás obrovskou motivací a satisfakcí. Budeme se moc snažit, aby i v tom následujícím roce jsme pro vás byli technickou podporou a solidním publikačním médiem. Mohu také prozradit, že ve spolupráci s novým partnerem pro vás připravujeme novou publikační platformu, na které si určitě smlsnou z oboru znalejší čtenáři. Sympatizujete-li s naší redakcí, určitě se vám nový projekt bude také líbit. S PCP pak máme do druhého pololetí také určité plány – k šestým narozeninám bych rád zrealizoval novou podobu stránek. Snad se podaří. Také bych se rád vrátil k soutěžení a uspořádal další soutěže právě pro vás, naše věrné čtenáře. Budu doufat, že to nezůstane jen u slov a že se vše podaří.

Závěrem dnešního reportu ještě jednou moc děkuji za vaši přízeň, za vaše příspěvky, komentáře, reakce či řadu děkovných zpráv, které se nám od vás dostávají. Přeji krásné a poklidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v roce 2012.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.