Výpadek serveru 21. 5. 2010

Avatar uživatele

Omlouváme se za dnešní 550 minutový výpadek našeho serveru.

Od dnešního rána byl server pod "palbou" SPAMerského robota, který svou akcí zanesl tabulku s komentáři. Při odstraňování však došlo ke komplikaci a k úplnému zhroucení antispamové ochrany. Tato ochrana zde byla nasazena právě z důvodu obrany před záškodnickými roboty a měla umožnit slušným anonymním uživatelům vkládat své příspěvky. Snažíme se totiž poskytnout pomoc všem bez nutnosti registrace na našich stránkách, což se nám v tuto chvíli trochu vymstilo. Avšak po několikahodinové spolupráci s naším webhosterem se nám povedlo alespoň částečně data obnovit a projekt znovu postavit na nohy. Bohužel část příspěvků z poradny za uplynulých 24 hodin se nám úplně obnovit nepodařilo – tímto se za jejich ztrátu omlouváme.

Našim reklamním klientům zasíláme tímto také svou omluvu a jako kompenzaci jim přidáváme k reklamním kampaním den zdarma.

Doufejme, že se podobná věc již nebude opakovat. Děkujeme, že nám stále zachováváte svou přízeň.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jeden SPAM už tu byl, ale tenkrát se podařilo ještě zachránit vše :(

co se týče pomoci bez nutnosti registrace, vždy jsem byl víceméně proti, pokud chce někdo pomoci, registrace není tak těžká.. a řel bych, že většina se registruje při prvním příspěvku.. ti co se neregistrují (anonymové) spíš píší většinou negativní či útočné komentáře k článkům.. záležet na mě, registrace je povinná :)) minimálně bych trochu upravil a "vylepšil" antispamovou ochranu, ale už dlouho jsem neviděl, jak vypadá.. když si vzpomenu na své počátky zde, bylo mimo mé schopnost napsat přípsěvek bez registrace a ani od té doby se mi to nepodařilo :)) jak je vidno, ochrana zastavila mě místo spamu :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.