Užitečnost a výběr té nejlepší VPN

Štítky:

VPN je skvělý nástroj, který ocení každý, kdo pravidelně používá internet. Ne každý jej však využije. Tento článek vám osvětlí, co jsou VPN zač, jaké jsou jejich přínosy, pro koho jsou určené a jak si vybrat co nejlepšího poskytovatele VPN s ohledem na vaše potřeby.

Co je to VPN?

Pod zkratkou VPN se ukrývá virtuální privátní síť. Slouží k rozšíření privátní sítě do veřejné sítě, aby uživatelé mohli navzájem odesílat a přijímat data přes veřejné sítě, jako kdyby byli připojení k privátní síti. Například pokud sedí ve stejné kancelářské budově.

Virtuální privátní sítě byly vytvořeny pro svět firem, protože vzdálení pracovníci nebo pobočky stejné společnosti díky nim mohou spolupracovat, jako kdyby se nacházeli ve stejné budově, ovšem se všemi zabezpečovacími přínosy, které VPN obnášejí.

Proč lidé používají VPN

VPN se ale hojně používají nejen ve světě firem. Klíčové výhody, díky kterým jsou stále populárnější a užitečnější, jsou dvě:

  • Zabezpečení a ochrana osobních údajů, totožnosti a lokality
  • Obejití geografických omezení a blokování, které uplatňují některé webové stránky a online služby

První výhodu netřeba sáhodlouze popisovat. VPN přidávají při využívání sítě a internetu další vrstvu ochrany. To oceníte zejména v případech, kdy často měníte lokality a připojujete se k internetu z více míst nebo přes sítě s pochybným zabezpečením. Máte s nimi jistotu, že surfování po internetu a online komunikace bude skutečně privátní a zabezpečená, a to i když se budete připojovat přes nezabezpečenou síť.

Lidé ale mnohem častěji využívají výhodu obejití geografických omezení. Navazujete zabezpečené spojení se serverem nacházejícím se v jiné zemi, takže i vy se zdánlivě budete nacházet v této zemi. U řady typů webových stránek, které uplatňují geografické blokování, to je velmi užitečné. Jako příklad můžeme uvést:

  • Netflix. Netflix je skvělá předplacená streamovací služba. V současné době je dostupná prakticky všude, ale výběr filmů a seriálů není v mnoha zemích zdaleka tak rozsáhlý jako v USA. Společnost Netflix z toho není dvakrát nadšená a snaží se známé VPN servery blokovat, ale i tak je možné přístup k Netflixu přes VPN získat, a tím pádem se dostat ke kompletní databázi obsahu. Musíte si však vybrat dobrého poskytovatele VPN, jinak vám bude Netflix přístup blokovat.
  • Online kasina. Provozovatelé online hazardu obvykle přijímají pouze hráče z určitých zemí a neexistuje žádná možnost, jak to obejít. Některé země nicméně implementovaly svůj vlastní blokovací systém, který leckdy postrádá smysl nebo není pro hráče dobrý. VPN proto představují skvělý způsob, jak to obejít.  Doporučuje se ale mít přehled o místních předpisech.
  • Lokální televizní stanice při cestě do zahraničí. Národní televizní stanice často vysílají přes internet, ale přístup je téměř vždy omezen jen na lidi v dané zemi. S VPN by to neměl být problém, protože zdánlivě budete ve svém domovském státě, přestože ve skutečnosti budete na druhé straně zeměkoule.

A to není zdaleka všechno. Některé země uplatňují opravdu rozsáhlou cenzuru internetu a nástroj, jako je VPN, může lidem z těchto končin pomoci docílit volného a neomezeného surfování, které jim umožní získat informace, ke kterým by jinak neměli přístup.

Výběr co nejlepšího poskytovatele VPN

Pokud jste zkoušeli najít bezplatnou nebo placenou VPN, existuje řada stránek, které nabízí srovnání a odkážou vás většinou na prémiové VPN, za které se platí. Existují i bezplatné VPN služby a servery, ale počtem ani kvalitou serverů se nemohou prémiovým VPN službám rovnat.

Používání některých VPN služeb je doslova hračka, ale pro pokročilé uživatele nemusí mít dostatečné funkcionality. Ukázkovým příkladem je TunnelBear. Pro začátečníky to může být skvělá volba, ale pokud potřebujete rozšířené funkce, radši se poohlédněte jinde. Navíc nedisponuje českým serverem, takže pro uživatele z České republiky není nejvhodnější.

K dispozici je ale i mnoho dalších pokročilých VPN služeb s lepšími funkcionalitami, jejichž používání je velmi snadné a nevyžadují od uživatele větší technické znalosti. Služby, jako je ExpressVPN, NordVPN nebo IPVanish poskytují skvěle vyvážený poměr mezi využitelností a nabídkou funkcí.

Je nemožné vybrat jednu VPN službu, která by vyhovovala každému. Některé mají špičkové zabezpečení, jiné poskytují rozsáhlý výběr serverů z velkého počtu zemí a jiné zase mají funkce, které jejich konkurence jednoduše nemá. Při hledání VPN mějte také na paměti, pro co ji chcete použít, a to při výběru zohledněte.

A rozhodně si nejdřív projděte jednu z webových stránek pro srovnání VPN, kde najdete i recenze, protože ty vám mohou výběr té nejlepší varianty pro vaše potřeby výrazně usnadnit.

Průměr: 1 (177 votes)

Obrázek uživatele RachelMorris
[8719] RE:

VPNs include another layer of protection when utilizing the system and the Internet. This is particularly obvious when you frequently change areas and associate with the Internet from multiple locations or over networks with protection security. Essay Writing Help | EssayEmpire

Obrázek uživatele samanthacramer
[8742] VPN

Netflix. Netflix is ​​a one of the best streaming service. It is currently present almost everywhere, but the collection of films and series is not as widespread in many countries as in the United States. Netflix is ​neither as excited regarding blocking of VPN servers, but it is also possible to gain access to write my essay Netflix through VPN and thus reach a complete database of content. However, you must choose a good VPN provider, otherwise Netflix will block your access.

Obrázek uživatele John Lennon

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others. Click Instagram video downloader free.

Obrázek uživatele agario games
[8869] Thank

I really like your website and specially this post and that's the reason I am commenting here

Obrázek uživatele MySmilesCenter

This VPN industry have been growth massively in past few years. As we are moving ahead, VPN's have become prior for each business. I am run a dental clinic in des plaines & I have been using VPN's in house to promote my brand on several countries.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots