Toshiba ukázala notebook s 3D displejem bez brýlí

Toshiba ukázala notebook s 3D displejem bez brýlíTechnologie 3D se stává čím dál tím více oblíbenější a ceny monitoru či displejů, kterou tuto technologii využívají, jdou pomalu ale jistě dolů. Nevýhodou této technologie je ovšem nutnost nasazení speciálních 3D brýlí, bez nichž je obraz rozmazaný a nedá se sledovat.

<script type='text/javascript'></script>


Toshiba ovšem již delší dobu pracuje na technologii 3D, která nebude vyžadovat žádné speciální brýle. A dokonce už ukázali prototyp notebooku, který tuto technologii využívá.

toshiba 3D Qosmio

Podle marketingového ředitele Phila Osaka by Toshiba mohla uvést první notebook bez potřeby speciálních brýlí na trh již ke konci letošního roku. Prototyp notebooku, který byl nedávno ukázán redaktorům webu Engadget.com, využívá webkamery a speciálního softwaru, který sleduje pohyby vašich očí, a tak upravuje obraz aby vypadal jako 3D.

toshiba 3D Qosmio

Při testování notebooku s touto technologii byl obraz ovšem při pohledu z boku rozmazán, podobně jako když si sundáte brýle při klasickém 3D. Toshiba ovšem uklidňuje, že se jedná pouze o prototyp a technologie se stálé vyvíjí. Největším technickým oříškem v současnosti je sledování obrazu ve více lidech, kdy je nutné vysílat pro každé oko jiný obraz.

toshiba 3D Qosmio

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.