TeamViewer: ukážu ti to!

Avatar uživatele

Dnes jsem se rozhodl, že Vám povím něco o jednom velmi užitečném prográmku, na který mě navedl kamarád, když jasem to právě potřeboval.. TeamViewer není jen tak obyčejný prográmek, ale jak již název napovídá, má něco společného s obrazem pro více lidí. Navíc, pro běžné uživatele je Free!
Já jsem jej využil, když jsem chtěl, aby mi kamarád ukázal, jak dokázal vymodelovat jeden kus objektu, ale bylo to složité: screenování nebylo ani efektivní, any dostatečně rychlé a popisování dostatečně přesné. Dalo by se to řešit například webkamerou natočenou na monitor, ale to je také problém, když je v Notebooku integrovaná.. Ptal jsem se proto kamaráda, jestli neví, jak přes internet sdílet video WYS (what you see = to co vidíš – on je programátor, takže věděl hned) a on mě odkázal na http://www.teamviewer.com/download/index.aspx (ten první odkaz) a to co jsem našel mě doslova nadchlo.
Jedná se vcelku o malý program, ale stisknutím klávesy můžete nejen sledovat, co váš kamarád dělá..
Pro začátek jej stáhneme, spustíme (Run - hodí se zejména pokud nejste na svém PC, nebo jej potřebujete pouze dočasně, ale hlavně: při tomto módu nepotřebujete ani administrátorská práva!) a můžeme začít.
1)příloha - run
První co nás asi bude zajímat je, jak se spojit. Každý, kdo si tento prográmek spustí nebo nainstaluje, získá vlastní ID identifikační číslo (neměnné), kterým se prezentuje světu. Toto číslo stačí zadat do políčka ID a pak už jen vyplnit heslo, zobrazované na partnerově počítači a zbytek je jen a jen na Vás!
2)příloha - ID
Program má ale 4 základní módy, jak s oběma počítači nakládat - Prezentace (presentation), Vzdálený přístup (remote control), Přenos souborů (file transfer) a VPN, které slouží k vytvoření sítě počítačů - to ale nebudeme potřebovat, stejně jako Přenos souborů v době ICQ a Skypu, bez kterých se stejnak neobejdeme, počítám, že když budete chtít aby Vám kamarád něco ukázal, budete mu k tomu mluvit a to tento prográmek neumí (umí se ale synchronizovat s MS Outlockem), ale to mu na jeho kvalitě a využitelnosti nic neubírá!
zaměříme se tedy postupně na každý mód.
První je tedy prezentace. Při tomto módu my (ti kdo vložili ID = připojili se na partnera) ukazujeme partnerovi naši plochu, tedy to, co vidíme na monitoru. On se kouká a říká nám, co se mu líbí, nelíbí, prostě jako kdybyste seděli vedle sebe. O jedné vychytávce, pro tento mód nepostradatelné, si ještě povíme.
Druhým je vzdálený přístup. Při tomto módu my ovládáme partnerův počítač a sledujeme jeho monitor a můžeme manipulovat s jeho počítačem. To však vyžaduje dostatečně rychlé připojení k internetu.
Poslední využitelná možnost je tedy přenos souborů, ke kterému máme přístup i v ostatních módech na horním panelu. Tedy klikneme, vybereme soubor a ten bude zaslán partnerovi, respektive v módu vzdáleného přístupu si z partnerova počítače vybereme soubor, který si chceme zaslat a tak učiníme..
Tolik asi k základům toho, co tento program umí, nyní se podíváme na rozšíření v menu Extras -> Options.
Nebudu vše složitě a zdlouhavě popisovat, jen povím, jak co nastavit.
3)příloha - general
Takže zde Your display name (tvoje jméno, přezdívka, případně jméno počítače) pomáhá identifikaci počítače, pokud jich máte několik v seznamu, snadno se připojíte k tomu, který hledáte a k identifikaci Vás Vašemu partnerovi, tj. když zde zadáte TOBIAS a pošlete mu soubor, jemu se zobrazí „TOBIAS vám zasílá soubor“ a ví, že jste to Vy.
4)příloha - RC
Quality selection slouží k nastavení kvality přenášeného obrazu, pokud máte slabší internet, je lepší kvalitu snížit pro čistější přenos. Pokaždé ale při stejném nastavení (například Optimize speed) je kvalita jiná. Záleží na momentální rychlosti. Při této volbě se totiž program snaží udržet alespoň 2 snímky za sekundu a pokud se mu to nedaří, sníží množství barev a neostýchá se jít až k 64em barvám. Remove remote wallpaper vypne obrázek na ploše Vašeho partnera a místo ní bude jednolitá barva. Není to sice hezké a může Vás to poděsit, ale dost to zrychlí přenos obrazu, pokud zobrazujete například přesun ve složkách, kdy je plocha vidět, pokud ale budete na plné obrazovce zobrazovat cokoliv jiného, není třeba vypínat tapetu.
Access control slouží k nastavení vašich pravomocí, tj. jestli smíte počítač partnera ovládat (full access), ovládat to, co vám odsouhlasí (confirm all), sledovat jeho plochu a ukazovat mu vaši (view and show), nebo že nesmíte dělat nic (no outgoing) - o tom si ještě povíme.
5)příloha - presentation
V Presentation je to s Access a wallpaperem stejné, ale asi nejdůležitější zmínka patří k již zvolené položce Allow partner to interact, což znamená, že partner může do Vaší práce zasahovat speciálním kurzorem, kterým vám může ukazovat, o čem právě mluví a vy tento kurzor vidíte na obrazovce. Stejným kurzorem také Váš počítač ovládá, pokud mu to povolíte. Pro mě nepostradatelné.
6)příloha - secure
Zde Access control slouží k definování toho, co smí na vašem počítači dělat připojený partner a funguje to stejně jako v tom, co můžete dělat Vy s jeho počítačem.
Poslední volba je v Advanced, a to Show partner‘s cursor, diky kterému budete vidět partnerův kurzor (myš), to je obzvláště vhodné, pokud vám chce něco ukazovat, a Enable black screen, které zhasne obrazovku, pokud je spojení ukončeno, pokud toto zvoleno není, obraz se pouze zastaví a vy nic nepoznáte..
7)příloha - advanced
Toto je asi tak vše pro běžného uživatele, pak jsou tu ale volby i pro uživatele, kteří chtějí jiný počítač hlídat, to samé využívají učitelé informatiky ve škole, nebo šéfové v zaměstnání, na to ale potřebujete komerční licenci. Doma se to ale dá nekomerčně provozovat také, například máte li malé děti a jste neustále v práci v kanceláři – zapnete sledování a můžete kontrolovat, co vaše ratolesti dělají, když přijdou ze školy. Bohužel často rodiče zjistí, že jejich dcerušky se v 11ti letech odhalují na internetu a chlapečkové hrají online poker na facebooku a podobně, je to pro ně šok, ale rozhodně pro ty děti je jen dobře, pokud to rodiče zjistí..
Takže bude potřeba následující: program na sledovaném počítači nainstalovat a nastavit si hned v úvodním okně Configure pernament access a je to.
9)příloha - permanent
Jednou ze ulehčujících možností je nastavení Black a White listu v Security – Blacklist je pro která ID nemohou tento počítač připojit a White pouze pro ty, které se smí připojit.
8)příloha - Blist
Tímto jsme omezili sledovaného, že ani neví, že je sledován a sledující může klikáním do okna monitoringu daný počítač ovládat..
Myslím, že na Freeware program to jsou dobré možnosti a schopnosti. Já jej využívám prakticky denně, ale musím uznat, že zezačátku jsme s kamarádem zažili šok, když jsem mu klikl do okna omylem a objevila se tam šipka a označilo se mu neaktivní okno icq, a já stiskl pár kláves a ono to napsalo jemu do toho icq, v té chvíli jsme netušili a pak jsme se řechtali, že on psal do icq abych toho nechal, já viděl že to píše a zavíral jsem mu to :D
Přeji hodně radosti, užitku a zábavy, při používání tohoto programu, my se bavíme skvěle ;)

PřílohaVelikost
1run.JPG21.55 KB
2ID.JPG40.41 KB
3general.JPG35.13 KB
4RC.JPG39.13 KB
5presentation.JPG41.64 KB
6secure.JPG44 KB
7advanced.JPG49.23 KB
8Blist.JPG45.99 KB
9permanent.JPG32.32 KB
Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Dobrý, jinak výborná alternativa je TightVNC ...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak tomu řikám komentář :D to sem si myslel, že sem to fakt napsal dobře :D Tight yvzkoušim, ale myslim,že tenle je lepší :P možná jen možnosti přizpůsobení pomalému internetu by mohly bejt rozsáhlejší, ale jinak dokonalé..

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Tak jako redaktor se taky vyjádřim k článku, když už nám takhle fušuješ do řemesla ;). Musím říct, že je to dobrý článek, po přečtení jsem dlouho nemusel váhat mezi 4 a 5*, dal jsem 5. Vždy se mi líbil tvůj styl, je svižný a přehledný a v poslední době jsi se odnaučil pár tvých zlozvyků, které někdy kazili celitost příspěvků. Pár, ale ne všechny. Stále jsou tam jsou rušiví smailíci, ale to je můj názor a je pravda, že se při psaní článků také občas neudržím.
K programu se vyjádřit nemůžu, nezkoušel jsem ho, ale chystám to, opravdu mě zaujal. Snažil jsem se vyjádřit se k článku a k jeho struktuře, protože mám pocit, že spíš o tohle ti šlo, když jsi reagoval na Alův komentář a né zas tak o doplnění k infu o programu, protože jsi tam snad řekl vše, co je podstatné.
tudíž: Dobrá práce :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ÓÓÓoooo sám velký Exitus... ;)
předně díky za pochvalu, od profesionálů vždy potěší ;) nerad fušuju do řemesla, ale toto je opravdu výtečný pomocník a mám s ním nějaké zkušenosti, což myslím, že Vy zatím ne, tak jsem Vám o něm dal takto vědět.. rozhoděn by se tento prográmek hodil do sekce "ke stažení", ale nechci se vnucovat :D:P
co se struktury týče, moc mi to nejde, slohové cítění nemam a ze slohu mam čtyři kule :D:D (z nichž jedna byla že jsem se styděl přečíst svuj proslov ve třídě antiFerraristů, kde jsem si teda navymýšlel pro Ferrari tolik výhod :D:D)
štve mě že jsem nedokázal vložit obrázky do textu.. co se smajlů týče, je tam jen jeden na konci ne? ten snad nevadí? :D
jinak, nechápu jak to myslíš s tim poseldnim odstavcem, tos tim koementem k Alovi :D:D to mi pls vysvětli ;)

Obrázek uživatele Jiří Moos

S tímhle programem mám dlouholeté zkušenosti, již mnohokrát jsem jej použil jednak k přenosu souborů, a samozřejmě k vzdálené pomoci - přímo na ploše. Toto byl také důvod proč jsem jej (již asi před měsícem, možná dříve) umístil do sekce Ke stažení ;-) Jinak za článek chválím, chybami se člověk učí a čím víc článků napíšeš, tím budou lepší a slohově pestřejší. Hodně štěstí.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

abych se přiznal, dlouho jsem v této sekci nebyl (ať už proto, žebyla, pak zase nebyla, pak zase ano ale něměl jsem pravomoce tam něco nahrát) a nyní jsem musel nahlédnout :D:D chtělo by to njak takovéto programy dostat "mezi lidi" nevím, jak moc velká je návštěvnost právě této sekce..

jinak díky Mozku, vynasnažím se ;) ale třeba k prolematice které se chci věnovat již douho se mi nedaří napsat začítek, nis smysluplného jsem nevymyslel a tak článek, resp celá série stojí už skoro pul roku..

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Sekce "Ke stažení" patří k druhé nejnavštěvovanější sekci na našich stránkách (po poradně).
Pokud máš jakýkoliv konstruktivní nápad, rozhodně se obrať na náš e-mail.

Co se týče implementace obrázků do textu na blogu - pokusím se pro neznalé HTML kódu vymyslet nějaký vhodnější způsob vkládání. Je pravda, že takto to není vždy nejpraktičtější...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já jsem s html lehce pozačal, ale z nedostastku času a chuti zase skončil..
stačilo by vědět, jaký příkaz se pro to používá, ale upřímně mě nějak nenapadlo, že by se to dalo řešit takto :D
takt to, Jome, prosím, trochu popřeházej a vlož ty obrázky do textu, fakt to tak vypadá líp :D

Obrázek uživatele psychocowboy

TV je dnes jeden z nejlepsich P2P RC softu co lze zadarmo sehnat. Opravoval jsem pomoci nej notasy v Anglii a v Italii a musim rict, ze to byla relativne svizna a plnohodnotna vzdalena plocha, s obrovskym bonusem v moznosti sledovani aktualniho deni na pc... super software, recenze prima :).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já přes něj zařizoval mamky kamarádce Skype a vysvětloval a ukazoval, jak se s nim pracuje :D je to fajn program, ale řekl bych, že mi moc nevěří, že jej užívám nekomerčně a v průběhu spojení, větššinou pokud je delší, tak mě ho vypne a napíše mi něco o tom že je to "payed session by" a "thank you for playing fair" !?!
jinak supr program s dost funkcema.. trochu jsem ho i zneužil, protože tý kamarádky syn asi dost stahuje hry a měl tam češtinu na Age of empires III kterou sem nemoh nikde najít:D no tak sem si jí pučil :D
a dík za pochvalu :) ;)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.