video

Češi milují sledování internetových videí

people watching video on tabletInternet není nástroj pouze pro komunikaci, je to nekonečný prostor pro získávání informací všeho druhu. Současným trendem internetové zábavy je bezpochyby videoobsah, který je oproti čtení článků mnohem atraktivnějším způsobem pro načerpání nových poznatků. Češi na videa nedají dopustit.

Jak stahovat videa z archivu České televize, Primy nebo třeba Stream.cz?

Family control securityStahování videí z YouTube a dalších tomu podobných portálů v dnešní době již není takový problém jako před lety. Přemýšleli jste však nad tím, jak získat video např. z archivu České televize? Ani to nemusí být tvrdý oříšek s programem, který si dnes představíme…

Každé 2,5 hodiny přibude na YouTube 1 rok videa

Za zcela největší video server v celosvětovém měřítku lze bezesporu označit YouTube spadající pod správu společnosti Google, který jej odkoupil listopadu roku 2006.

Game Camcorder: Nahrávejte/screenujte důležité momenty z her v kvalitě a zdarma

Game Camcorder logoUrčitě se to nejednomu hráči již stalo; zrovna se mu povedl skvělý kousek ve hře, ale bohužel jej nemohl ukázat svým přátelům, neboť neměl jak zachytit daný moment. Tomu však může být konec s programem Game Camcorder…

Muž sestříhal 35 let svého života do jednoho videa

Sam Klemke se rozhodl každý rok natočit malý příspěvek na svou videokameru a zaznamenat tak své životní momenty a celkovou proměnu za posledních 35 let. Tento projekt se tak stal dalším úspěšným videem v oblasti "časosběrných videí". 

Nový Windows Live Movie Maker: Snadné zpracování videa na PC

Windows Live Movie MakerÚprava videa dnes patří k velmi oblíbené a pro někoho i neodmyslitelné činnosti při práci s počítačem. Znáte to, máte spoustu povedených záběrů z dovolené, ale nevíte, jak je upravit a "pohrát" si s nimi. Nezoufejte, s tím si dnes poradíme. Nyní se totiž podíváme na zoubek známému programu, jež je součástí balíku Windows Live Essentials - Windows Live Movie Maker (dále WLMM).

Průvodce nejznámějšími video přehrávači

KlapkaV dnešním článku se zaměříme na oblast filmů a videí – resp. jejich přehrávání. Ukážeme si čtyři velmi známé přehrávače, jež se svou kvalitou dostaly do pomyslného podvědomí veřejnosti. Jistě jste napjati, o kom konkrétně zde vlastně mluvím; na paškál si vezmeme BS.Player, Media Player Classic Home Cinema, VLC Player a nesmí chybět samozřejmě ani Windows Media Player. Poprosím vás tedy, abyste si zapnuli bezpečnostní pásy, připravili popcorn a 3D brýle. Děkuji za pozornost, jdeme na to …:)

VideoLan - VLC media player: Nejen alternativní přehrávač médií

VideoLAN logoUž je to nějaká doba co vznikl oblíbený VLC media player, jako projekt francouzských studentů technické školy École Centrale Paris, původně nazývaný VideoLAN Client. Stal se velice populární díky několika svým vlastnostem – širokou podporou audio a video formátů, možnosti přehrávání streamovaného videa a audia. Co je však asi nejdůležitější – i přes své nesporné skvělé vlastnosti je ZADARMO.

Jak stahovat video z YouTube ?!

To je otázka, kterou jste si jistě položili při přehrávání svého oblíbeného videa na tomto populárním serveru. V následujícím návodu si povíme nejen jak video stáhnout do svého počítače, ale také o jeho následné konverzi do "rozumného" video formátu.