Spolehlivý Antivirový Program

Avatar uživatele

Dobrý den.Mohl by se někdo zapojit do diskuse o antivirových programech?Nedávno jsem se naučil základnímu ovládání počítače.Velice by mi pomohlo,kdyby mi někdo poradil,jaký antivirový program je asi nejspolehlivější.Předem děkuji za vaše příspěvky.Zdraví,Mirek Pluskal.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

tak 100% nejspolehlivější je NOD32. Podle testů vždy patří mezi jedničku. Pokud se nepletu tak ho má většina administrátorů tady z poradny.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

NOD32 je kvalitní antivirový program. Ovšem dovolím si trochu kolegu opravit - 100% nejspolehlivější není bohužel žádný antivirus. Vím však, jak to myslel - v oficiálních světových testech se umisťuje na prvních místech, tuším s úspěšností okolo 75%.

Jako freewarovou variantu mohu nyní doporučit Avira Antivirus. Aktualizuje se každý den, taktéž jako NOD nezatěžuje nijak chod počítače a ve světových testech se pohybuje procentuálně téměř stejně, jako NOD32.

Tato freewarová varianta samozřejmě ale je jen antivirem. Placené balíčky, ať už jako NOD32 Eset Security či Avira Premium Security Suite obsahují ještě další komponenty, jako firewall, spyware aj. Pokud však vybavujeme stolní počítač takto "zdarma", rozhodně mohu Aviru upřednostnit....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

za sebe doporučuju Avast, mám ho roky a nemám s viry probléém, vim, že mam zrovna štěstí na neschopný programátory a hackery, ale stačí mi, mam ho v kombinaci se spyware terminator a sem tam projedu kompa spybotem, toť vše...

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Nechci Avast nijak shazovat, ale připadá mi, že dost zpomaluje chod počítače a ani v testech nijak zvlášť nevyniká. Zkus si jen tak namátkově někdy udělat test pomocí ESET Online Scanneru (www.eset.cz). Samozřejmě jak říkáš, můžeš mít štěstí, a hlavně navštěvuješ "správné" stránky na internetu, takže teoreticky by jsi mohl mít vše v pořádku... Avšak za pokus nic nedáš.

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.Děkuji všem za názory k Antivirovým Programům.Já mám Avast,a prozatím jsem s ním spokojen.Zajímal mě samozřejmě názor na další programy.Zdraví,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Rozhodně doporučuji sledovat výsledky světových testů zveřejňované na www.viry.cz. A pokud mě paměť neklame, tak tuším, že 15. září vyjde další test od AV-Comparatives, tentokrát v nejlepší detekci "použité havěti". Výsledky budou jistě i u nás zveřejněny - jednou za čas je také zveřejňujeme pro aktuálnost.

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.Děkuji vám za váš příspěvek k tomuto tématu.Budu ty testy sledovat,a doufám,že se tam najde nějaká dobrá věc,kterou by bylo možno použít.Zdraví vás,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele tatik
[460] antivir

Nejlepší ochranou proti virům je prevence a takové chování, které zavirování počítače minimalizuje. Je třeba také podotknout, že 100% ochrana proti virům neexistuje.
Váš příspěvek v každém případě rozvíří diskuzi, protože volba antiviru je často věcí názoru.

Obrázek uživatele Dagmar Pertilová

Dobrý den.Chtěla bych se tímto také zapojit do diskuse na uvedené téma.Nemám sice dostatek zkušeností s-Antivirovými programy.Já mám nainstalovaný-Avast!,a za tu dobu jsem s ním zatím spokojena.Přesto vám děkuji za váš příspěvek na toto téma.Mohu také jenom potvrdit váš komentář.D.Pertilová

Obrázek uživatele AMD

Mohu napsat, že jsem vyzkoušel docela dost antivirů díky testům a nejlepší se mi zdá NOD32. Nezatěžuje skoro vůbec PC a detekce je na velice dobré úrovni. Aviru bych také doporučil pro její cenu a nenáročnost na systém. Co mi ale nesmí do PC je AVG. Neskutečně přetíží Vistu a otravuje hláškama, které mě fakt nezajímají. Další bych vyjmenoval antivir BitDefender. Snad to byla náhoda, ale instaloval se neuvěřitelné TŘI HODINY (instalace, aktualizace, prohledání virů na celém PC). Dva dny a musel pryč. Zabíral moc z systémových prostředků. AVAST je podle mého kompromis. Má sice sklony hlásit vir kde není a kde je nehlásí nic. Nakonec NAV. Do verze 2008 to byl král v zpomalení a celkové nepoužitelnosti PC.
PS: mám Visty 32 bit, 4 GB RAM - 800Mhz, + - 400GB dat, CPU 3800+.
Tomáš http://pcmagazin.cz

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.S vaším komentářem mohu jen plně souhlasit.Nemám sice ještě dostatek zkušeností s ativiry,ale od doby,kdy jsem se přihlásil na tyto stránky,jsem nějaké zkušenosti přeci získal.Děkuji vám za váš příspěvek a další zkušenosti.Zdraví vás,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele David Ryvola

S AVG se mi taky staly pěkné příhody. Projel sem PC dvakrát za sebou AVGéčkem, samozřejmě nic nenašlo, to mi bylo jaksi divné, a řekl jsem si, že vyzkoušim NODa, když všude bylo psáno, že je tak kvalitní, řekl jsem si, proč ne? Spustil jsem test, a hned první dvě minuty našel 50 virů. Takhle to nějakou dobu pokračovalo dále... Můžu říct, že mě bolel ukazováček, jak jsem pořád klikal, že je chci odstranit...

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.Reaguji na váš příspěvek,s AVG ani NOD 32 nemám zatím zkušenosti.Já mám Avast!,a mohu říci,že jsem s ním zatím spokojen.Děkuji vám za váš příspěvek,a doufám,že se diskuse bude i nadále rozvíjet.Zdraví vás,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Jak jsem již uváděl o pár příspěvků výše - včera jsme vydali výtah z nejnovějšího testu antivirů.
Jistě by neměl utéct vaší pozornosti: http://www.pcporadenstvi.cz/av-comparatives-jak-si-stoji-va-antivir-srpe...

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.Na ty testy se určitě podívám.Momentálně ovšem nemám dost času,ale v dalších dnech to napravím.Zdraví vás,Mirek Pluskal.