SP3 CZ pro Windows XP na Windows UPDATE

Štítky:

windows_xpA máme tu dlouho očekávaný a již mnohokrát prodiskutovávaný opravný balíček pro operační systém Windows XP. Právě dnes se na Windows Update objevil a rovnou i v české lokalizaci…

<script type='text/javascript'></script>


SP3 XPObsah balíčku nepřidává moc nových funkcí. Spíše tvoří komplex opravných záplat, které bylo možné v průběhu roku z Windows Update stáhnout. Navíc však obsahuje i některé aktualizace, které nebyly označené jako prioritní a bylo možné stáhnout je jen na vyžádání. To však zvedá balíčku na hodnotě, a tak by jistě neměl utéct vaší pozornosti.

SP3 je samozřejmě určen pro obě verze OS XP – Home a Professional. Instalace zabere 15 - 30 minut, odvíjí se samozřejmě od výkonu vašeho počítače.

Česká verze SP3 pro WIN 32Bit (308 MB)
Anglická verze SP3 pro WIN 32Bit (316 MB)

FAQ a možné problémy s instalací
Nechtěl jsem, aby tento článek byl jen upozorněním na vydání něčeho nového. Preventivně jsem tedy provedl instalaci balíčku před napsáním článku a přikládám zde ještě své odpovědi na tři nejpravděpodobnější otázky, které se mohou kolem SP3 vyskytnout.

Bude po úspěšně dokončené instalaci nutný restart počítače?
Ano, bude nutný. Pokud bych měl být úplně přesný, doporučuji dvojitý restart. Po prvním restartu dojde ještě k lehkému zkonfigurování některých částí a tak bych po nich provedl ručně ještě jeden.

Mohu nainstalovat SP3 do systému, který obsahuje SP1 nebo dokonce neobsahuje žádný SP?
Ano, neměl by to být problém. Ve výsledku bychom měli vždy dostat totožný systém. SP je kumulativní balíček.

Mohu se setkat s nějakým po-instalačním problémem?
SP bylo vydáno výhradně proto, aby chyby v systému Windows opravovalo. Samozřejmě je však možné, že se objeví problémy nové. Pokud se s nějakým problémem setkáte, nebojte se obrátit na naší poradnu.

V současné době se zatím objevil jeden problém; po instalaci SP3 přestane Windows respektovat vaše grafické nastavení – motivy pracovní plochy. Používáte-li vlastní motivy (soubory *theme a *.msstyles) je pravděpodobné, že se s tím budete potýkat. Tento problém se však dá vyřešit velice jednoduše. Stáhněte si tento PATCH (86kb), restartujte počítač a kliknutím na ikony s motivy své pracovní prostředí opět získáte zpět.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Já bych jen doplnil, že tento opravný balíček není kompatibilní s 64-bit verzí operačního systému Windows XP. Pokud se chcete dozvědět více, tak na stránkách Microsoftu jsou potřebné informace.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dnes byl balíček oficiálně umístěn i na stránky Microsoftu.
Naleznete jej v produktech ke stažení, nebo rovnou zde: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.