Soupis rychlý triků pro Microsoft Word 2013

Microsoft Word 2013

<script type='text/javascript'></script>


Nebuďte otrokem stereotypní práce v textovém editoru Microsoft Word 2013. Naučte se využívat všechny funkce, které vám nabízí, a urychlete svou každodenní práci.

#1 Klávesové zkratky

Rychlá práce se bez klávesových zkratek neobejde. Aby vám šla práce od ruky, několik základních kombinací kláves naleznete níže.

  1. Ctrl + N - otevřené nového prázdného souboru
  2. Ctrl + Enter - vytvoření nové stránky
  3. Ctrl + klik - označení věty
  4. Ctrl + Backspace - smazání slova
  5. Ctrl + Alt+ Page Down – přechod na další stranu
  6. Ctrl + Alt+ Page Up – přechod na předchozí stranu
  7. Ctrl + Home – přesun do horní části dokumentu
  8. Ctrl + End – přesun na konec dokumentu
  9. pravý Alt + C - znak &
  10. pravý Alt + V - znak @

#2 Odsazení

Nepoužívejte několik mezer za sebou pro odsazení slov, pro tyto účely využívejte klávesu Tab.

#3 Čára

Vodorovnou čáru vložíte do textu nejjednodušeji, když napíšete tři pomlčky po sobě a následně zmáčknete klávesu Enter.

#4 Styly

Formátujte text pomocí stylů. Vytvářejte si vlastní šablony, které si ukládejte, abyste je mohli použít i v dalších dokumentech.

#5 Velikost písma

Jestliže chcete již napsaný text změnit na kapitálky, případně velká písmena změnit na malá písmena, existuje na to rychlý trik. Označte požadovaný text a stiskněte klávesy Shift + F3. Text bude za okamžik nahrazen malými písmeny, velkými písmeny na začátku vět nebo všemi velkými písmeny podle toho, kolikrát klávesy zmáčknete…

#6 Datum a čas

Potřebujete-li vložit do textu datum a čas, uskutečníte tak nejrychleji přes kombinaci kláves Shift + Alt + D pro datum a Shift + Alt + T pro čas.

#7 Skrytý text

Textový editor přináší několik praktických funkcí, jednou z nich je skrytý text. V případě, že nechcete, aby byla část textu vidět, označte ji, zmáčkněte Ctrl + D a v okně úprav písma zaškrtněte možnost Skryté. V tuto chvíli bude vybraný text skryt. Pro zobrazení skrytých částí je třeba v možnostech programu Word v sekci Zobrazení tuto možnost povolit.

#8 Psaní

Abyste začali psát kdekoliv v dokumentu, nemusíte se zdržovat vkládáním zbytečných mezer. Stačí udělat dvojlik na místě, kde chcete psát. To je vše, Word přidá mezeru automaticky.

#9 Prinscreen

Práce se snímky obrazovky je velmi jednoduchá. Ať už máte otevřeno jakékoliv okno, můžete ho vložit jako printscreen přes položku menu Vložení - Snímek obrazovky.

#10 Vodoznak

Svůj majetek si chráníte jako oko v hlavě, tak proč byste nemohli chránit také své texty. Vkládejte do svých dokumentů vodoznaky přes hlavní menu Rozložení stránky - Vodoznak.

Průměr: 2.3 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.