Rok 2010 na PCP: Co vás nejvíce zaujalo a s čím jste chtěli nejvíce poradit?

Avatar uživatele

Je za námi další publikační a poradenský rok. Bývá zvykem, že jsem vždy před koncem roku vydal jakýsi report se souhrnnými informacemi o tom, jak se měnila tvář či obsazení v týmu, čeho jsem dosáhli atd. Bohužel jsem se k tomu již v minulém roce nějak nedostal – za to se omlouvám, proto se to pokusím tímto článkem trochu odčinit. Pojal jsem to tentokrát však trochu jinak, aby ty mé "reporty" nebyly takové šablonovité…

TOP PCP publikace
O změnách v týmu či na stránkách dnes psát nebudu. Za prvé by to dle mého názoru nebylo pro veřejnost tak zajímavé (protože nemohu o stabilizaci týmu v uplynulém roce moc hovořit) a myslím si, že by to bylo ve výsledku i krapánek nepřehledné. Došlo k mnoha personálním i administrativním změnám, které se zkrátka stát zřejmě měly. Pokud vás přeci jen zajímá jakýsi přehled PCP týmu, jeho aktuální podoba je vždy k dispozici v sekci redakce.

Nyní se však podíváme na něco jiného; v uplynulém roce jsme mimo poradenských aktivit vydali také spoustu článků, ať už ve formě recenzí, návodů či novinek. Říkal jsem si, že by mohlo být zajímavé se na ně podívat z pohledu právě vás čtenářů, které ty články a témata vás nejvíce v roce 2010 zajímaly.

Gratuluji tímto svému věrnému a dlouholetému redaktorovi Davidu Ryvolovi, jehož článek "Nejznámější vypalovací programy zdarma" se stal nejčtenějším článkem za rok 2010 – téměř 8 tisíc přečtení. (Určitě jej potěším, že jeho jméno se v TOP 10 nejčtenějších článků objevilo ještě dvakrát.)

Jako TOP téma za rok 2010 se dle statistiky stala multimédia a hardware. Jde vidět, že návody na převod AVI do DVD či jaký si vybrat správný procesor padly na úrodnou půdu a byla to z naší strany správná volba. Budu upřímně doufat, že i v následujícím roce se nám podaří trefit se do vaší noty a publikovat další zajímavé články, které vás osloví a přinesou spoustu zajímavého a poučného.

TOP PCP poradenství
Pokud se podíváme na TOP 10 z hlediska poradny, musím se přiznat, že vyšel můj soukromý tip. Obnovit a postavit převážně za pomoci TOBiASe nákupní poradenství byl výborný nápad. Díky jeho aktivní práci právě v této sekci mohu hrdě prohlásit, že z 10 nejčtenějších témat/rad na poradně bylo pět témat právě z nákupního/prodejního poradenství. Tomášovy sestavy se stály oblíbenými nejen v soukromém ale i firemním segmentu, za což jsem moc rád. Věřím, že kvalitní poradenství nepomáhá jen samotným tazatelům a naší značce, ale především jsou to i velmi kvalitní reference pro naše poradce. Za skvělou práci děkuji nejen jim, ale i našim registrovaným uživatelům, kteří se aktivně zapojují (jmenovitě uživateli misacek3030 a petapl, který se aktivně zapojuje i na uživatelských blogách).

Na závěr pár čísel…
Přeci jen si neodpustím pár zajímavých a hezkých čísel, které se k PCP nějakým způsobem váží.
424 – celkový počet článků (bez blogů) v naší databázi
1900 – průměrná denní návštěvnost našich stránek
4300 – počet zaregistrovaných uživatelských účtů
7100 – počet témat založených na naší poradně
51 000 – počet odeslaných příspěvků na naší poradně
172 550 – toliko přečtení má náš nejčtenější článek v databázi (Průvodce instalací Windows XP)

---

Děkuji tímto všem za přečteními mého článku, čtenářům a našim uživatelům přeji mnoho dobrého v novém roce 2011. Helence Filipové děkuji za vypracování skvělého grafického podkladu pro vánoční verzi newsletteru a redakčnímu týmu přeji spoustu inspirace, štěstí a děkuji za dosavadní spolupráci, která probíhá na vysoce kvalitní úrovni. Upřímně doufám, že taková bude i v následujícím roce a že nás to posune zase o kousíček dál…

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.