RocketDock: Zkrášlujeme své pracovní plochy

RocketDockV dnešním článku se budu věnovat zkrášlování vaší plochy a přizpůsobení si jí k vašemu největšímu pohodlí. A jaký program, že to budu využívat? RocketDock, program, který už nějaký ten čas používám a jsem nadmíru spokojený.

V následujících pár odstavcích si ukážeme, jak tento program funguje, co od něj můžete očekávat, a hlavně, jak si ho co nejlépe přizpůsobit, aby vám byl ve finále přínosem a ne přítěží.

Co tedy program je? Je to přídavná lišta pro vaše Windows, která se dá využít jak ve starých dobrých "XPéčkách", tak i na Vistách. Lišta je sama o sobě elegantním řešením, pokud se potřebujete rychle dostat do určité složky, nebo spustit určitý program. Já osobně nesnesu na ploše více jak pár ikonek, proto oceňuji i službu automatického schovávání, kdy se vám RocketDock po vámi nastaveném časovém intervalu sám schová.


RocketDock on Desktop

V první řadě, když už aspoň trošku víme, o čem je řeč, bych vás rád provedl nastavením programu. Když kliknete pravým tlačítkem myši při spuštění na lištu RocketDocku a vyberete položku Nastavení Doku, dostanete se kam jinam, než do nastavení.


RocketDock Settings

Na levé straně můžeme najít pár záložek, kde v Základní můžete najít třeba možnost spouštět lištu po startu, či zamknutí ikon, abyste je náhodou třeba nepřemístili. V položce Ikony vám doporučím si povšimnout nastavení kvality dle výkonu vašeho PC. Pokud máte slabší, tak kvalita nízká, pokud silnější, tak střední atd., až ke kvalitě vysoké.

Další záložkou je záložka Pozice, kde si umístíte RocketDock na jakoukoliv stranu vašeho monitoru. Jak si můžete všimnout v prvním obrázku, já upřednostňuji umístění na vrchu.

A v neposlední řadě tu jsou záložky Styl, Chování a O programu. Ve stylu, jak si každý domyslí, najdeme nastavení stylů písma, ale také opravdu hezkou sbírku vzhledů, díky kterým si lištu nastavíte opravdu osobitě. V chování jsou efekty ikon při spuštění (například, že po kliknutí ikonka poskočí), nebo výše zmíněné Automatické schovávání a Aktivování po najetí myši do příslušného rohu obrazovky. Nakonec v záložce O programu naleznete informace o vaší aktuální verzi programu a o vývojářích.

A co by to bylo za program, kdybyste si nemohli pořádně přizpůsobit i ikony v liště. Po kliknutí na požadovanou ikonu pravým tlačítkem myši a vybráním Nastavení ikony se vám otevře okno s detailním nastavením ikonky. Jsou tu obrázky, jaký má ikona mít, umístění, možnost Spustit v, nebo také možnost spustit určitý program s parametrem (zlaté časy cheatování ve hrách ;)).


RocketDock Settings Icon

Slovo závěrem snad ani nutné nebude; program je v české lokalizaci, je pod freeware licencí a stáhnout si jej můžete samozřejmě také z našich stránek. RocketDock je vskutku dobře uspořádaný, a díky výbornému týmu vývojářů a jejich skvělé práci ani příliš nezatěžuje systém. A vypadá skvěle!

Průměr: 5 (9 votes)

Obrázek uživatele BoB

Nemůžu víc než doporučit, pokud na ploše nesnesete bordel, je to ideální řešení, pokud doplníte hlavní lištu panely nástrojů jako snádné spouštění, nemusíte mít na ploše nic víc než koš a i přes to se pohodlně dostanete, tam kam chcete.

Obrázek uživatele Sedrs
[1628] Dotaz

Ahoy mam dotaz.. Jak se prosímvás přidá panel jazyků na lištu? Zde je odkaz na imageshack pro ilustraci.
http://img142.imageshack.us/i/languagesettingsv.png/

A jentak aby to nebyl tak OFT příspěvek tak tady je moje plocha
http://img84.imageshack.us/img84/90/mydescop.png

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Ahoj, zdravím.

Pravý klik na lištu s nabídkou Start - položka Panel nástrojů - Panel jazyků... ;)

Jinak moc hezká "verze" RocketDocku. Hezky vyladěná... :)

Obrázek uživatele Sedrs

Děkuju moc za odpověď :) ale já to tam prostě nevidím mam tu i screen.. Koš neni nikde na odškrtnutí a panel jazyků jednoho dne zmyzel a už neni k nalezení.
http://img230.imageshack.us/img230/1472/recyclebin.png

Jinak stejně budu brzo reinstalovat okna ale docela by mě to zajímalo proč mi to zmizlo..

, Díky ještě jednou ;]

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Zde je obrázkový návod pro zobrazení "panelu jazyků"...


bittorent

... a zde je *.reg soubor (http://pinion.xom-tom.com/skript/kosSkryt.reg) pro skrytí koše na ploše. Stáhněte, spusťte a aktualizujte plochu (kliknutím na plochu a zmáčknutím klávesy F5).

Obrázek uživatele Sedrs

Díky moc.. Koš už jse mi povedl schovat ale ta lišta ne..

Zmizela mi z ničeho nic.. Takže mi jí asi nějaký program smazal úplně z počítače..
http://img690.imageshack.us/img690/7875/jazykpanel.jpg
Ten panel je šedivý to už jsem se tomu dříve divil..

Neni to zase tak důležitý ale je to divný no

Obrázek uživatele Sedrs
[1629] ...

A ještě jeden.. Pardon, že jsem to zapoměl napsat do předchozího příspěvku.. Jak skryji koš na ploše? Díky moc

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Koš skryjeme tak, že klikneme na Vlastnosti plochy, záložka Plocha a tlačítko "Vlastní nastavení plochy". Zde stačí odškrtnout položku Koš (návod pro XP)!

Obrázek uživatele renata
[1640] dotaz

Dobry den,mohla bych se zeptat,jde nejak udelat aby se mi ta nabidka neobjevovala kdy otevru prohlizec? vsude mi to zavazi:(

a jeste jedna otazka,jak na plose tu spodni listu,start a takovy ty rychly volby v pravo dole icq,skype atd....

dekuji moc za jakoukoliv radu.

Obrázek uživatele renata
[1641] dodatek

oprava.chtela jasem napsat jak na plose oddelam tu spodni listu....

Obrázek uživatele pipin03

Moc se mi líbí, na XP chodí perfektně ovšem na W7 Home Premium i na W7 RC Ultimate čas od času nenajede, ale hlásí, že je spuštěn po restartu zobrazí dotaz zda zobrazit defolt ikony, po odkliknutí volby "NE" se zobrazí a již funguje. Ví někdo co je špatně?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

problémy prosím směřuj do poradny http://www.pcporadenstvi.cz/forum/

Obrázek uživatele Nikol

Dobry den, jak udelam, aby se mi RockeDock neobjevoval, kdyz zapnu prohlizec? Dekuji

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,
pravým tlačítkem klepněte na lištu RocketDock, zvolte Nastavení doku, dále Pozice, a poté uvidíte výběr Zobrazit. Zvolte Normální a OK. Tím by měl být problém vyřešen ...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots